Nová holka (2011) (seriál)

"Jess Day je nekonvenční a pošahaná dívka," s takýmto opisom by som dokázal súhlasiť. Na jednej strane ma neskutočne irituje a inokedy baví sa na ňu pozerať. Celých 20 minút by som sa však na ňu nedokázal dívať, našťastie jej spolubývajúci sú tiež dostatočne švihnutí a nenudia. Viac ako tri ani náhodou!

The Big Bang Theory: Unaired Pilot (2006) (TV film)

Keby pokračovali v tomto, seriál by vyzeral úplne inak. Takže sme radi, že túto verziu škrtli. Inak je toto pekná ukážka ako prebieha výroba kvalitných seriálov. Nedá mi neporovnať to s našou "tvorbou". Mám dojem, že prvá verzia scenára je u nás aj tou poslednou a točí sa na tri pokusy. Vyberie sa z nich ten najhorší a divákom pustia nejaký americký sitcom, aby dokázali nahrať poriadny a úprimný smiech. Ale to už zachádzam. Som však rád, že s Big Bangom v porovnaní s touto verziu zašli poriadne ďaleko.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Menej akčné ako výborná predchádzajúca časť. Avšak na rozdiel od všetkých "druhých" dielov, pri tomto vidím prirodzený a logický posun niekam ďalej. Už to nie je lokálny boj v slume, tentokrát ide o politiku. A nášmu plukovníkovi to sekne i tam. Pretože si ponecháva svoj jasný, charizmatický postoj a tvrdosť z predchádzajúcej pozície. Pre mňa tam bolo málo akcie, ale chápem tento posun. Čo bolo treba povedať, to sa povedalo. Výborné štyri. Lebky go!

Elitní jednotka (2007)

Tento film mi okrem iného ujasnil jednu veľmi dôležitú vec. Viem, kde nechcem žiť. V slume Rio de Janeiro. Príbehovo prostý, no výrazovo plný film. Akčné holywoodske filmy toto strčí za klobúk. Je to film, v ktorom je obraznosť nutným doplnkom a nie iba prvkom na efekt. Filmu som krutý realizmus, ktorý zobrazuje úplne uveril. Poctivé štyri!

Lesní duch (1981)

Amatérky vizuál prepchatý nápadmi. Možno pre fanúšikov hororu, pre ostatných zabitý čas. Sorry.

Čtyři pokoje (1995)

Nuž ťažko sa rovnať Tarantinovi a nemám v záujme ho chváliť do nebies. Ale bez jeho časti by o tento počin nikto ani nezakopol. Takže ak máte v úmysle si film pozrieť, dobrú hodinu si počkáte kým sa začnete baviť, pretože to najzaujímavejšie prichádza až nakoniec. A hej, bol tam aj Rodriquez, lepší ako dvaja ostatní, horší ako Tarantino. BTW: zapaľovač mám, len ľudí nedostatok...

Neopouštěj mě (2010)

Námet totožný ako vo filme Ostrov. Rozdiel medzi filmami je v tom, že Ostrov bol jedným obrovským kurníkom, keď tu je kurníkom slobodný svet. Paradoxne prvý prípad pôsobil oveľa skutočnejšie!!! A to je aj najväčším problémom filmu - logika. Ak vypnete v sebe akúkoľvek snahu o čo aspoň najmenší logický prístup k príbehovému pozadiu, tak si ten pátos, čo vám zostane môžete patrične užiť. A (možno nechcenou) pointou zostáva, že darcovia - klony vlastne nie sú ľudia. Sú to výrobky, ktoré stratili jednu z prirodzených vlastností - bojovať o svoj život. V kontexte s úmyselným tlakom na slzné kanáliky pochybujem, že o to tvorcom išlo. Slabé tri.

Domek z karet (2013) (seriál)

Keď sa spätne pozriem na The Newsroom, nemôžem dať zatiaľ päť.

Carrie (1976)

Knižku som nečítal a po zhliadnutí filmu ani nemám chuť. Priveľmi lineárny dej smerujúci k rýchlemu finále. Po hodine filmu som naozaj nerozumel relatívne vysokému hodnoteniu a pochvalným komentárom. Nuž a potom prišiel ples a sčasti som pochopil. Pretože tých pätnásť minút bolo výborných. Najmä vďaka presvedčivej Sissy Spacek, z ktorej šiel v niektorých okamihoch naozaj strach. Jej diabolský pohľad a držanie tela pôsobilo veľmi skutočne a hrôzostrašne. Ale režisér to poslal celé do hája unáhleným záverom. V konečnom dôsledku tak stojí celý film len na zopár pôsobivých scénach a bravúrnej herečke. A to je málo. Málo to muselo byť vtedy a málo je to i teraz. Slabšie tri.

30 minut po půlnoci (2012)

Dlhá predohra k pomerne krátkemu finále nevadila. Navyše všetci vieme ako to celé dopadne, takže kritizovať film kvôli málo akcie v tomto prípade nie je na mieste. Dôležitejšia je cesta ako sa ku koncu dopracovať. Príbeh celkovo zaujme, hoci sa v ňom nájdu hluché miesta. Ktoré sa vyskytovali v prevažnej miere po odchode Clarkovej postavy z hlavného príbehu. Relevantnosť udalostí možno spochybniť a polemizovať nad nimi. Koľko hodnoverných informácií a koľko pravdy na tom celom bolo sa nedozvieme. A tá kryštalická akcia na konci síce stojí za tie dve a pol hodiny. Zároveň vyvoláva úsmev nad najlepším komandom na svete, ktoré v záhradke nechá neviditeľný vrtuľník a nedokáže zajať cieľ v živom stave. Film nie je žiadnym hodnotným dielom a po čase si naň nikto nespomenie. Nepôsobí však ani ako čistá americká agitka, alebo možno iba trochu :) Dobré štyri!