Střepiny (2002) (pořad)

Na 5* to není - znám kvalitnější pořad o dění a zajímavostech. Na 1* to není taky , protože mají snahu aspoň něco zajímavého zdělit.

Výměna manželek (2005) (pořad) odpad!

Přijít mi do MÉHO baráku cizí fuchtle , která v životě nevyděla lopatu jinde než na obrázku , a začít mi tam dávat moralní výprask o tom že něco dělám špatně , okamžitě na ni podávám žalobu za poškozování dobrého jména sbalím jí kufry a vyhodím z baráku takovým fofrem že by kamraman a režisér nesthly říct ani " AKCÉÉÉ " ( kameramani a celej ansámbl by letěl za fuchtlí tak o 10 vteřin později ) .Je celkem zajímavé , že do takových pořadů , lezou lidi , kteří mají 90 pytlů problémů a ještě jeden nesnáší toho druhého. V mém okolí a ani tak nějak mezi ostatníma lidima třeba v práci , jsem ještě neviděl nikoho , kdo by měl doma takový problémy. Je mi jasné že do podobných pořadů asi nedaj obyčejnou českou rodinku bez trablů , ale musím říct že jestli tohle má být obrázek třeba o tom jak vypadá průměrná rodina v ČR , tak zahraničním divákům , nedáváme zrovna pěkný obrázek. Když už i moje drahá polovička naznačila že je to ubohost na Entou , tak to už je opravdu co říct. ODPAD jak vyšitej.

Líbáš jako ďábel (2012)

Česká mentalita umí dělat z akaždé situace buďto " šílenou " vědu , nebo " šílenou " legraci. Nefunguje ani jedno , ani druhé. Nemám tušení proč čeští herci hrajou podle napsaného scénáře ( tady se musíš zamračit - tady trochu uber v hlase ) My nejsme ještě pořád tak daleko jako v zahraničí , kdy HEREC je profese a ne nutné zlo. Nemám většinou českou kinematografii rád , už jen proto že 45% filmů se neustále idiotsky věnuje TEEN.... filmům a 45%ˇfilmů se věnuje ( čím dál víc " hrdinsky " ) komunistické éře , ve kterých jsou všichni vykreslovaní jako ti co bojovaly proti rudému zlu. Zbylých 10% jsou komedie typu LÍBÁŠ JAKO ..... Nemáme šanci na světové úrovni natočit cokoliv. Jediných pár vijímek v této oblasti ( komedie ) nás opravdu už nemůže uspokojit. 1 hvězda, za 2 ( slovy DVA !! ) docela vtipné momenty.

Ďáblova slza (2010) (TV film)

Jeferry Deaver , je dobrý autor , dobrých knich , s dobrým příběhem a setsakra dobrým talentem. Kniha je ovšem kniha a každý přechod na plátno je riziko. Tady se to povedlo tak napůl. Povedlo se to mnohem méně než Sběratel kostí , který taky trochu pokulhává za knihou. Před lety sem četl knihu ( od Jeferryho Deavera ) která se jmenuje Modrá sféra. Na přebalu sem se dozvěděl že se podle knihy chystá film - už pár let čekám kdy to zfilmujou , protože Modrou sféru považuju za nejlepší co kdy napsal. No ale zpět k ďáblově slze. Sice se děj trochu liší od knihy , ale nějak mi to tady nevadí a herci jsou příjemní - není to sice veledílo hodné oscara nebo tak , ale je to dobrá krimi.

Stroje mistra Leonarda (2009) (seriál)

Seriál který nemá chybu. Mám rád podobné dokumenty , kde se zabývají " technologií " minulosti. Leonardovy výtvory předběhly dobu o pár staletí a já jsem rád že vidím že opravdu mohly v té době perfektně fungovat. Trochu kazí atmosféru fakt , že je tým až moc perfekcionistický a používají svářečky , vystužené ocelové pláty apodobně - dost to kazí " dobovou " atmosféru.. Hodnotím vysoko , což se u dokumentů nestává moc často. 5*

Riziková laboratoř (2007) (pořad)

Nemám tušení proč tenhle seriál vůbec vznikl. V 90% řeší problémy na které existuje daleko jednodušší řešení než se kterým přijdou. Nápady jsou nepraktické - těžko někoho přesvědčíte aby v případě katastrofy na moři , dobrovolně vlezl do ocelového válce aby se sožitým zařízením kterému málokdo rozumí , prořezal skrz trup lodi , a navíc doufal že tato strana / místo není už dávno pod vodou. /-/ Nesmyslné - už vidím řidiče aut , jak jezdí s 5 metrovou tyčkou na přední masce auta aby zabránily devastaci motoru při čelní srážce. /-/ Nebo nepraktické - když chcete skočit z xy metrů do vody , je lepší když napřed do vody hodíte asi 500 ložiskových kuliček , které rozvíří mírně vodu a vy dopadnete měkčeji - kdo by proboha sebou tahal 10 kilo ložisek , pro případ že by náhodou spadl do vody z větší výšky ? /-/ A nakonec stupidní - když nacpete do auta 45 kg výbušnin a sledujete co se stane z domem u kterého je auto zaparkované, určitě vás dokonale ohromí že půl baráku spadne ( fakt vypadaly překvapeně ) A navíc mi ani jeden z účinkujících není sympatický - z každého problému dělají 100x větší hrozbu než ve skutečnosti představuje a ještě se u toho tváří jak inženýři v NASA když stavěly raketoplán. 1 * a to z milosti.

Sahara (2005)

" Autor předlohy, Clive Cussler, se s filmaři soudil, protože se mu výsledný film nelíbil. (cariada) " Nic než souhlas s touto zajímavostí. Clive Cussler je mým oblíbeným autorem a jeho knih mám doma 18 ( Sahara, Zlato inků , Nárazová vlna , Znovuzrozená valhaly , Vixen 03 , Smlouva století , Polární přesun a další ) To co udělaly z perfektně napsaným dobrodružstvím je opravdu na žalobu. Nelíbyli se mi ani představitelé hlavních rolí. Jen u 2 jmen bych udělal vyjímku - Williem.H.Macy , je Sandecker jak jsem si ho v knihách představoval, a Lambert Wilson je dokonalej záporák. Film za moc nestojí , a odklon od knižní předlohy je tak velký , že se to mohlo klidně jmenovat jinak a nemuselo by to zkončit pokažením celého zážitku. Doufám že Clive Cussler už nikdy nedovolí cokoliv zfilmovat bez jeho dohledu na celý projekt. DODATEK : přál bych si zfilmovaný příběh ZLATO INKŮ nebo SMLOUVA STOLETÍ. Možná že by nebyl špatný i seriál, který by si mohl z knih vzít víc než film ( nebo filmy pokud někoho napadne zfilmovat ještě něco )

V.I.P. (1998) (seriál)

Někdy je prostě lepší se k některým - jak to říct a neurazit - " nesmyslům " prostě a jednoduše , nevyjadřovat. Ano jistě pro chlapy , velice " zajímavý " seriál , u kterého jde jen o to kolikrát se silikony oběví v záběru. Celkově bych řekl že seriál mněl sice zajímavý koncept , ale totálně ho pokazila hlavně PAMELA " silikon " ANDERSON , které bych neuvěřil ani prodavačku zeleniny. Nemám ji rád celkově a když jsem viděl že snad by mohla zamířit do Hollywoodu ( film BARB WIRE - či jak se to jmenovalo ) tak jsem si říkal že to je konec kvalitních akčních filmů , protože tudle " silicon lady " by určitě nacpaly i do Jamese Bonda. Seriál V.I.P. , je blbost. ( ps : 1 hvězdu jsem dal proto že některé díly byly zajímavé pokud pominu fakt že 20x za díl mi byl nabízen pohled na silikony zblízka )

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Velice vydařená vsuvka mezi 2 a 3 díl velice výborné TERINÁTOŘÍ ságy. Představitelka " terminátorky " je natolik přesvědčivá , že když jsem ji později viděl v jedné komedii , tak sem pořád čekal kdy z ní začnou trčet nějaké dráty ( tahle usměvavá holka , prostě nemůže být ničím jiným než strojem ) Pro fanoušky určitě hodně povedený kousek - pro neznalce , bych řekl že průmněrný sci-fi seriál. Podle mně se povedl. I když se potýká s tím s čím se potýkají i jiné seriály - houpačkový efekt dobrých a špatných dílů.

Partička (2011) (pořad)

Nikdy jsem nebyl nadšený z improvizované zábavy , a kolikrát jsem se zatajeným dechem sledoval všechny pokusy v " LAJF " akcích , kdy moderátoři zkoušely vykouzlit nějaký předem nacvičený vtip. Nikdy se jim to nepovedlo , a já tajil dech dál v naději že to nebudou zkoušet znovu - většinou to zkusily. Partička to změnila do posledního kousku skládačky.Nevím jestli to mají tak dokonale secvičený už předem nebo to fakt vymýšlej za pochodu , ale u mě to funguje dokonale. Nejlepší šou co kdy spatřila televizní obrazovky. Slovenské vydání našich partičkářů je už o něco horší - zřejmě nejsem slovensky naladěn , páč jejich verze mě neoslovuje prakticky vůbec. 3 hvězdičky s přáním aby tohle nepokazily nějakou předem nahranou scénářovskou blbinou ala KOPEČKOVIC ( to sem fakt nemusel )