• Krátkometrážní

Sandman (2022) (seriál)

Jsem velmi spokojená. Jediný problém je, že Sandman není o chlup delší, aspoň o jednu epizodu. Je tu hodně zajímavých postav, bylo by hezké, kdyby jim věnovali víc prostoru, zejména Morfeově vypráskané rodince. 90%

Pravěk útočí (2007) (seriál)

Vybíjená s dinosaury. Byla by to docela fajn blbinka, ale ty postavy! Tady je máme: Cutter -vůdce party s charismatem prodavače z místní trafiky. Stephen a Claudia -dekorace, výplně do milostného trojúhelníku. Abby -miss fanservice, ale má rozum a je hodně akční. Zřejmě nejlepší postava. Connor -makekýn, co je hrozně chytrý, ale chování tomu neodpovídá. Někdy kolem třetí řady prodělal jakýs takýs vývoj v docela sympatickou postavu. Helen -zřejmě "sexy" teroristka? Dinosauři ten dekolt určitě ocenili. Lester -sarkastický komentátor. Jenny -druhá Claudia.  Becker -po všem střílí, a tváří se kysele. Sarah -Mary Sue. Danny -další vůdce., s rozumem jako tři dny starý pes. Jess -třetí Claudia. Emily-akční a zajímavá, další sympatická postava. Matt -druhý Cutter. Je jich tam víc, ale ti ostatní nestojí za zmínku. A nepamatuju seriál, kde by hlavní postavy umíraly tak antiklimatickým způsobem. Výstřel, a je pryč, chramst, a je pryč. Někdo prostě zmizí, a už není. Ne že by to nějak ovlivnilo dění v seriálu. Co se týče dějové linky, je to prosté. Otevře se anomálie, vyběhne nějaká zubatá příšera, nadělá hodně paseky, tým ji zažene zpátky a je konec. V další epizodě se všechno opakuje. Asi není známo dost druhů pravěkých potvor, tak si tvůrci museli nějaké navymýšlet. Ale od čtvrté řady šla laťka hodně nahoru. Konečně se něco začalo dít a některé postavy dokonce prodělaly vývoj. To s tím nemohli přijít dřív? Kdyby to tak šlo od první řady, bylo by to na solidní čtyři hvězdy.  Takhle je to s odřenýma ušima průměr.

Pravěk útočí - Série 4 (2011) (série)

Konečně něco jiného než vybíjená s příšerama. První dvě epizody ze 4. řady byly sice tak nezáživné, že jsem zvažovala seriál nechat, ale po třetí epizodě se to začalo obracet k lepšímu. Hodně lepšímu. Lidi cestující časem jsou prostě o hodně zajímavější než monstra dělající paseku v současnosti. Škoda jenom, že to trvalo tři řady, než to tvůrci seriálu pochopili.

Sandman - Ať se ti o mně zdá (2022) (epizoda)

Tohle se mi líbí, začíná se to pěkně rozjíždět. Constantine v tomhle podání super. 90%

KinnPorsche (2022) (seriál)

Tak si to shrneme. Porsche se proti své vůli stane bodyguardem. Podělá, co se dá, ale má kliku, mafiánům (hlavně Kinnovi) se zalíbil. Být to realita, tak je celá mafiánská rodinka už dávno bradou vzhůru, protože bodyguardi v čele s Porshem jsou banda trotlů. Ale když pomineme, že to má logiku bl- tedy příběh, který neviděl realitu ani z rychlíku, s diskutabilní moralitou  a občasným přiblblým humorem, jde o docela koukatelný seriál. Až do desáté epizody, pak se začaly množit všemožné WTF dějové zvraty, které seriál dost zazdily. Zejména ty z poslední epizody. Tahle postavy zemřely. Apríl, jsou naživu! 50%

Sexuální rekonstrukce (2003)

Na začátku nudný film o vztahu, který udělá z nenápadného studenta o něco nápadnějšího studenta. Hodina pryč, a furt je to to samé.  Ústřední čtveřice řeší ty svoje vztahy a žvaní a žvaní, a nevím, jestli je Weller tak špatný herec, nebo je tak otravný úmyslně, ale je hrůza se na to koukat. Posledních dvacet minut se konečně začnou dít věci a končí to krutým plot twistem.  50%

Talaash (2012)

Jsem ráda, že se tady obešli bez pěveckých čísel a přehrávání. Hodně jinak dobrých indických filmů to zabilo (aspoň pro západního diváka).  Talaash je fajn krimi/ thriller v mysteriózním kabátku. A sekne mu to. Začíná prostě, vyšetřováním smrti jednoho herce, a taky se soustředí na tři hlavní postavy, policistu, jeho ženu a prostitutku, která je do případu nějak zapletená.  Děj se pomalu rozmotává a když si divák v půlce myslí, že je všechno jasné, objeví se něco, co tam nesedí. Závěrečná půlhodina je docela překvápko, ale taky mnohokrát viděné klišé. Nicméně velmi dobře zpracované. 80%

I dva jsou rodina (2016)

Samuel si užívá bezstarostného života, dokud mu jeho dávná známost nehodí do náruče dítě. Sice se pokouší jí dítě vrátit, ale nenajde ji a malá Gloria mu zůstane.. Střih, jsme o osm let dál. Samuel se přetransformoval do otce roku. Pracuje jako kaskadér a žije si s dcerou idylicky a nad poměry. Pak se objeví Gloriina matka znovu a začne se se Samuelem o dceru přetahovat u soudu. A dohromady je to nuda. Omar Sy je sice sice vynikající herec, a ta malá mu zdatně sekunduje, ale všechno dění ve filmu je těžko uvěřitelné, od událostí až po jednání postav. Zvrat na konci mě taky nenadchnul. Škoda. 30%

Super-Blb (2022)

Badman si dělá srandu jak z Marvelovek, tak z DC a do toho stihne přihodit nějaká fór navíc (Notre Dame) a našroubovat to do ujeté komedie. Dokonce i vtípky, které by jinak  znechutily (viz sjetý kamarád) jsou tady snesitelné. Délka tak akorát, aby se člověk bavil a nezačalo to nikde dřít.  Povedený film.