Život (2009) (seriál)

Je to fakt super, milujem takéto náučné žánre, kiež by ich bolo omnoho viac a viac populárnejšie známejšie širokej verejnosti a nie tie blbosti ktoré sa človek dozvedá prakticky na každom kroku, každý den ktoré len pokrivujú jeho charakter a vytvárajú ilúziu dôležitosti. Počiny ako napríklad tento je preto ako vzácny drahokam. Ale aj napriek tomu sa mi zdá že Planet Earth bolo o niečo lepšie. (možno preto že toto som nevidel v tej najlepšej kvalite vizuálu a zvuku, a možno preto ako to tu bolo už niekde písané iným komentujúcim, že v dokumente sa venovali len niektorým a len sporadicky a nesnažili sa zachytiť skutočnú komplexnosť života, možno preto že sa nejednalo o nejaké odbornešie info ale skôr o dávnejšie známe alebo samozrejmé záležitosti (trebárs samička orangutana v dospelosti môže predať svoj skill svojím potomkom), i ked občas som bol aj ja prekvapený) čo mi je trošičku ľúto ale inak všetko ostatné (kamera, výprava, hudba atd) je super.

Země zítřka (2015)

Neviem, nejak, to sa nejak to, no ja nejak neviem.. ehm?- asi tak som sa po vzhliadnutí tohto snímku cítil. Skrátka mi to nesadlo. Je to nie úplne vydarený hybrid Terminátora, Spy Kids a Narnie v Disneyovskom podaní. Jediné na čo si ešte po dlhej dobe o tomto filme spomeniem je penetrácia Eiffelovky :D

Bláznivá dovolená (2015)

jedna hviezda za kórejskú GPS, drsňáckeho kamionistu Daryla z TWD (ten sa nezaprie), Clarka Griswolda, .. a... a to je asi tak všetko. Nemám rád silený a fekálny humor.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Samotnému filmu by som dal 3/5 čili 75% Keby som nevidel predchádzajúce časti (nevedel o zákonitostiach platné pre svet SW) tak by tento film bol omnoho lepší. Avšak tento film niektoré veci bud popiera, alebo opakuje a smeje sa tomu, čo sa mi nepáči, a zráža hodnotenie zo takmer 80% na 35%. Epizóda 7 (dalej len E7) bola dlho očakávaným filmom. Jedným z troch filmov ,,veľkého návratu,, Avšak narozdiel od /Jurského parku (sveta)/ ani /Godzili 2015/ som toto nemusel ľutovať. E7 bolo ok... Bola v tom cítiť novota (asi tak ako medzi novou a starou trilógiou). Ja nie som a nikdy som nebol veľkým fanúšikom SW-ságy. A preto na rozdiel od mnohých (vo svete prostredníctvom youtubu apod) ktorých som mal možnosť vidieť ich afektované činy a správanie som ani od E7 nemal príliž veľké očakávania... no ono som nemal žiadne extra očakávanie... len teda že by to malo byť dobré. Samotné doterajšie filmy boli viac ako zaujímavé. E7 bola tiež zaujímavá, bolo to efektné a viac humorné. ------------------- Táááák a teraz na kritiku: Ten astmatický Finn bol trocha divný a skutočne som neveril žeby v boji na meče s Benom, tak dlho zotrval (napriek tomu že Ben bol oslabený zásahom lasera od Chewbaku, pričom tú strelu nestopol už vo vzduchu hoc sme na začiatku filmu videli že to dokáže, zase áno bol emocionálne pohnutý, ved pred chvíľou zabil svojho otca a sám bol ešte LEN učeň, ako sme sa ku koncu od toho Shoova dozvedeli) Finn ostáva zatiaľ záhadou, prečo sa PRAVE ON zrazu zmenil na dobrého, kde nabral tú silu vôle? to ešte len zistíme v budúcich filmoch (asi). Reya bola viac než dobrá (to prečo bola tak silná je odôvodniteľné tým že je jedi a Ben prežíval chvíľkovú krízu (vid vyššie) ale to prečo bola ZRAZU tak silná je skutočne otázne). BB8 bol cool ale HVIEZDA SMRTI ala vetracia šachta po tretí krát? TO AKO VAZNE ? niečo iné je humor (byť vtipný) a niečo iné je humor (byť smiešny). dalej... Ben nebol dôstojný protivník, trochu ma sklamalo ako nervácky ba až detinsky vybuchol ked sa mu niečo nedarilo. Kde je disciplína? Kde je Darth Vader? Toto by si nikdy nedovolil. Bože, tá čajka ho trocha podpichne a už chytá nervičky... (no dobre vid predchádzajúcu úvahu bol to ešte len učeň a nie už majster, je to aspoň čiastočne ospravedlniteľné) ale to ked tam ju Ben mal na lehátku a vraví .môžem si vziať čokoľvek,, som jediný koho napadlo že by ju mohol prefiknúť? bud to nemá koule alebo mu temná strana úplne zatemnila mozog (podobne je to s niektorými náboženstvami) áno síce ako už vieme by sa mu Reya ubránila ale on ten chlapec o tom vtedy nevedel, neprejavil ani iniciatívu. Slaboch... aspoň ku koncu urobil to čo urobil tým si u mňa trochu napravil reputáciu. Hej a na konci by sa žiadalo prvoradé OBJATIE Lei s Cewbakom Cewuim (starí dlhodobí kamaráti) a nie s Rayou... toto sa mi videlo trocha nasilu... akože už už až do posledných chvíľ divákovi podsúvať prítomnosť novej generácie na úkor logickosti a slušnosti..... Summa summarum: E7 bola viac na telo, tvorcovia sa nebáli robiť také veci ktoré vtedajší ešte ani nevedeli. Pekne sa s tými scénami pohrali (kotevný úchyt pri pokuse o útek zo spárov zlých alebo tesné prelietavačky Falconom ponad púšť) 1. tretina filmu bola tá najlepšia. Akcia, humor, postavy (až na Bena) ...hudbu som nezaznamenal... No áno mohlo to byť viac epickejšie ale kruci ved je to začiatok len začiatok. No a tu sa dostávame ku koreňu problému- asi najväčšej výtke akú mám (uznávam je to možno trošku detinské). Film samotný bol minimálne na 75% ale v rámci celkovosti sa mi nepáči že to znova oživli. Ved ono to na konci /Return of jedi (E6)/ tak pekne skončilo... prečo to museli znova zobudiť a znásilniť? Prečo sa muselo stať čo sa stalo? Kde je ten pokoj a láska a mier z konca predchádzajúcej hexa-lógie? Prečo? pýtam sa prečo? ja som nechcel aby to všetko vyšlo nazmar... ja chcem https://www.youtube.com/watch?v=AiM5zEEI_Jo a preto vnímam tento film len ako nejaký sen, niečo čo sa naozaj nestalo... je to len akože. Momentálne som vo fáze odmietania. Ešte ma v rámci denialu čaká agresia, vyjednávanie a nakoniec prijatie skutočnosti. K tomu mám však ešte daleko takže chod do čerta Lucas :D -------------------P.S: ako bolo vo videu HISHE poznamenané: keby to mal byť dvojhodinový film o tom ako mačka umýva opicu aj tak by ste na to išli... dva krát. Tým jasne naznačili že producenti nám môžu naservírovať sebeväčšiu sračku aj tak sa nájde plno fanúšikov ktorí to budú vychvaľovať.

Malý princ (2015)

Malý Princ ktorý nieje o Malom Princovi (a ani nemusí, je totiž o malej princeznej), Sprvu som sa obával jak chcú dej, ktorý sa dá prečítať za niekoľko minút roztiahnuť na vyše 100. čiastočne som sa obával aj toho že to bude také pre dnešok typické znásilňovanie niečoho krásneho z mojich detských čias (čítal som to ako 9 ročný, tú knihu tu po 16 rokoch ešte stále mám, akurát sa na ňu pozerám). Avšak /Malý Princ/ ma nesklamal. Veľmi pekné, pôsobí to dosť inak, zvláštne nie ako ten mainstream v podobe Mimoňov, Ladového kráľovstva, či Tučniakov z Madagaskaru... čiastočne ma to miestami dojímalo,, ten dej v spojení s tou hudbou... no proste bájo. Skutočný filmový zážitok. No áno mohlo to byť ešte intenzívnejšie, niečo na štýl že ked to skončí tak si poviem wau (ako pri rozprávke HTTYD 1) no nestalo sa.... to však nevadí myslím že si to vdaka/kvôli tomu zachovalo tú detskú nevinnosť v podobe nenáročnosti... Ten dej ktorý v knihe nebol (hovorím väčšinou o druhej polke filmu) bol takisto zaujímavý... niečo ako keby mal originál (kniha) pokračovanie, veľmi dobre to tvorcovia filmu zvládli. Film mal minimálne dve paralelné línie - prerozprávanie príbehu a následky knižnej verzie, sledovanie jedného leta v živote malého dievčatka, ktoré sa chce hrať byť ešte dieťaťom, a nie byť uväznené vo svete dospelých a ktoré sa vyrovnáva s očakávaniami jej snaživej matky. Príbeh občas má momenty ktoré môžu vyznieť všelijako (najmä ked ste dospelý: ako napr. rada starčeka že by si tá malá mala nájsť priateľa, alebo scéna s padákom v prvej polke filmu, trochu ehm... ) Tiež som si všimol že pár krát ked M.P. vravel tie životné múdrosti tak tie výroky neboli moc ako to nazvať... vyžiadané, pôsobilo to exoticky.

Alenka v říši divů (2010) odpad!

Zbytočný prvoplánový odfláknutý gýč. Humor- žiadny. Napätie- smiešne. Dej- prvoplánový. Akcia- slabá. Efekty- príliž gýčové ba až otravné. Herci- sa moc nepredviedli. Hudba- neviem, nevnímal som. suma sumárum: Neveril som tomu ani sekundu.

Fakjů pane učiteli (2013)

čo kladne hodnotím je (napriek skratkovitosti niektorých scén a naivite v progres niektorých postáv (najmä tí malí parchanti)) veľmi zaujímavý dej, myšlienka, premena hl. hrdinu je asi jedna z najlepších čo som kedy vo filmoch videl (medzi tie najlepšie tiež patrí premena charakteru Waltera Whita zo seriálu Breaking Bad :D), mimoriadne sympatický hl. hrdina (taký v pohode a cool chcem byť aj ja :D), herci sú tiež milí (až nato čo občas robia-konajú, pôsobia fajn), vtip, hudba celkom ok. Je cítiť že je to nemecká výroba. Takéto uletené WTF filmy totiž produkujú Nemci alebo Francúzi čo v mase americko britskej záplavy pôsobí celkom uvoľňujúco ako čerstvý vzduch alebo nová krv alebo ako dočasný záskok :D

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Tento film je veľmi, veľmi dobrý teda až na ten úplný záver, to bolo trocha slabšie. černošské trio synov bolo MEGA. A Hank bol tiež dobrý.... pro kočičky :D Carry vo svojej vrcholnej forme, super hlášky a humor, zaujímavý dej, akcia... čo viac dodať ? aha už viem... chybí cenovka na Vagiclean kasa 5. :D

Pixely (2015)

Peter Dinklage je boží. Seana Beana som si ledva všimol. Sandler je skrátka Sandler (to jest. priemerne dobrý) občas ok (50x a stále poprvé, Klick) občas zlý (Dospeláci a Dospeláci 2). Prečo tento film vidieť : Zistíte ako mnohí určite dúfajú, že vdaka hraniu tých ,,sprostých,, videohier možete jedného dňa zachrániť svet a neplatiť dane. Pár dobrých hlášok (točíme reklamu na pivo, a všetci umrieme). Vyrastal som v rokoch 90.tych ale jediné čo som občas hrával na staručičkom nintende bol Supermario a tetris. Nebol som vášnivý hráč tým pádom tento film vo mne nevyvolal melanchóliu a príjemné spomienky na detstvo... Ešte štastie že som na tom nebol v kine (hoc som trocha chcel, prišlo mi do toho niečo), mrzelo by ma to jak šlak

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Na jednotke som v kine nebol, čo ma po vzhliadnutí na notebooku dosť mrzelo kedže to podla mňa bolo viac ako dobré. Ale dal som si predsa-vzatie že na pokračovanie pôjdem (teda pokiaľ ma dovtedy- (rozumej do dnes) šľak netrafí) A stalo sa! Teda nie to s tým šľakom ale s tým že som na tom bol. Na-rozdiel od HTTYD 2 ktorý (tiež jednotku som videl až na notebooku a dvojku v kine) ma sklamal, toto bolo fákt že dobré. Jeden z mála prípadov (to jest nespomínam si na žiadny iný momentálne :D ) kedy pokračovanie je o chlp lepšie než 1. časť. Mal som V.I.P. super exclusive miesto- hned v 1. rade najbližšie k obrazovke/plátne (ostatné miesta vypredané, mal som prísť skôr) takže som to pocítil o to intenzívnejšie. (ešte dobre že som neprišiel skôr) Samozrejme 2D (výhradne, na 3D nechodím) a č.dabing. Plno dobrých momentov (napr: Batman, remix-video...), vtipné, akčné, milé... jedna scéna trochu vyšla na prázdno (asi som hlupák že som ju nepochopil) a jedna výtka: ten akčný záverečný boj proti armáde nadupaných okrídlených myši bol trocha nasilu. Ale inak v pohode. :)