Méďa 2 (2015)

Dalo to prácu, neľahká úloha a je vidno že sa scenáristi a vlastne aj ostatní snažil, uznanlivo prikyvujem hlavou. Oni to dokázali. Amanda podala super herecký výkon, Morgan Freeman už len ako príjemné pohladenie na záver. Malo to dej, malo to myšlienku, malo to emócie, malo to hercov a fekálneho humoru bolo našťastie málo pomerne :D

Mimoni (2015)

Hyperaktívna akcia, zvýraznené kričiace farby, až príliž tenké nohy, afektovaný nie úplne a vždy zábavný ale aspoň úsmevný dej. Opíjajúca sa královná Anglicka, zrazu strašne zlá "hl. hrdinka",- kto vie prečo je taká zlá, pokazené detstvo predsa nieje dostatočný dôvod, sú deti ktoré sú na tom omnoho horšie, a v dospelosti toľko nevyvádzajú... Medvede ktoré akože nevedia plávať. Nájsť korunu ukradnutú Gruom nemôže byť ťažké kedže stačilo sledovať mimonov ;) komplet zbúraný s najväčšou pravdepodobnosťou obývaný činžiak a tým zabité životy tamojších obyvateľov nikoho netrápia, Obrovitý Kevin ktorý skrátka nemôže (neviem prečo) nasmerovať raketu do rieky Temža, zväčšovanie ako najničivejšia zbraň... ech. 3 hviezdy za to že sme sa dozvedeli ako mimoni vznikli, prečo sú/budú s Gruom a zopár vtipov a narážok.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Toto je presne ten typ filmu (žial zistil som to až ku koncu kedže som čakal že sa to nejako zmení) ktorý nenávidím. úplna pichovina. Akože odrastené americké teen decko čo má polovičnú rodinu, zle si vychádza so svojim nevlastným tatom, spoznáva na dovolenke, na ktorú sa mu samozrejme nechcelo, pretože je to poiebaný sr4č, lebo mal ,,temné obdobie,, a krámy (ach ako ja nenávidím takéto zduté decká) stretáva pohodového chlapíka (pasáž kamarát s vodičským znelo trocha úchylne) spoznáva nejakú čaju, ktorá si ho akože najprv nevšíma bo je to husa, ale ked si americký tíneger začne viac veriť, tak sa okolo neho začne krútit, rozprávať mu debiliny ktoré fakt nikoho nezaujímajú (vidno že ani hl. postavu nie) akože chce vyplniť trápne ticho alebo ho utešiť, heh, dalej konfrontuje svojho otčima, len zato že sa stretáva s inou ženou než s jeho (hl. postavy) matkou ved jasné ked mu otčimovi jeho matka nedá...atd... už ani nemám na to nervy ... Ukončím to: jediné čo sa mi občas lúbilo bolo pôsobenie toho týpka Sama Rockwela ktorého som celý film považoval za Nortona Edwarta :D P.S: už neviem aká to bola scéna, nespomeniem si, a nechcem to už NIKDY vidieť, ale tuším sa potrebovali nejako kontaktovať a bol z toho problém... to nemajú mobil? :D Debili. :D Scenár úplne na pichu...

Kung Fury (2015)

Po vzhliadnutí tejto snímky si konečne môžem povedať: Tak a už som videl všetko :D ani Paríž mi netreba :D

Supergirl (2015) (seriál)

Heh, jediné čo na Pilotovi bolo dobré bola tá sexi holka ked bola v kostýme. Krásny pohľad. No všetko ostatné bola nuda, sračka, klišé, stereotypy a presne tak ako vyzerá každý céčkový seriál o superhrdinoch. (existujú aj áčkové a béčkové) Stačilo aby mi niekto povedal: 1) je tam superdievča zamestnaná ako novinárka, 2) jej nevlastná sestra pracujúca v dobrej tajnej organizácii proti 3) zlým mimozemským väzňom... a prisám vačku bol by som z týchto troch info, schopný povedať takmer presne o čo tam vlastne pôjde... že Kara bude nespokojná s novinárčinou, že sa bude chcieť odhaliť, že zachráni svoju nevlastnú sestru, že bude protestovať proti feministickému označeniu, že nebude chieť byť v tieni svojho bratranca, že porazí aspoň jedného zo zlých mimozemských záporákov, že ju okrem sestry bude ešte niekto ochraňovať v civile (najlepšie nejaký chlap), že na konci bude cliffhanger niečo na spôsob že sa chystá ešte ťažšia skúška pre ňu, a že vedúci zlých bude niekto jej blízky (tipoval som to na jej mamu :D) že ju nikto nebude schopný odhaliť hoc jediná maska spočíva v okuliaroch a drdole. Niečo ako superman: ked má brýle je to Kent ked si ich dá dole a prehodí ofinu je to zrazu superman... nikto nato doteraz neprišiel, waaaaw. Skrátka a dobre, seriál (Pilot) ma nijako neprekvapil a tým pádom ani nenadchol, skôr sa mi to zdá už otravné pozerať dokola ten istý scenár, efekty nič moc, ... proste čakal som niečo inovatívne.

Jurský svět (2015)

Vtákovina... Akože nerozumiem tým v celku pozitívnym reakciám. Ja som bol na tom s mojimi 2 bratmi a spoločne sme museli skonštatovať že i napriek veľkému očakávaniu (najmä z mojej strany) to bol len priemer. Pozitíva: efekty, Peter Quill, triezvo realistické že niečo takéto by ľudia zneužili na komerciu (zábavný park, nielen zoo) a vojnu (to sme celí my). A dinosaury madafaka :D Negatíva: úplne blbý dej, tí dvaja súrodenci ma neskutočne iritovali, najmä ten starší čo má na letisku kapucňu na hlave, furt čumí do mobilu a potom velice rebeluje so ,,zakázanou,, prehliadkou (čo samozrejme vedie ku komplikácii) a ich nudné a nikoho netrápiace rozhovory. A ešte jedna vec- aby dvaja malí mestskí sráči dokázali opraviť starú kraksňu na pojazdné auto (mne je jedno že ich to učil ich dedko alebo na ktorú riť) skrátka neveril som im ani čo dýchajú...To že tá ženská zo Spidermana 3 beží väčšinu filmu v teréne na podpätkoch, už nebudem rozoberať :D Edit: Dobre chápem že T-Rex na konci nezožral Blua (pretože by sa asi bránil a predstavoval by menší problém, na to T-Rex už možno nemal energiu) ale prečo nezožral aspoň tých 4-och ľudí? Bránil mu v tom snad Blue? To ako vážne? + Jedna malá rada: ak sa vaši synovcovia ocitnú v nebezpečenstve zožratia inteligentného dinosaura a vypadáva signál ked im voláte na mobil... ešte stále im môžete napísať sms-ku. Nepostrehol by som že by sa o to niekto vtedy-v tom momente pokúšal. P.S: je mi ľúto tých (alebo im závidím ?) ktorí tomuto počinu dali plné hodnotenie- evidentne prehliadli ten trápny koniec ked sa 4-ica velociraptorov pustila do I-Rexa, za záchranu tých ľudkov a potom následné zbohom Blua a hl. hrdiny, akýže to vrúcne milujúci pohľad, už som len čakal kedy sa Blue usmeje, a tuším sa aj usmial a priateľsky na svojho trénera žmurkol :D.... mi to pripomenulo to fiasko s najnovšou Godzillou (Godzila saves the city) :D :D :D

23 (2007)

Film som videl už dávnejšie a veľmi ma zaujal a tak som začal zisťovať: V mene mám súčet písmen (hodnota písmen) 23, v mojom celom mene súčet písmen (zase hodnota jednotlivých písmen) 32, súčet čísel dátumu môjho narodenia nepriamo odkazuje na 23, súčet cifier môjho narodenia je 23, v dátume menín si viem nájsť 23 (na rozdiel od zverokruhu, celkom jednoduchým spôsobom) Moje iniciálky sú v podstate 32 (23) (bez tej zvislej čiarky) a je toho v súvislosti so mnou a 23 viac... preto mám aj nickname (ten som si vytvoril až po filme pekne účelovo :D) taký aký mám. Suma Sumárum: Nenávidím ťa Jim Carrey :D Atmosféru a dej zas hodnotím ako priemer.

Ježíš mě miluje (2012)

Nemci a romantika? Nemci a komédia? Nemci a náboženská (kresťanská) téma? ... A toto všetko v jednom filme? Ty kokos: :D Niektoré narážky na cirkev (Benedikt? To je kto?) na náboženstvá (Vyber si formu zjavenia) a na predsudky (Palestínec... takže terorista) (hlavne že ja som začal s Nemcami :D) sa mi hódne páčili... i ked ich nebolo veľa. Viac sa mi páčila prvá polka filmu. Trocha sa mi to zdalo zdĺhavé a romanticky otravné. Ešte okrem zdĺhavej romantiky sa mi nepáčilo že film odníma z našich pliec bremeno zodpovednosti za naše skutky (bože, už zniem ako jeden z tých klakajúcich- ,,Odníma bremeno z pliec,,... heh :D) a odkladá apokalypsu (rozumej- Zjavenie Jána a výhra Krista nad diablom- nepôjdu do pekla všetci ale iba tí čo si to zaslúžia... čiže všetci :D) na inokedy. Ludia by však mali žiť, a konať tak ako by to bol ich posledný deň, každý deň. (o plakaní, strachovaní, ľutovaní sa, rabovaní, znásilňovaní- hlavne nech prídeme o panictvo a panenstvo atd ale nehovorím... :D) Ešte taká výtka- prečo práve kresťanstvo? Prečo práve Ježiš a nie Mohamed alebo niekto iný? Prečo zrovna apokalypsa tak ako ju opisuje kr. biblia? Jedno z ospravedlnení- odpovedí by som si mohol domyslieť- pretože to je jeden film, a obšírnosť (aj z iných náboženstiev) by bol miš-maš, bez ladu a skladu. Lepšie je to interpretovať jednoducho tak ako to poznáme my- cieľová skupina divákov -Európa a možno Amerika.

Pozemšťan (2007)

Dosť dobrý (nepochybujem, že v roku 2007, už 100-krát omieľaný nápad) ale chýbala mi k tomu nejaká šťava, nie len prítomné rozprávanie. Klišovité postavy, (jedna usilovná študentka, jeden stále nasraný motorkár, jedna prísna kresťanka atd) ani jedna postava sa nevyvíja. Jedine čo som v tomto zaznamenal je Jon s jeho zistením že niektorým ľudom nemožno povedať pravdu, lebo by ju neuniesli.... no to nieje pre mňa nič nové, nato som prišiel aj ja. Dabing je hrozný, prostredie- len chata... no skrátka a dobre, chýbali mi v tom ako som už písal nejaké grády. Naproti tomu podobný film ktorý som videl (knihu čítal-perfektná) /Svet podľa prota/ je geniálny a super tam sa niečo aj deje- dokazovanie vesmírnych telies v observatóriu a ani filozofické myšlienky nechýbajú. U Jona však ide ani nie tak o správne fil. myšlienky (okrem kritiky cirkvi) ako skôr o príbeh, ktorý môže rozprávať hocikto... nieže by som tomu neveril. :D Ale je to skôr beletria, zatiaľ či prot je na zamyslenie.

Jupiter vychází (2015) odpad!

Som strašne rád že som neminul peniaze na lístky do kina ale videl som to "zadarmo" až na notebooku online. To zadarmo je v úvodzovkách bo mi to zobralo čas (počas ktorého by som určite niečo lepšie, prínosnejšie robil), priestor (kde by som inak bol, takisto by to bolo prínosnejšie) a energiu (ktorú by som lepšie využil) Po vzhliadnutí... no to bola dobrá kravina. Efekty fajn ale všetko, úplne všetko ostatné bolo horšie, viac ako zlé. Bolo to urážajúce. čo sa efektov týka- pripomenulo mi to priemerný Atlas Mrakov (to s tým polorobotom- Japonkou) veľmi dobrú Enderovú hru, Cartera medzi dvoma svetmi (ktorý tiež nebol úplne na zahodenie) a výborného Man of Steel. Takže suma sumárum tento film nebolo nič nové. Téma rôzne mimozemské civilizácie a pod... voči tomu som nemal tiež žiadne predsudky, skôr naopak... som veľkým fanušíkom seriálu Doctor Who. Ale toto bola píčovina, doslova a dopísmena. Nie myšlienka - ľudstvo ako jedna z fariem pre elixír mladosti (niečo podobné som už videl a celkom ma to zaujalo) ale všetko to do čoho to bolo zakomponované... BLBOST !!! ODPAD!!!