• Pohádka

Bídníci (2012)

Stal se z toho to kousku můj nejoblíbenější film. Ještě se mi nepovedlo nebrečet u závěrečné scény (a ne jen u ní a opravdu ne kvůli špatným hereckým výkonům) a to už jsem to viděla nejméně 50x. Je to prostě naprosto parádní, jak obsazení tak písně, které jsou samozřejmě světoznámé, ale tahle verze mě prostě úplně okouzlila.

Zatímco (2011)

Velmi zajímavý film, člověk pořád čeká co se stane a když už si myslí, že to tak bude tak ono zase ne. Pan všeuměl byl úplně dokonalý! Moc jsem se pobavila a příjemné na odreagování. Jen mě trošku mrzelo náhlé skončení filmu. Představovala bych si ten konec trošku delší.

Rukojmí (2012)

Věřím, že to tak asi chodí, ale ti teroristé se chvílemi chovali strašlivě amatérsky a ano samopal v ruce udělá své. Plno zbytečných mrtvých. Náboženské jednání teroristů byla jedna věc, ale brutální mi přišlo nutit k sňatku s teroristou někoho kdo už vdaný byl. Film mi chvílemi přišel zdlouhavý a nudný. Scény plné napětí se sice taky našli, ale moc to nezlepšili. A celkem dobrý konec bez vysvětlení dalších věcí opravdu není můj nejoblíbenější závěr filmu.

Ať žije Bělorusko! (2012)

Nemůžu uvěřit, že jsem na tomhle film byla v kině. Krutá realita v Bělorusku je otřesná a i divák se také cítí být otřesen tamnější situací. Nechápu jak se to tam muže všechno dít a doufám v hloubi srdce, že to není až tak realistický film. Jak mě jich bylo líto.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Obvykle jsem jako němčinář vděčná za český dabing, ale tady bych ho vážně asi nerozdýchala. Nedovedu si představit, že by se vážně dva dospělí lidé oslovovali zdrobnělinami svých jmen. Jsem vděčná za to, že je v celém filmu slyšet, že se oslovují Hansel a Gretel a né dementně "Jeníčku" a "Mařenko". Jinak film byl podle mého gusta. Opravdu taková kombinace Van Helsinga a Červené Karkulky s Amandou Seyfried (mé oblíbené filmy). Takové hezké, krvavé, akční, fantasy. Skvělý kousek a zážitek!

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Úžasná gangsterka, kterou jsem teda nečekala. Dvojce Emma Stone a Ryan Gosling byli opět naprosto úžasní jak jsme už viděli dříve. Vtípky které celou dobu pronášel právě Ryan Gosling to neskonale oživili. Opravdu některé hlášky neměli chybu. Rvačky, honičky i mafiánské praktiky zde byli strhující a chvílemi i dost brutální, ale nic co by se nedalo přežít, Opravdu velká spokojenost.

Za modrým nebem (2010)

Můj oblíbený herec se tedy předvedl. Myšleno v dobrém. Filmy s ním jsou rozhodně velmi zajímavé a zatím jsem byla spokojená. Prvotní scénka filmu byla překvapivě a neobvykle detailní. Kdo viděl pochopí. Jinak chvilkami nudnější, ale našli se i zajímavé a vtipné okamžiky. Na konci člověk nevěděl co má čekat, jestli to tedy dopadne dobře nebo ne. Ona celou dobu vypadala jak kdyby byla úplně mimo.

Červená Karkulka (2011)

Zajímavě zpracovaná klasická pohádka. Celou dobu člověk přemýšlí kdo by mohl být tím vlkem. Konec celkem překvapí , aspoň mě tedy ano. Amandu Seyfried mám velmi ráda a v této roli se mi velmi líbila. Sedla mi tam jako ulitá :) To se bohužel nedá říct o chlapcích, kteří se jí dvořily, ty mi teda moc nesedli. Hlavně ten Petr. Hrozně namachrovaný mi přišel. Takže konec tedy nebyl až tak podle mého gusta, jinak spokojenost.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Velká blbost. Chápu, že je to podle komiksu, ale moc mě to teda nezaujalo. On tady vypadá jako naprostý ňouma a takový ten typ kterého nemá nikdo moc rád, že není oblíbený. A ona, že ho ani nechce a vlastně netuší co chce. Teď se mi do rukou dostal i komiks a to je úplně něco jiného. Daleko zajímavější než tenhle poděs.

Mocný vládce Oz (2013)

Moc mě potěšilo, že jsem se na tento film dostala od čsfd. Těšila jsem se na něj hrozně moc. Byla jsem však trošku zklamaná ze 3D, které není mé oblíbené a tentokrát bylo nějaké obzvlášť divné. Měla jsem kolem brýlí takové divné bílé pruhy a to mi zážitek celkem zhoršovalo. Film sám osobě byl super. Nádherná příroda, ty rozkvétající květiny, skály ve tvaru zvířat s vodopády a tak dále...no nádhera. Byla jsem však nemile překvapena, že Oz nebyl až tak úplně kouzelník. Pořád jsem čekala, že se to nějak naučí, trefí ho třeba blesk a bude to umět nebo já nevím. A ono za celou dobu nic. Škoda.