DonHUS

okres Karlovy Vary

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 11.8.2016  02:51
    Triple 9 (2016)

Nejhorší Hillcoat. Triple 9 je jen slabý odvar ze všech policejních krimithrillerů. Stokrát ohraný příběh kombinuje různá klišé a motivy (mafie, kartely, heisty, korupce atd.). Bohužel film nestojí ani na charakterech, ačkoliv casting vypadá zajímavě. Asi polovina herců má spíš větší cameo, ostatní mají jednorozměrné a neprokreslené role. Pochválit se dá akce, byť taky ničím nevyčnívá. Sama o sobě ale film už nemůže zachránit. Radši si pusťte znovu Sicario nebo Heat.

• 16.7.2016  23:56

Prvních deset minut je sledování full-retard karikatur docela sranda. Jenže všechny fóry, tzn. pitvoření, padání a pronášení nesmyslů, se záhy vyčerpají. A pak přijede hrozná Juliette Binoche... Jako kraťas by to možná bylo fajn, ale dvě hodiny jsou fakt ubíjející.

• 16.7.2016  13:16
    Anthropoid (2016)

Po všech směrech vlastně průměr, audiovizuálně, scenáristicky i herecky (jen Cillian Murphy si to zase dává). Občas z toho ale vykouknou dobře natočený scény jako atentát nebo závěrečná akce v kostele. Za ní přihazuju tu čtvrtou hvězdu. Přízvuky nakonec v pohodě, jen ty český jména a názvy zní směšně, ale whatever... 7/10

• 16.7.2016  01:39

Bavil jsem se víc než u většiny posledních marvelovek. Přestože k tomu mám výhrady (nic moc originalita, otravná vedlejší ženská postava, předvídatelný závěr), klady převažují (hlavně Luca Marinelli a jeho variace na Jokera). Mezi 3-4 *.

• 20.11.2015  01:42
    Spectre (2015)

Chápu, co se někomu na Spectre nelíbí, a vlastně s něčím i souhlasím. Návrat všech bondovských trademarků do drsnějších craigovek působí trochu divně, akci občas chybí napětí, scénář není dokonalý atd... ALE ten film má pořád svůj osobitej ksicht a jsem rád, že Bond je něco jinýho než jen prostá akční série (od toho tu mám M:I, F&F nebo marvelovky). Řemeslně si to drží špičkovou úroveň a ty prachy na tom vidět jsou, ne že ne. Skyfall byl dotaženější a sevřenější, ale jinak spokojenost.

• 15.11.2015  02:56

Po přeefektovaný dvojce Sherlocka přichází Ritchie s jednohubkovou stylovkou. Příběh je sám o sobě nezajímavý, ale jednotlivé scény mají nápadů dost (přístav, mučení nebo finále). Hezky vypadající retro moderního střihu s výborným soundtrackem. 7/10

• 15.11.2015  02:48
    Ant-Man (2015)

Nebýt těch několika akčních scén, tak si snad Ant-Mana spletu s pilotem seriálu. Asi padla velká část rozpočtu na omlazení Douglase, protože to vypadá dost televizně. K tomu i na poměry marvelovek naprosto průměrná story, včetně slabýho záporáka. Film naštěstí zachraňují historky Michaela Peñy a další vtípky, což vynahradí celkově lacinější look. Podruhý to ale vidět nepotřebuju. 6/10

• 17.7.2014  19:32
    Chlapectví (2014)

Dobře zahrané, hezká kamera, skvěle padnoucí soundtrack a i přes dlouhou stopáž nenudící. Přesto ale pět hvězdiček dát nemůžu. Je to až moc uhlazené a pozitivní. Když už se naskytne nějaký konflikt, nestihne pořádně vyznít, protože se stejně za pár minut střihne o rok dál. Zkrátka rodinný feel-good film, nicméně ke konci už je to lehce repetitivní. Navíc mám pocit, že kdyby se film natočil klasicky s dvěma třemi dětskými herci s pomocí makeupu a triků, nedostalo by se mu tolik pozornosti (a vysokých hodnocení), přičemž vyznění filmu by se moc nezměnilo...

• 16.7.2014  22:29
    Neutečeš (2014)

Na horory moc nekoukám a k vystrašení mi stačí celkem málo, ale tenhle film je prostě spíš k smíchu. Hlasitá hudba se sice snaží vytvořit creepy atmosféru, ale není tu víc než pár lekaček. Jako půlnoční teen horor neurážející, ale nic víc. 5/10

• 16.7.2014  21:55
    Zátah 2 (2014)

Ve všech ohledech o level výš než jednička. Srovnávat děj s Kmotrem nebo s TDK je samozřejmě nesmysl, ale i tak je výrazně lepší, i když je stále poměrně banální a v první polovině filmu zabírá příliš času. Zbytek to ale bohatě vynahrazuje. Akce je spousta, každá scéna je jiná, lokace i zbraně se střídají a při božím závěrečném souboji jsem skoro nedýchal. Masakr.

• 16.7.2014  20:53

Typicky severskej humor. Málo se tu mluví, hodně chlastá a kromě lidí umírají i koně. Škoda chybějícího děje, který by jednotlivé osudy postav nějak propojil. Takhle v hlavě zůstanou jen jednotlivé epizodky, přičemž ta nejlepší (jízda na islandském koni) přijde hned ze začátku. 7/10

• 16.7.2014  20:34

V podstatě je to hrozná blbost složená ze scén, které nejsou pro hlavní děj vůbec důležité. Naštěstí má Zejtra napořád na české poměry dobrou kameru i hudbu, sympatické herce a minimum trapných vtipů. Ubrat přechytralé voiceovery, přidat lepší děj a bylo by to lepší. Ale i tak celkem oukej na tři hvězdy.

• 16.7.2014  20:14

Fajnová jednohubka bez velkých zvratů nebo šokující pointy, ale s o to reálnějším a uvěřitelnějším příběhem. I když se kamera nehne z auta, díky scénáři a Tomu Hardymu uteče ta necelá hodina a půl jako nic.

• 3.9.2013  02:45
    Kick-Ass 2 (2013)

Vaughnova jednička nastavila laťku tak vysoko, že by asi i on měl problém ji udržet. Wadlow ji ale nemilosrdně podlézá a jeho film je ve všem minimálně o třídu horší. Pryč jsou nápadité akční scény i emocionálně vypjaté momenty. Pryč jsou zajímavé vedlejší postavy. Těch nových je moc a zaujmout tak zvládne snad jen Jim Carrey, ale ani on příliš prostoru nemá. Z těch starých prošla vývojem Hit-Girl jako jediná a její středoškolská linie a hlášky patří k tomu nejlepšímu, co dvojka nabízí. Horší je i audiovizuální zpracování. Obraz vypadá při skoro stejném rozpočtu místy lacině a televizně a soundtrack pouze variuje motivy z minula (písničkový taky nic moc). Celkově to ale není taková tragédie, je to prostě letní komiksová blbina, což je ve srovnání s jedničkou hořké zklamání. 7/10

• 3.9.2013  01:24
    Podfukáři (2013)

Efektní, leč tupá, kouzelnická podívaná, která chce vršením atrakcí zakrýt fakt, že hraje hru především na diváky. Ač se herci snaží sebevíc, pořád chybí napětí, překvapení a sevřenější děj, bez něhož Podfukáři působí jen jako trojice velkých scén. Pokud vám stačí být dvě hodiny klamáni, tak budiž. Kdo ale očekává něco chytrého, kde logika nebude váznout u každého vystoupení, pak bude jako já zklamán.

• 12.7.2013  21:30
    Simon Killer (2012)

Nemám rád filmy o magorech. Filmy, které se tím snaží odůvodnit nesmyslný děj nebo spíš jeho absenci. Filmy stojící jen na pár rádoby kontroverzních sexuálních scénách a troše násilí. K tomu samozřejmě divné záběrování statickou kamerou, pomalé dialogy, místo hudby jen ruchy a "zneklidňující thriller" je hotov. No, vůbec. 3/10

• 12.7.2013  15:58

Bez De Nira a Travolty by po téhle béčkové lesní naháněčce asi ani pes neštěkl. Jenže je tu právě De Niro, jenž je i v sedmdesáti pořád borec a Travolta se i přes směšné vousy a přízvuk celkem snaží. Role se několikrát obrátí, akce ujde a těch dialogů o traumatech z války díkybohu není tolik, takže to nestihne nudit. 5/10

• 12.7.2013  00:54

První téměř hodinová hraná část, kterou tvoří víceméně jen několik dlouhých dialogů a monologů, mě bavila hodně. Je výborně napsaná a hlavně výborně zahraná, satiricky se tu rýpe do fungování Hollywoodu a perfektně graduje závěrečnou scénou. Poté děj poskočí o 20 let dopředu a film se přepne do animace, která už není tak emočně strhující, ale vizuálních nápadů je tu tolik, že v hrané podobě by rozpočet musel být několik desítek milionů dolarů. Bohužel tato část sci-fi na tripu působí místy zmatečně a trochu zdlouhavě, naštěstí ale vyústí v působivý konec. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších filmů poslední doby.

• 11.6.2013  17:32

Ani tentokrát žádná bomba. Velkou výhodou dvojky je Cumberbatchův záporák, který je správně badass a mnohem lepší než nevýrazný Bana. Dalších nových postav je doslova pár a moc prostoru nedostanou, stejně jako většina původního týmu (kromě dua Kirk-Spock a možná Uhury), kteří obvykle jen prohodí něco více či méně vtipného. Což není vyloženě špatně, ale už to nemá to kouzlo jedničky, kdy se posádka teprve seznamovala. Co se mnou ale vůbec nehnulo, byly všechny vážné uslzené momenty, ač se o to Giacchinova hudba snažila. Akce je zase typicky abramsovská, čili na úrovni, trikově bez chyb, ale nijak oslňující ani inovativní. 7/10

• 1.6.2013  23:38

Velmi příjemná, zábavná a originální zombie romanťárna, která je lehce říznutá trochou akce. Občas prostě taková menší kravina potěší víc než ambiciózní velkofilm. Stačí, když funguje, kde má. Což se, nejen díky skvěle vybranému soundtracku, daří. 7/10

• 27.5.2013  23:58

Chybí tomu vyvážený tempo a překvapivost svěží našlapaný pětky, pořád je to ale poctivej letní blockbuster. Akce ubrala na údernosti a napětí, to ale zdatně vynahrazuje měřítkem a množstvím osobních soubojů. Hloupější scénář zase vyvažuje větší kadence hlášek. Výsledek zkrátka nelze nemít rád, obzvlášť když je tu bitka Michelle Rodriguez s Ginou Carano (dvakrát!), scéna s tankem a přepálené finále na nejdelší runwayi ever. A jako bonus mezititulková scéna jako perfektní teaser na sedmičku. Sem s ní.

• 17.5.2013  23:34

Asi tři minuty jsem si říkal, že to není tak špatný. Chyba, je to strašný. Tupá sterilní akce (která je hlavně v úvodní honičce nepřehledná kvůli dementnímu střihu na detaily a zoomování kamery) je proložena asi trojicí dialogů, aby tu existovalo něco jako děj. Samozřejmě pojmy jako originalita, zábavnost nebo smysluplnost jsou pro scenáristu neznámé. Postava McClanea je totálně vykastrovaná, Bruce bezhlavě skáče z oken a o slušnou hlášku sotva zavadí. Selhal bohužel i Moore, protože pátý díl vypadá jako laciný direct-to-video film (přitom vizuál Maxe Paynea byla asi jediná věc, která na něm nebyla špatná). Prostě peklo. A snad i největší hateři čtyřky musí uznat, že oproti pětce je to masterpiece. 4/10

• 13.5.2013  18:27
    Konečná (2013)

Průměrná akční jednohubka, která kromě Arnieho nenabízí nic výjimečného. Obyčejná akce, béčková zápletka a tragickej záporák, kterej většinu času stráví za volantem. Chtělo to víc zábavnějších momentů a hlášek, kterých tu není o moc víc než v trailerech. Je dobře, že je Arnie zpátky, teď jen doufat, že jeho další filmy budou lepší.

• 28.11.2012  01:47
    Rebelka (2012)

Docela slabota. Nikterak převratný nebo zábavný příběh, vtipy pro nejmladší publikum a dobrodružství nikde. Animace je jako obvykle výborná, tentokrát se ale není ani moc na co koukat, protože zhruba polovina filmu se odehrává jen na hradě. Pixar má na víc.

• 28.11.2012  00:28
    Skyfall (2012)

Zase jiný než Casino Royale nebo Quantum of Solace, ale pořád dobrý. Tentokrát se jede pomalejším tempem, a po intenzivním akčňáku se Bond pomalu vrací k oldschoolový stylovosti. Akce možná není tak moc, ale má nápad, je přehledná a jen tak se nezapomene. Po úvodní honičce se dost zvolní, díky tomu se ale můžou pořádně vykreslit postavy. Bondgirls jsou sice odsunuty na vedlejší kolej, o to víc prostoru pak dostane záporák, M a hlavně Bond, kterej se mi zdá v Craigově podání díl od dílu lepší. Emočně mě to sice neuneslo, ale Mendes všechno drží pevně v rukách, nikde to nedrhne a sakra dobře se na to kouká (skvělá kamera). Navíc asi nejlepší úvodní titulky a bondsong. 85%

• 27.11.2012  22:48

Od nové verze jsem si sliboval víc vtipu, cool akci a větší důraz na romantiku. Problém je, že nic z toho tu není. Drzej Spidey prostě není vtipnej, většinu času se akorát chová jako fracek a nejvtipnější scénou je nakonec cameo Stana Lee. Akce je hrozně průměrná a romance mezi Garfieldem a Emmou Stone je obyčejná a nezajímavá (a zrovna tady jsem myslel, že Marc Webb zaboduje nejvíc). Úplně špatnej film to není, nenudí, ale nepřináší nic nového a původního Spider-Mana v ničem nepřevyšuje. 6/10

• 23.11.2012  02:00

Nevadilo mi, že se film bere vážně a není tu nadsázka ani vtipy. To neznamená, že bych se nemohl bavit. První hodina je docela svižná a je vidět, že Bekmambetov pořád nezapomněl točit akci (výcvik nebo koně). Když se ale z Lincolna konečně stane prezident, veškerá pitomá zábavnost mizí. A akce spolu s ní. Ve finále sice přijde ještě jedna akční scéna, jenže je bohužel zdlouhavá, nepřehledná a vlastně nudná. 5/10

• 16.11.2012  01:36
    Looper (2012)

Rozhodně to nesedne každému a změna tempa kolem poloviny mu možná bude vadit. Ale komu to sedne, ten dostane nápadité originální sci-fi (i když je pravda, že kombinuje známé motivy jako cestování v čase nebo superschopnosti). Looper není dokonalý, vedlejší postavy nejsou moc propracované a určitě by se daly najít nelogičnosti, naštěstí jsem to během filmu nemusel řešit. A navíc má Bruce konečně zase slušnou roli. 7/10

• 16.11.2012  01:09

Zatímco jednička byl ještě celkem normální akčňák, dvojka už je stylem spíš někde mezi poctou a parodií osmdesátkovejch béček. Je tu spousta hlášek, téměř nesmrtelní hrdinové a záporáci padaj po desítkách. Škoda jen, že příběh je ještě slabší než minule (a to je co říct), a vizuál vypadá dost lacině. Nicméně pořád je to zábava, a to je podstatný. 7/10

• 11.7.2012  01:00
    Cosmopolis (2012)

Řemeslně zase bez problémů, o dost horší je to s obsahem. Nesrozumitelné tlachání je snesitelné tak půl hodiny, pak už se jen čeká na nějaký zvrat. Bohužel gradace a posun v ději prakticky schází (respektive je hodně pozdě a hodně málo), takže film začne nudit. A pomoct tomu nemůžou ani herci včetně slušně hrajícího Pattinsona. WTF film 47. KVIFF (Holy Motors jsem se radši vyhnul) a nejspíš i roku.

<< předchozí 1 2 3 4 5