Neutečeš (2014)

Na horory moc nekoukám a k vystrašení mi stačí celkem málo, ale tenhle film je prostě spíš k smíchu. Hlasitá hudba se sice snaží vytvořit creepy atmosféru, ale není tu víc než pár lekaček. Jako půlnoční teen horor neurážející, ale nic víc. 5/10

Zátah 2 (2014)

Ve všech ohledech o level výš než jednička. Srovnávat děj s Kmotrem nebo s TDK je samozřejmě nesmysl, ale i tak je výrazně lepší, i když je stále poměrně banální a v první polovině filmu zabírá příliš času. Zbytek to ale bohatě vynahrazuje. Akce je spousta, každá scéna je jiná, lokace i zbraně se střídají a při božím závěrečném souboji jsem skoro nedýchal. Masakr.

Zejtra napořád (2014)

V podstatě je to hrozná blbost složená ze scén, které nejsou pro hlavní děj vůbec důležité. Naštěstí má Zejtra napořád na české poměry dobrou kameru i hudbu, sympatické herce a minimum trapných vtipů. Ubrat přechytralé voiceovery, přidat lepší děj a bylo by to lepší. Ale i tak celkem oukej na tři hvězdy.

Futurologický kongres (2013)

První téměř hodinová hraná část, kterou tvoří víceméně jen několik dlouhých dialogů a monologů, mě bavila hodně. Je výborně napsaná a hlavně výborně zahraná, satiricky se tu rýpe do fungování Hollywoodu a perfektně graduje závěrečnou scénou. Poté děj poskočí o 20 let dopředu a film se přepne do animace, která už není tak emočně strhující, ale vizuálních nápadů je tu tolik, že v hrané podobě by rozpočet musel být několik desítek milionů dolarů. Bohužel tato část sci-fi na tripu působí místy zmatečně a trochu zdlouhavě, naštěstí ale vyústí v působivý konec. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších filmů poslední doby.

Kick-Ass 2 (2013)

Vaughnova jednička nastavila laťku tak vysoko, že by asi i on měl problém ji udržet. Wadlow ji ale nemilosrdně podlézá a jeho film je ve všem minimálně o třídu horší. Pryč jsou nápadité akční scény i emocionálně vypjaté momenty. Pryč jsou zajímavé vedlejší postavy. Těch nových je moc a zaujmout tak zvládne snad jen Jim Carrey, ale ani on příliš prostoru nemá. Z těch starých prošla vývojem Hit-Girl jako jediná a její středoškolská linie a hlášky patří k tomu nejlepšímu, co dvojka nabízí. Horší je i audiovizuální zpracování. Obraz vypadá při skoro stejném rozpočtu místy lacině a televizně a soundtrack pouze variuje motivy z minula (písničkový taky nic moc). Celkově to ale není taková tragédie, je to prostě letní komiksová blbina, což je ve srovnání s jedničkou hořké zklamání. 7/10

Konečná (2013)

Průměrná akční jednohubka, která kromě Arnieho nenabízí nic výjimečného. Obyčejná akce, béčková zápletka a tragickej záporák, kterej většinu času stráví za volantem. Chtělo to víc zábavnějších momentů a hlášek, kterých tu není o moc víc než v trailerech. Je dobře, že je Arnie zpátky, teď jen doufat, že jeho další filmy budou lepší.

Mrtví a neklidní (2013)

Velmi příjemná, zábavná a originální zombie romanťárna, která je lehce říznutá trochou akce. Občas prostě taková menší kravina potěší víc než ambiciózní velkofilm. Stačí, když funguje, kde má. Což se, nejen díky skvěle vybranému soundtracku, daří. 7/10

Noční jízda (2013)

Fajnová jednohubka bez velkých zvratů nebo šokující pointy, ale s o to reálnějším a uvěřitelnějším příběhem. I když se kamera nehne z auta, díky scénáři a Tomu Hardymu uteče ta necelá hodina a půl jako nic.

O koních a lidech (2013)

Typicky severskej humor. Málo se tu mluví, hodně chlastá a kromě lidí umírají i koně. Škoda chybějícího děje, který by jednotlivé osudy postav nějak propojil. Takhle v hlavě zůstanou jen jednotlivé epizodky, přičemž ta nejlepší (jízda na islandském koni) přijde hned ze začátku. 7/10

Podfukáři (2013)

Efektní, leč tupá, kouzelnická podívaná, která chce vršením atrakcí zakrýt fakt, že hraje hru především na diváky. Ač se herci snaží sebevíc, pořád chybí napětí, překvapení a sevřenější děj, bez něhož Podfukáři působí jen jako trojice velkých scén. Pokud vám stačí být dvě hodiny klamáni, tak budiž. Kdo ale očekává něco chytrého, kde logika nebude váznout u každého vystoupení, pak bude jako já zklamán.