Balada o Cable Hogueovi (1970)

Koukatelné, pěkné, starým střihem (myslím krejčovským), konec trošku do šarády, ale to přece nevadí.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Dobře koukatelný dokument s puncem originality a neskutečně bláznivé cesty. A člověk jim to fakt přál.

Babička Gógó (2010)

Člověk skoro vždy umírá sám, ale proč i sám k smrti stárne?

Síla lásky (2009)

Pěkný film o géniovi, který popřel svou vlastní podstatu a přišel z kacířskou myšlenkou, jež ho stála vlastní rozum. Výběr tématu, dějová linie či emoční berle, dobrá volba. Jen jedno tomu chybí, překvapivost spojená s komplexností pěti hvězdičkového filmu.

Maska zrcadla (2005)

Zobrazení snu a vypořádání se s životním předělem je za 5 hvězd a to bez debat. Včetně masek, nápadů a krásné filmařině. Příběh ale mírně kulhá, nesouvislost přesahuje hranice snové reality a výsledný dojem je překvapivě nízký. Za dobrou práce s detaily a "myšlenku" dám za 3.

Star Trek (2009)

Obával jsem se plochého sci-fi a nebylo to zas tak špatné. Některé efekty opět přemrštěné, scénář nedotažený, ale jinak celkem spektákl na oddychový večer. Co mě nutí dát 4 hvězdy je excelentní výkon Cucumbera. Opak pro opičku s diamantovýma očima v hlavní roli.

Red 2 (2013)

Jízda s uvěřitelnými efekty, stále dobrým Bruce, ale hlavně odrovnávajícím způsobem výborný Malkovich. Posun oproti Red 1 v mnoha aspektech, především v celistvosti.

Rivalové (2013)

To nebylo obyčejné závodění, to mělo příběh, autenticitu. Přes zjevný tlak do mainstreamu a poněkud pro mě překvapivému hereckému obsazení jsem se nenudil. A dobré pokusy o novou, ještě nepoužitou kombinaci záběrů mě film příjemně překvapil. Ale čtyři hvězdy jsou adekvátní.

Znovu a jinak (2011)

Špatný film o mírně zajímavém tématu opušťené sedmatřicátnice, trak trošku mrchy. Nic víc o tom snad ani nelze říct. Běžný film a ... vlastně je to film o ničem, co ta Charlie začala brát?

Elysium (2013)

Parádní sci-fi, na které jsem dlouho čekal. Kdyby neztratilo dech, Matt nebyl tak toporný a hlavně si scénáristi odpustili finální citovou (chtělo by se mi říct typicky Hollywoodskou) vložku, tak dám klidně za pět.