Hugo a jeho velký objev (2011)

Scorsese filmom pripomína minulosť, na ktorú sme buď zabudli, alebo si nemohli ani pamätať. Vracia sa do čias, kedy bol film čímsi zázračným, prostriedkom oživiť sny. Pripomína nám toho, kto vpálil mesiacu obrovský projektil rovno do oka a skutočnosť, že aj o sny môže človek prísť. A happy endy sa možno naozaj stávajú iba vo filmoch. Preto ich tak milujeme, dokážu niečo, čo v skutočnom svete nie je možné - zažiť nemožné. A Scorseseimu môžeme poďakovať, mnohí tento film vnímajú ako poctu kinematografii, či Meliesovi. Nemýlia sa, avšak je zabalená do trblietavého komerčného pozlátka, ktoré paradoxne tej pocte podráža nohy. Je to dobrý film, ale budem si z neho pamätať Cestu na mesiac, či Meliesa, a nie Huga a jeho príbeh.

Věc: Počátek (2011)

Absolútne zbytočný remake, tentoraz so ženskou v hlavnej úlohe. Scenár je jednoduchý, niektoré efekty celkom podarené, a po pozretí vám zostane pocit, že ste ten čas mohli stráviť radšej s originálom ako s týmto pokusom o nič, teda o VEC...

Klub rváčů (1999)

Ak ste tento film ešte nevideli a chystáte sa, tak sa vyhýbajte ľuďom, ktorí „ho“ už majú za sebou, lebo by ste mohli prísť k ujme na zdraví – po prípade tí, ktorí vám prezradia pointu. Dokonalí Brad Pitt a Edward Norton predvádzajú fantastické výkony, uveril som im každému slovu, každému pohybu, ktorý vo filme predviedli. Temná stránka filmu podtrhuje tiesnivú a depresívnu atmosféru, presne takú hutnú ako ju vie vykresliť snáď len Fincher. Reflexia konzumnej spoločnosti sa strieda s osobnou depresiou hlavného hrdinu, ktorý sa spolčil s čudným Tylerom Durdenom a náhle nič je tak ako bývalo. Keď ráno vstanete z postele a pozriete sa do zrkadla na svoju zbitú tvár a napriek tomu máte na perách zvláštny úsmev, nemajte strach. To ste len minulú noc navštívili Klub bitkárov.

Válečný kůň (2011)

Dojemný príbeh, napätie, krásna výprava, hudba, pátos, výborná kamera a skvelý režisér a napriek tomu to nie je jeden z TÝCH filmov. Škoda! Inak otrasná hlavná postava a to nemám na mysli koňa, ten bol skvelý. Jeremy Irvine je najväčším omylom tohto filmu. Ďalším je istá roztrieštenosť dejovej línie, ale nad tým sa dá zažmúriť oko. Spielberg natočil krásny film, ktorý stačí vidieť naozaj iba raz.