Život po životě (2010)

Sorry, Clinte, ale takhle ne. Nechtělo se mi věřit, že by Eastwood natočil špatný film. Ale je to fakt tak. Život po životě je pouhý slepenec tří naprosto nezajímavých a nudných příběhů, které plynou odnikud nikam celé dvě hodiny, aby se stejně nezajímavě propojily v posledních deseti minutách. Tempo je vážně ubíjející, skoro všechny vedlejší postavy nevýrazné a emoce nikde. Pravděpodobně nejhorší Eastwoodův film (alespoň z těch, co jsem viděl). Dvě hvězdy snad jen za efektní úvodní scénu tsunami a za to, že jsem neusnul.

Mise (1986)

Taková filmová "báseň" se všemi klady (nádherné obrazy podbarvené Morriconeho hypnotizující hudbou) a zápory (hodně pomalé tempo, zhruba tři čtvrtiny skoro bez děje). Nelituju, že jsem to viděl, ale když znovu film o indiánech, tak radši Posledního mohykána.

Megamysl (2010)

Rozhodně lepší než Já, padouch. I když je tu polepšení padoucha zpracováno celkem klasickým způsobem, ve výsledku je to mnohem zábavnější a vtipnější. Všechny postavičky jsou tu sympatičtější, i ta trocha akce je lepší a navíc to má rockový soundtrack.

Cizinec (2010)

Kterak dvě figurky (totálně nevyužitý Depp s Jolie) pobíhaly po Benátkách v komickém nesmyslu plném nelogičností. Úplná bída to ale není, aspoň to ubíhá a nenudí. 50%

Ten kluk (2007)

Typický příklad nezávislého dramatu s pomalejším tempem, minimalistickou hudbou a důrazem na herce. Andrew Garfield film táhne dopředu i přesto, že jeho postava je poměrně nesympatická. Celkovým zpracováním zajímavého tématu ale Boy A nevybočuje z obvyklého standardu, žádná sláva se nekoná.

Dostaň ho tam (2010)

No, teda mohlo to být mnohem lepší... Dostaň ho tam je směs zoufale trapných a nevtipných scén (to se jako mám smát, když Hill hodí posedmý šavli?) a několika nefungujících vážných momentů ve stokrát viděném příběhu. Mezi nejvtipnější části patří samotný začátek filmu, pak konec scény ve Vegas s chlupatou zdí a všechny písničky. Protože to ale tvoří jen zlomek stopáže, musím dát slabé tři hvězdy.

Rychlejší (2010)

Rockova promarněná šance na dobrý akční film. Faster nemá drajv, nemá šťávu, nemá styl, nemá ani tu akci! Rock jen s kamennou tváří přijde, zamíří a vystřelí - žádná hláška, žádná bitka, nic. Faster se bere strašně vážně a postrádá tak jakoukoliv zábavnost. Vůbec celý scénář je tragédie. Je plný dialogů o ničem mezi nezajímavými postavami (naprosto zbytečná a pitomá linie se zabijákem) a nelogičností. K tomu se přidá rádoby překvapující pointa, kterou nejspíš odhalíte brzy po začátku. Vytknout se nedá nic akorát soundtracku od Clinta Mansella a to je dost málo...

Černá smrt (2010)

Křesťanství vs. pohanství ve filmu se zajímavou myšlenkou, nudnějším začátkem (do příjezdu do vesnice), slušnými herci a laciným televizním lookem. Přesto má pěkně syrovou atmosféru s trochou brutality k tomu. Se Solomonem bych Černou smrt moc nesrovnával, tohle je úplně jiný film, rozhodně ne akční. 60%

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Po druhém zhlédnutí zvedám na 4 hvězdy. Ten film i po 50 letech pořád slušně odsýpá, tedy až na trochu zdlouhavější závěr. Snad právě díky originální a vtipné zápletce se spoustou zvratů. Celkem se divím, že není v žánru komedie, protože při většině dialogů jsem se musel suchým hláškám Caryho Granta usmívat. Rozhodně mi to ale nepřišlo tak napínavé jako asi většině, což ale nijak nevadí, protože jsem se bavil solidně. 70%

Tekken (2010)

Překvapivě zábavná bojovka. Dialogy jsou hodně cheesy, stejně tak zápletka. Ale když Jin dostane nakládačku, vzpomene si na výcvik a pak protivníka zmlátí a vyhraje, je to prostě zábava. Chvílemi jsem měl chuť dát i 4 hvězdy. Jin! Jin! Jin!