• Pohádka

Žena v černém (2012)

Na tento film jsem byla hrozně zvědavá. Sice nemusím horory, jelikož patřím mezi ty lidi kteří se leknou snad v každé "lekací" scéně, ale byla jsem zvědavá na Daniela Radcliffa v této roli. Jak si Harry bude vést a nebylo to špatné. Nevadil mi a byl i přesvědčivý. Konec byl, ale pecka! Chudinka měl trošku naivní představu jak si udobřit zlé duchy i rozzuřené vesničany.

Adamova jablka (2005)

Naprosto úplně mega moc hustý film! Fakt ujetý! Hrozně jsem se pobavila. Ty hlášky byli dokonalé! Skvělý severský kousek.

Královská aféra (2012)

Každou chvilku tam člověk čekal kdy se to na ty dva provalí nebo je někdo při tom načape. Bylo docela dost hustý jak se krásně dalo s Kristiánem manipulovat. Všecho bral vážně jak divadelní hru. Rozhodně si mi to líbilo jen se našlo pár momentů, které byli takové nudnější. Však nic co by se nedalo přežít. Doufám, že toho oskara za cizojazyčný film získá!

Zvonilka a Velké hry (2011) (TV film)

Krásná krátká pohádka o Zvonilce, která opět nezklamala svým kouzelným světem a vílami které jsou férové. Motiv vílích her byl vážně zajímavý a disciplíny velmi originální. Pobavila jsem se. Jen mi bylo líto, že to tentokrát bylo takové kraťoučké.

Anna Karenina (2012)

Byla jsem naprosto uchvácena jak se měnila scéna! Naprosto dokonale vymyšlené s divadlem, kulisami, vyjde s chody do zákulisí a náhle jakoby se ocitl na ulici mezi prostým lidem. Krásné. Kostýmy mě taky uchvátili..šaty byli prostě překrásné. Samotný příběh je klasika, která je prostě už tahle napsaná. Anna jako osoba mě neuchvátila nikdy ani knižně ani divadelně, ale tady se snést dala. Nejraději jsem měla vždy Kosťu (Domhnall Gleeson) a ten tady byl ztvárněn úplně úžasně podle mých představ. Takže film když odmyslím Annu tak krása. Takhle tedy 4*

Voda pro slony (2011)

Nečekala jsem, že to bude až tak dobrý film. Byl to velmi poutavý příběh. Pattison mi tam dokonce vůbec nevadil. Opravdu povedený romantický snímek s trochou napětí a strachu co se stane. U mě rozhodně zabodoval!

Šťastný Nový rok (2011)

Mám hrozně moc ráda filmy, které se skládají z menších částí a lidé jsou tam nějakým způsobem ať už menším nebo větším propojeni mezi sebou. Přesně jako to bylo ve filmu Láska nebeská tak i tady. Nejlépe a nejvíce mě bavil příběh ve kterém byli Michelle Pfeiffer a Zac Efron. Jak si se vším krásně poradil a splnil jí všechna novoroční předsevzetí. Úžasné. Ostatní byli samozřejmě taky kouzelní, ale tihle dva to zrovna u mě nejvíce vyhrály. A ještě u scének na konci jsem se velice pobavila. Neměli prostě chybu! :)

Lincoln (2012)

Velmi zajímavý snímek, nejlépe se samozřejmě sledovalo úžasné podání Daniela Day-Lewise v roli Lincolna, nedokázala jsem z něj odtrhnout oči. Byl naprosto dokonalý. Příběh byl samozřejmě historický popis v kterém se podle mě dobře orientuje a dokáže zaujmout vážností tématu. Jen tady zřejmě asi moc ne. Asi moc vážné téma pro některé tady.

Mládeži nepřístupno (2013)

Chvilkami velmi zábavné a vtipné a během chvilky úplný opak. Děsný, ale proč ne. Určitě to bylo zajímavé i nechutné zároveň. Totální mix všeho :D

Nic nás nerozdělí (2012)

Vždy se snažím vyhnout katastrofickým filmů a filmům které jsou založené na skutečných událostí. Nemám je ráda. Jsou na mě moc emočně zatěžující a drastické. Jsem lítostivá takže jsem bohužel asi 70%filmu probrečela.Asi špatně načasované shlédnutí. Tenhle film jsem určitě viděla poprvé a naposledy jako mnoho podobných. A trošku mě zklamalo, že když to bylo už podle skutečných událostí, proč tam nebyli žádná statistická čísla? Nebo pár slov i o rodině toho pána s telefonem, který s ním taky hledal rodinu? Trošku mi to tam teda chybělo. Jinak efekt valící se vody byl velmi pozoruhodný, i jsem se dohadovali kam až to asi tak teklo.