Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

Vystihuje prístup budovateľov vlasti, robošov v šenku, rovnako susedské vzťahy. No ako dieťa Petržalky (najlepšieho miesta na život) mám isté výhrady.

Hájnikova žena (1971) (TV film)

Fakt ma zaujíma koho napadlo natočiť film v staroslovienčine, alebo ký fras to bol. Klobúk dole pred hercami že zvládli tie mohutné monológy s takou kadenciou. Mal som 100 chutí to vypnúť, lebo som musel byť vyslovene sústredený na to aby som zachytil čo i len zopár slov. Nechal som to plynúť a pozeral len obraz. Mohol to byť dobrý film.Takto s odretými ušami za **.

Paříž 15:17 (2018)

3* + 1* za Spencera Stona, Aleka Skarlatosa a Anthonyho Sadlera. Klubúk dole páni.

Svět podle Daliborka (2017)

Film sa mi veľmi zle hodnotí. Pozeral som to ako hraný film, nie ako dokument. Aj keď je pravda že ľudia trpiaci rovnakým postihnutím, len o čosi trošku výrečnejší nám sedia v parlamente. A tí najvýrečnejší atakujú popredné priečky vo speváckych súťažiach práve v Českej republike. Daliborko vyzerá ako neškodný rozumovo nie najbystrejší jedinec (dokonca snáď anilen bystrý), na ktorého si dokonca aj Vít Klusák, po dvoch rokoch natáčania a predpokladám že aj bratríčkovania, dokáže otvoriť papuľu. Z filmárskeho hľadiska mi príde epilóg fakt zlý, rovnako zlý mi príde nápad natočiť dokumentárnu ""reality-show" o "rádobyhajlujúcej Martinke z Turca"

Mizející vlny (2012)

Príbeh jedného pošuka čo kvôli ženskej ničí vedecký výskum, rovnakým spôsobom ako romatická zložka ničí inak celkom orginálne sci-fi.

Tvář vody (2017)

Okrem scén s netvorom funguje dokonale. Dialógy a komediálna stránka fakt vyšperkované. Mne osobne to celé trošku zabíja prílišná rozprávkovosť. Špeciálny zážitok predviedol Michael Shannon, poprosím nomináciu.

Ostrovy (2017)

Ísť tak na teplý ostrov.

Hora mezi námi (2017)

Pozerateľné hoci plytké. Napätie nevydržalo ani tretinu filmu, a zo zaujímavého trilleru je rázom stupidná dráma. Stupidná lebo režisér robí romantické dramatično z ničoho, pravidelne zabúda na psa a takých pošahaných žien sú na svete milióny. #me too