Bourneův odkaz (2012)

Trilógiu s Damonom mám veľmi rád. Toto je snáď zlý vtip?! Niekto tam furt žerie tabletky, náš nový agent Cross si veci cucá z prstu a ide mu o to, aby mu zostala genialita, ktorú mu spôsobili spomínané tabletky. Našiel si pri tom babu, čo sme už ale videli v prvej časti s Damonom.O tú babu by teda ani nešlo, ale niekto tu vykráda sám seba. Prvá polka filmu je nudná, potom príde na rad akcia, ktorú Gilroy nezvláda. Naháňačka na konci je ďaleko pod úrovňou tej z Ultimáta a ono to potom akosi skončilo. Akosi odveci. Renner v celom filme hrá až príliš. Už v Avangeroch bol afektovaný, asi to zrejme bude jeho spôsob herectva. Mne sa teda nepáčil. Pôsobí príliš umelo a so snahou byť čo najviac cool. Naproti tomu Damon vyzerá ako šteňa, ale keď je v akcii dostáva rešpekt od divákov - vydobyl si ho. Renner je len nastylovaná modelka z plagátu. Celé zle.

Chata v horách (2012)

Strašná zlátanina. Skoro to ani vtipné nebolo. Za to skoro dve hviezdy...

Nemoc třetí moci (2011)

Technicky veľmi zle natočený dokument. Od umiestnenia a uhlov kamery, cez chýbajúci sprevádzajúci hlas dokumentaristu (ustráchaný hlas režisérky na to vhodný určite nie je), po trčiace káble samotnej kamery v zábere a mnohé ďalšie veci. Bohužiaľ nedostatky dokumentaristka nevyvážila faktami, či obsahom. Ťažko vôbec tento zhluk scénok označiť za dokument. Hoci téma samotná je veľmi zaujímavá. Zostalo to všetko len pri snahe. Povzbudivá jedna hviezdička.

Newsroom (2012) (seriál)

Scenáristická dokonalosť, brilantnosť, morálnosť a inteligencia!

Max Payne (2008) odpad!

Skrátka, strašná sračka. Moore je neskutočný babrák. Nenechal by som ho natočiť ani upútavku do telky. Bullet time na neho!

Strom života (2011)

Neviem síce koľko ten film stál, ale nechápem človeka, ktorý za takýto scenár vyhodil akékoľvek prachy. Pitt a Penn museli byť opití, keď sa k tomuto upísali. Dvojhodinová somarina o zlom otcovstve a monológoch s Bohom. Ani jedno mi neprišlo dostatočne zaujímavé, aby sa ma to dotklo hlbšie! Ruky preč, ak si nechcete pri sledovaní pospať.

Žena v černém (2012)

Nereálne konanie hlavnej postavy núti človeka si klopkať na čelo, ale nakoniec to Danielovi odpustíme, pretože tušíme, že za opaskom má ukrytý svoj prútik. Priemerný horor, zo začiatku veľmi dobrá atmosféra, ale postupne sa to zvrháva do absurdity a nebaví už toľko. Dobré tri!

Skyfall (2012)

Pocit po pár hodinách po premietaní: Bond stratil takmer všetko, čo z neho robilo BONDa a to nové je nudné až k zaplakaniu, teplá postava Bardema je už len kyslou čerešnička na zle upečenej torte!

Perníkový táta (2008) (seriál)

1. Séria - relatívne slabý rozjazd, veľa sa tam nedeje, ale dom sa vždy buduje od základov. 2. Séria - pritlačenie na pílu a posunutie latky o priečku vyššie. Kingpin was born! 3. Séria - kvalita sa posunula opäť vyššie. Príbehy sú výborne vypointované, nadväzujú na seba v niekoľkých častiach a dávajú dokonalý zmysel v kontexte osudu hlavnej postavy. Svojim konaním strháva a ovplyvňuje životy iných ľudí, ironicky táto myšlienka vyšla práve z Heisenbergových úst. Záver časti Half measures ma nechal sedieť s otvorenými ústami a posledná časť je logickým vyústením činov, ktoré sa udiali. Prerod postavy je zvládnutý na plný počet bodov. Otázkou zostáva, kde až ležia Heisenbergove hranice!? (Možno to v poslednej časti sezóny už trošku prehnali ;)) 4. Séria - z hlavnej postavy sa stala lama. Dejovú líniu a jej zvraty ovládajú vedľajšie postavy a línie a tá s Walterom nie je taká zaujímavá. Nuž, ale v poslednej časti sa scenáristi spamätajú a dovolia nášmu hrdinovi konečne konať a on teda aj koná. Už to nie je také šokujúce ako pred tým a navyše sa táto (spätná premena v zlého) udeje prirýchlo. Ale potom prídu na rad konvalinky a hoci ich význam je aký je, pre nás je odkazom, že premena Waltera sa ešte neskončila. 5. Séria - Walter pokračuje v tom, čo začal. Mnoho sa zmení a premena postavy je dokonaná. Nasledujú dôsledky Walterových činov a diabolský Walt tlačí na pílu. Dovolím si tvrdiť, že gradovanosť príbehu nemá obdobu v žiadnom seriály. A bezpochyby ide o najprepracovanejší príbeh v seriálovej tvorbe aký som kedy videl. All hail Heinsenberg! ... Tak a je to za nami. Bezpochyby ide o jeden z najlepších seriálov vôbec. Treba k nemu však pristúpiť s istou dávkou trpezlivosti, hlavne na začiatku. Fantastické záverečné časti a záver, ktorý vysvetľuje a uzatvára všetko, čo sa stalo za tých úžasných päť sérií. Seriál, ktorý si budem pravidelne púšťať. I am not in danger, I am the danger. You won, Walter!

Žáby (2002)

Škaredé žaby. Pointa tiež nie veľmi vtipná, ale rozhodne lepšie ako Svet. Lepšie ale akurát o jednu hviezdičku.