Billy Elliot (2000)

Film mi hodně sednul, někdy to tak chodí, že kluk vždy nekráčečí ve šlépějích svého otce a dělá něco úplně jiného než si otec přeje, film u kterého jsem se nenudil, prostě byl ze života. 82 %

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Na to, že to je tak známý a všemi propagovaný western, tak mě celkem zklamal, příběh podivný, akce i humoru bylo ve filmu velice málo, spojení Newman - Redford mi spíš sedlo v Podrazu. Všechno naštěstí trošku zachránil ne moc dobrý konec. 60 %

Lincoln (2012)

Jak mám rád dějiny, tak se přiznávám, že americké teda moc zmapované nemám! Zajímavý, ale trošku zdlouhavý a nudný příběh o prezidentovi lidumilovi, který se jako hlavní zapříčinil o zrušení otroctví v USA. 65 %

127 hodin (2010)

Po shlédnutí Pohřben za živa mi bylo doporučeno 127 hodin, ovšem oproti prvnímu snímku byl tento dost slabý, podobný děj, ovšem nebyl tak vypjatý a napínavý. 70 %

Devil (2001)

jemně duchařský filmík, napínavý, zajímavý 75 %

Nespoutaný Django (2012)

Western jak má být, možná bych vytknul ty dlouhé nudné rozhovory, ale to už k Tarantinovým filmům patří. 90 %

Láska nebeská (2003)

Hodně sentimentální romantická komedie přecpaná angloamerickýma hvězdama, jak o kouzelných Vánocích se každému povede najít svou spřízněnou duši, ale v normálním životě to tak opravdu nechodí, ikdyž pár úsměvných situací se ve filmu opravdu našlo, ale celkově jsem byl dost zklamaný. 35 %

Aparecidos (2007)

Pěkně zamotaný horůrek opět ze španělské produkce, takže jsem dopředu věděl, že nebudu zklamaný. Nic extra drsného, prostě podle mého gusta 90 %

Metoda (2005)

Velice propracovaný film, jedná se pouze o výběrové řízení, ale je v tom tolik záludností, až člověk nechápe, čeho jsou lidi pro peníze schopni. Konec jsem čekal trošku odvážnější, jak se film začal víc a víc přiostřovat, jinak Španělé opět nezklamali :-) 75 %

Oddělen (2011)

Velice zvláštní film pro zamyšlení, hodně smutný a emotivní, ne pro každého pochopitelný. 65 %