Kroketmachr 1000 (2008) (amatérský film)

Dobrá parodie, zasmál jsem se, ale ta animace je prostě strašná. Řekl bych spíš, že se tam moc nehodí. Druhá část mi přišla více než zbytečná.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Hotel Paradise aneb jak vyhodit miliony za ubytování, letenky a jídlo, pro idioty, kteří si budou válet šunky a řešit ptákoviny. O ničem jiném to není. Reality show by měli mít alespoň nějaký smysl. Nějak o tu výhru bojovat. Pokus jste ale čekali něco jako Survivor, tak jste hluboce na omylu. Sem stačí přijít, chlastat, pařit, řešit blbosti a s každým se vyspat. Absolutn+ nejhorší byl fakt, že lidé co tam byli od začátku odcházeli, zato noví přicházeli pořád a pořád dokola. Nakonec vypadla největší favoritka, ale protože ji lidé měli rádi byla tam poslána zpět. No tak kde jsme? To, že budou producenti pravidla hry měnit za průběhu se může dít opravdu jen u nás. No a samozřejmě nesníme zapomenout na hvězdu celé show. Nejlepší moderátorka na světě, na kterou prostě nikdo nemá. Prosím potlesk pro Martinu Gavriely za to, že zvládla vyspat se všemi ze štábu aby mohla soutěž... Ehm no jak to říct? no moderovat ne, protože tohle prostě moderování nebylo. Prostě aby mohla komentovat idioty v idiotské soutěži o miliony, které získal idiot.

Donnie Darko (2001)

Jeden z mála filmů, které mi doporučili mí přátelé a známí a objevuje se na ČSFD v "červené barvě". Jinak jsou mi doporučovány snímky typu Let´s dance nebo Probudím se včera. Takže jsem byl příjemně překvapen, ještě když je snímek řazen jako 196. nejlepší film a když v něm hrají sourozenci Gallynhaalovi, z čehož jsem byl nadšen, protože oba považuji za kvalitní herce. Dále se v podobných snímcích objevovali filmy jako Mr.Nobody a Osudový dotek, které mám velice rád a považuji za velice povedená díla. Takže jsem si říkal, že tohle prostě musí být dobrý film. Pravdou je, že i přes skličující skvěle vykreslenou atmosféru mě to zase tak do děje nevtáhlo a nakonec jsem to zase tolik nepochopil. Po shlédnutí filmu jsem si o něm musel přečíst pár článků, abych to správně pochopil a i když už asi víc co tím básník chtěl říci, celé mi to do sebe nezapadá, tak jak by mělo. Ano, vyvolalo to tak trošku ten "wow efekt", který to vyvolat mělo, ale rozhodně bych ho neřadil k podobným, které se objevily například ve filmech jako Klub rváčů nebo Šestý smysl (tím mám namysli to, že se na konci dozvídáme, že celý film bych úplně jinak zaměřený a vyvolá to v nás ten zvláštní mrazivý pocit, spojí se nám všechny nevyřešené a nepochopené "puzzlíčky" nebo nám spadne brada nadšením). Tady to ve mě tohle rozhodně nevyvolalo. I přes skvělé herecké výkony v čele s Jakem a skvělou atmosférou bohužel snímku po první projekci více jak 3 hvězdy dát nemohu. Žánrově podobné snímky jako Osudový dotek považuji za stokrát lépe povedené. Možná po dalším shlédnutí změním názor.

Sledování (1998)

Nolan si dokáže s lidskou myslí pohrát takovým skvěle zvláštním způsobem. Snad nikdo neumí lépe zpřeházet děj, tak aby se vám na konci složily všechny puzzle a vám nezbylo nic jiného, než být uchvácen. Něco podobného nalezneme i v dalších jeho dílech, tohle prostě nejlépe umí Nolan. Zase tak zasažen jsem z toho nebyl, takže 5 hvězd nedám, ale méně něž 4 také ne.

Obchodník se smrtí (2005)

Film o muži, který dělá práci, která není tak úplně nelegální jako spíš nemorální. Nejhorší je, že něco podobného se doopravdy v našem světě děje. A tak, se v nás při sledování filmu odehrává stejný vnitřní boj jako u hlavních hrdinů snímku. Jediné co mě trošku mrzí, že talentovaný Jared dostal docela málo prostoru.

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál)

Už jsem si docela zvykl na to, že originalita moc neexistuje a nejen filmy, ale i seriály se přetáčejí pořád a pořád dokola. U seriálů to navíc neplatí jen v Čechách, ale i na Slovensku. Kutyil s.r.o. je totiž slovenská napodobenina amerického Kutil Tim. Tohle mě na seriálu asi štve nejvíc. Bohužel mi ani moc nesedí humor a Ladislav Potměšil.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Závěrečný díl celé série, na které obdivuji hlavně to, jak ji tvůrci dokázali rozdělit na jednotlivé díly. Nyní se skvěle dozvídáme jak se z Lukea stává lord Darth Vader, jak se celý příběh vyvíjel před dříve vzniklými díly. Jako další plus bych vybral souboj se světelnými meči a celkovou promyšlenost příběhu.

Šéfkuchař nadivoko (2005) (seriál)

Náhodou jsem na tenhle seriál narazil na Prima Cool. Předtím jsem o něm vůbec neslyšel a celkem mě překvapilo, když jsem tam viděl Bradleyho Coopera. Já ho považuju za fajn herce, který se v posledních pár letech ukazuje v těch lepších filmech. Jinak jde o fajn zábavnou odreagovačku. Docela mě ale mrzí, že jsme se dočkali jen 13 dílů.

Air Buddies - Štěnata (2006)

Co ve filmech nesnáším nejvíc? Mluvící zvířata. Hodně mě mrzí, že se k tomuhle nechal upsat třeba Trevor Wright, který tam ze sebe dělá schválně absolutního pitomce. Bohužel, jedna z největších pitomostí, co jsem za poslední dobu viděl.

X-Men (2000)

Miluji sci-fi, miluji filmy o super hrdinech a lidech se schopnostmi. X-Men je skvěle promyšlené dílo. Tento první díl považuji, za jeden z nejlepších filmů tohoto žánru.