Obecná škola (1991)

Obecná škola je můj nejoblíbenější československý film. Film není pojat nijak vlastenecky, ani nostalgicky, což je možná trochu škoda. Zato se však jedná o skvělý retro film. A Zdeněk Svěrák je Herec s velkým H... Kde jsou moje blatníky?!

Spalovač mrtvol (1968)

České Psycho. Hrušinský je výborný herec, ale film se mi nelíbil. Horor? I při Avataru jsem se bál víc... Možná jsem to jen nepochopil, ale do druhého promítání se mi už pravděpodobně nikdy chtít nebude.

Velká ryba (2003)

Film o tom, že naše myšlenky a to, čemu věříme, utváří náš život. Big fish je velmi originální film a alespoň mně přišel velice dojemný a po jeho shlédnutí jsem měl takovou 'melancholickou' chvilku. Nikoho lepšího než Ewana McGregora si v hlavní roli nedokážu představit. Jeho herecký výkon byl fantastický a role mu až neuvěřitelně sedla. Ale ani zbytek hollywoodského obsazení nebyl k zahození. "And that's the real story. Not very exciting, is it? And I suppose, if I had to choose between the true version and an elaborate one involving a fish and a wedding ring, I might choose the fancy version."

Poslední Mohykán (1992)

Pro mě je The Last of the Mohicans jedním z nejskutečněji působících romantických filmů, a to že romantika není to hlavní, o co ve filmu jde. A výborný soundtrack tomu ještě hodně dopomáhá.

Skála (1996)

Skvěle vybraný soundtrack+Sean Connery a jeho britský přízvuk v hlavní roli+perfektní akce=5*

Nesmiřitelní (1992)

Moderní (ne)westernovka.. Sergiovy filmy zobrazovaly western jako něco z jiného světa. Nepamatuju si, že bych například někde viděl trávu, vodu a stromy. V Unforgiven je však krajina zobrazená úplně jinak. Vlastně všechno je úplně jinak. Chování lidí, dialogy, příběh atd. Je to změna, film je to dobrý, ale s westernovkou to má společné leda tak lovce odměn, colty... A Clinta Eastwooda.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Z 'dolarové' trilogie jsem For a few dollars more viděl až jako poslední. Tým ve složení: Sergio Leone, Ennio Morricone, Clint Eastwood a ve 2 dílech i Lee Van Cleef je prostě a jednoduše perfektní. Tento díl se mi líbil asi ze všech nejmíň, ale i tak to na 5 hvězd bohatě stačí. Nezapomenutelné filmy a charisma Clinta Eastwooda je až nadlidské.

Pro hrst dolarů (1964)

Perfektní Clint Eastwood, ale co mě nadchlo ještě víc, byl scénář. Naprosto geniálně vymyšlený(a samozřejmě i zahraný) děj.. Víc nemám, co dodat.

Znamení (2002)

Tento film jsem viděl poprvé zhruba v 7 letech a minimálně dalších 5 let jsem z něj měl noční můry. Při druhém shlédnutí, o víc než 10 let později, už mě film tolik neděsil, ale i tak by podle mě měl být v žánrech 'horor'- i když ne tak úplně typický. Až do samotného závěru filmu nevíte, s kým máte tu čest a atmosféra až do dané chvíle graduje-jedná se tedy spíše o psycho. Pointa, že nic není náhoda a že všechno má svůj důvod mi přišla perfektní (a tento příběh by vás narozdíl od Pí a jeho život 'mohl' donutit věřit v Boha). "Are you the kind that sees signs, sees miracles? Or do you believe people just get lucky? Is it possible.. there are no coincidences?"

Nemocnice Parkland (2013)

Čekal jsem, že to bude film převážně o tom, co předcházelo smrti Kennedyho, ale naopak je to o tom, co se dělo potom. Např. jak nakládali jeho rakev do letadla. Po pár prvních minutách, kdy byly použity autentické záběry, jsem si říkal, že půjde o velice kvalitní snímek, bohužel po pár dalších minutách mě tento názor opustil. Parkland je jméno nemocnice, kam byl po střelbě převezen JFK a později i Lee H. Oswald(příběh o jeho bratrovi mi jako jediný přišel zajímavý) a velká část, pro mě zbytečná a nudná, se odehrává právě tam. Film je to sice důstojně natočený, ale pro neamerického diváka víceméně o ničem..