Svět podle Jima (2001) (seriál)

Nevím, jestli to dělá ten slovenský dabing, ale je to strašné.

Melodie mého srdce (2007)

Nevím, nevím. Popravdě jsem chtěl přidat ještě jednu hvězdu za ten závěr, ale nakonec nechávám jen dvě. Působilo to na mě zdlouhavě, nuceně a občas i nudně. Hudba pěkná, ale to je tak všechno. Škoda.

Mistr (2012)

Ve 30. letech minulého století hledala kvůli hospodářské krizi spousta lidí určité jistoty, které však napomohly rozšíření totalitních režimů. Po 2. světové válce se objevila spousta lidí, kterým se nedařilo něco podobného- zapojit se zpět do svého života. A jak vidíme se všemi těmito lidmi se dá velice snadno manipulovat. Ze začátku jsem myslel, že hlavní postava bude mít podobné problémy. Freddie je složitá osobnost a problémy už vlastně měl před válkou i během ní. Určité psychické narušení jeho osobnosti- to bylo to, co mě ve filmu zajímalo. A tvůrci nám analýzu postav a filmu nedali jen tak pod nos. Postupem jsem se dozvídal, že na snímku musím sledovat každou minutu a každý detail, protože každá psychologická maličkost do snímku zapadala a na všechno si divák musel přijít sám. V tomto případě chápu určité rozpaky u těch co film viděly. Je mi jasné, že toto velice psychicky složité dílo je na více shlédnutí a do toho se mnohým nechce. Myslel jsem ale, že se dočkám (jak oficiální texty slibovaly) té epické přeměny a žák přeroste mistra. Oné částečné transformace jsme se dočkali až na závěr celého snímku, což poněkud zamrzí. Přinejmenším každý, kdo film viděl musí uznat, že Joaquin Phoenix, kterého považuji za jednoho z nejlepších své generace se do své postavy vžil více než perfektně. Pokud nezíská Oscara Day-Lewis tak ho prostě musí získat Phoenix! Film považuji za příjemné překvapení, avšak pěti hvězd se ode mne nedočká.

Výměna (2008)

Snímek o tom, jak snadná je manipulace. Plus Angelina Jolie v jedné ze svých lepších rolí. Považuji to za docela fajn podívanou.

Černá labuť (2010)

Schválně jsem si nepřečetl nic o tom o čem film bude. Jediné co jsem věděl bylo, že je asi o baletu, a že tam hraje Natalie Portman. Ale, že to bude snímek o takto psychicky narušené baletce, která se z bílé labutě mění na černou i ve skutečném životě, a že ji Natalie zahraje tak perfektně, to jsem nečekal.Zcela zasloužené 4 hvězdy.

2 $ocky (2011) (seriál)

Občas to působí dost amatérsky, ale jako sitcom to funguje dobře. Je to vtipné, občas jsou tam slabší části, ale zasmějete se. Co ale doopravdy nechápu je ten trapný český název. 2 Socky? Děláte si srandu. Seriál to totálně potopilo! Jinak opravdu fajn odreagovačka.

Equilibrium (2002)

To, co chci napsat už tu bylo napsáno několikrát. Děj filmu, i když má docela dobrou zápletku, je pro mě neoriginální. Říkal jsem si, že díky Baleovi to asi bude fajn. Vlastně je to nakonec dost průměrná zábava.

Osvícení (1980)

Nevím jestli bych to nazval přímo hororem. I když to mělo dobrou strašidelnou atmosféru horor to nebyl. Že Jack Nicholson hrát umí jsme se přesvědčili už dávno (jako jeden z mála herců má na kontě celkem 3 Oscary), že skvěle zahraje šílence už taky vím z Přeletu nad kukaččím hnízdem, ale tady hraje ještě šílenějšího blázna, než kdy předtím, to je něco. A ten jeho smích? Koho by nevyděsil.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tohle je seriál, který vás chytne, baví a to proto, že má skvělou temnou atmosféru a je napínavý. To, že má ale díl 45 minut, což je v tomto případě docela dost, znamená, že se v seriálu objevuje dost nudných zbytečných vycpávkových scén. I tak ale díly končí způsobem, že se prostě těšíte na další. Tenhle postapo seriál považuji za jeden z nejlepších. 1 série- 90%, 2 série- 75%, 3 série- 80%, 4.série- 100% - naprosto nejlepší řada ze všech. Od dílu "přepadení věznice byl každý další díl naprostou fantazií. Jen tak dál!

Kult hákového kříže (1998)

Film o rozhodně velmi zajímavém tématu, o kterém není zase tak snadné mluvit. Přelínání černobílého a barevného obrazu se mi líbilo. To nejlepší na filmu byl ale Edward Norton, kterého považuji za jednoho z nejlepších herců a tenhle snímek se mu opravdu povedl.