Neutečeš (2014)

Na horory moc nekoukám a k vystrašení mi stačí celkem málo, ale tenhle film je prostě spíš k smíchu. Hlasitá hudba se sice snaží vytvořit creepy atmosféru, ale není tu víc než pár lekaček. Jako půlnoční teen horor neurážející, ale nic víc. 5/10

Zátah 2 (2014)

Ve všech ohledech o level výš než jednička. Srovnávat děj s Kmotrem nebo s TDK je samozřejmě nesmysl, ale i tak je výrazně lepší, i když je stále poměrně banální a v první polovině filmu zabírá příliš času. Zbytek to ale bohatě vynahrazuje. Akce je spousta, každá scéna je jiná, lokace i zbraně se střídají a při božím závěrečném souboji jsem skoro nedýchal. Masakr.

O koních a lidech (2013)

Typicky severskej humor. Málo se tu mluví, hodně chlastá a kromě lidí umírají i koně. Škoda chybějícího děje, který by jednotlivé osudy postav nějak propojil. Takhle v hlavě zůstanou jen jednotlivé epizodky, přičemž ta nejlepší (jízda na islandském koni) přijde hned ze začátku. 7/10

Zejtra napořád (2014)

V podstatě je to hrozná blbost složená ze scén, které nejsou pro hlavní děj vůbec důležité. Naštěstí má Zejtra napořád na české poměry dobrou kameru i hudbu, sympatické herce a minimum trapných vtipů. Ubrat přechytralé voiceovery, přidat lepší děj a bylo by to lepší. Ale i tak celkem oukej na tři hvězdy.

Noční jízda (2013)

Fajnová jednohubka bez velkých zvratů nebo šokující pointy, ale s o to reálnějším a uvěřitelnějším příběhem. I když se kamera nehne z auta, díky scénáři a Tomu Hardymu uteče ta necelá hodina a půl jako nic.

Kick-Ass 2 (2013)

Vaughnova jednička nastavila laťku tak vysoko, že by asi i on měl problém ji udržet. Wadlow ji ale nemilosrdně podlézá a jeho film je ve všem minimálně o třídu horší. Pryč jsou nápadité akční scény i emocionálně vypjaté momenty. Pryč jsou zajímavé vedlejší postavy. Těch nových je moc a zaujmout tak zvládne snad jen Jim Carrey, ale ani on příliš prostoru nemá. Z těch starých prošla vývojem Hit-Girl jako jediná a její středoškolská linie a hlášky patří k tomu nejlepšímu, co dvojka nabízí. Horší je i audiovizuální zpracování. Obraz vypadá při skoro stejném rozpočtu místy lacině a televizně a soundtrack pouze variuje motivy z minula (písničkový taky nic moc). Celkově to ale není taková tragédie, je to prostě letní komiksová blbina, což je ve srovnání s jedničkou hořké zklamání. 7/10

Podfukáři (2013)

Efektní, leč tupá, kouzelnická podívaná, která chce vršením atrakcí zakrýt fakt, že hraje hru především na diváky. Ač se herci snaží sebevíc, pořád chybí napětí, překvapení a sevřenější děj, bez něhož Podfukáři působí jen jako trojice velkých scén. Pokud vám stačí být dvě hodiny klamáni, tak budiž. Kdo ale očekává něco chytrého, kde logika nebude váznout u každého vystoupení, pak bude jako já zklamán.

Simon Killer (2012)

Nemám rád filmy o magorech. Filmy, které se tím snaží odůvodnit nesmyslný děj nebo spíš jeho absenci. Filmy stojící jen na pár rádoby kontroverzních sexuálních scénách a troše násilí. K tomu samozřejmě divné záběrování statickou kamerou, pomalé dialogy, místo hudby jen ruchy a "zneklidňující thriller" je hotov. No, vůbec. 3/10

Sezóna zabíjení (2013)

Bez De Nira a Travolty by po téhle béčkové lesní naháněčce asi ani pes neštěkl. Jenže je tu právě De Niro, jenž je i v sedmdesáti pořád borec a Travolta se i přes směšné vousy a přízvuk celkem snaží. Role se několikrát obrátí, akce ujde a těch dialogů o traumatech z války díkybohu není tolik, takže to nestihne nudit. 5/10

Futurologický kongres (2013)

První téměř hodinová hraná část, kterou tvoří víceméně jen několik dlouhých dialogů a monologů, mě bavila hodně. Je výborně napsaná a hlavně výborně zahraná, satiricky se tu rýpe do fungování Hollywoodu a perfektně graduje závěrečnou scénou. Poté děj poskočí o 20 let dopředu a film se přepne do animace, která už není tak emočně strhující, ale vizuálních nápadů je tu tolik, že v hrané podobě by rozpočet musel být několik desítek milionů dolarů. Bohužel tato část sci-fi na tripu působí místy zmatečně a trochu zdlouhavě, naštěstí ale vyústí v působivý konec. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších filmů poslední doby.