Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Trochu slabšia bondovka než boli tie s Connerym, ale nie je to len "zásluhou" Georga Lazenbyho. Ten mi dokonca až tak nevadil. Slabinou je trocha nudná prostredná časť filmu a strašne blbý strih akčných scén, v ktorých nie je okrem rýchlych pohybov takmer nič vidieť. Film má ale aj jedno pozitívum (ak teda nepočítam krásne ženy, ale to je samozrejmosť), a to že Telly Savalas bol zrejme najlepším predstaviteľom Bloefelda.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Podľa mňa najlepšia Conneryho bondovka. Atraktívne japonské prostredie so všetkými tými ninjami robí tento film akčnejším a dobrodružnejším, než boli jeho predchodcovia. Záverečná prestrelka v sopke je výborná.

Křižovatka smrti (1998)

Skvelá akčná komédia s veľmi sympatickou ústrednou dvojicou, ktorá sa vzájomne výborne doplňuje vo vtipe aj akcii.

Slečna Drsňák (2000)

Celkom fajn oddychovka. Najlepšou na celom filme bola rola Michaela Caina.

Iron Man (2008)

Nie som príliš veľkým fanúšikom filmov o comixových hrdinoch, ale ak tvorcovia správne zvolia hlavného predstaviteľa a taktiež záporáka, výsledok môže byť, tak ako v tomto prípade, naozaj pôsobivý. 80%.

Thunderball (1965)

Kvalita prvých štyroch filmov o agentovi 007 má podľa mňa stúpajúcu tendenciu. Thunderball je asi najlepšia bondovka s Connerym, respektíve je na jednej úrovni s ďalším titulom Žiješ len dvakrát. Úžasné sú najmä podvodné scény a obdivujme Seana, že sa v scéne so žralokmi nenechal zastúpiť kaskadérom. Sean Connery je šarmantný, sarkastiký a skvelý ako vždy, záporák je dostatočne charizmatický a bondgril je krásna, takže je to bondovka so všetkým čo má mať.

Goldfinger (1964)

Tretí film o agentovi 007 je už o niečo lepší, než predchádzajúce dva, a to hlavne vďaka geniálnemu záporákovi Goldfingerovi, ale aj jeho poskokovi s cylindrom. Sean Connery je konečne Bondom so všetkým, čo k nemu patrí.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Druhý film o agentovi 007 je približne na rovnakej úrovni ako Dr. No. Sean Connery je samozrejme výborný, ale predsa len ešte nie je tým agentom, z ktorého charizma len tak prší. Taktiež ani záporák ešte nebol ten správny "zloduch", ako napríklad Goldfinger.

Dr. No (1962)

Prvá bondovka je ešte len rozhliadaním sa za možnosťami agenta 007. Sean Connery je skvelý, aj keď ešte trocha neistý, čo je vidieť najmä na menšom počte sarkastických hlášok. Taktiež zápletka je jednoduchšia a záporák nemá charizmu, ktorá robila z neskorších Bondových protivníkov viac než dôstojných nepriateľov.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Slabšie než prvý diel. Vadí mi, že je tu až priveľa robotov, ktorí tam proste nemajú čo robiť a strašne mi vadia, keďže ich účasť úplne podkopáva vyznenie celého filmu, ktorý sa tým stáva ešte o čosi infantilnejší, teda ak to tak pri filme o hračkách môžeme povedať. Mám tým namysli hlavne robotov-dvojičky a robotického dôchodcu z múzea, ale aj "terminátorku" z internátu a Meganinho domáceho robotíka. Akčné scény sú ale opäť bombastické a Megan je opäť dokonalá (len škoda, že nie aj herecky).