• Thriller

Třináct dní (2000)

Výborné a strhující!Nečekal bych že i přes jistou americkovlasteneckou atmosféru natočit tak skvělý politický thriller o hrozbě nukleárního holocaustu v období studené války,mezi dvěma tehdejšími velmocemi.Ne vždy je Hollywood jistotou záruky,ale tohle se v daném tématu povedlo.Jestli to jak nám film předkládá historii tak-Bůh S Námi,aby se již nic takového ani v náznaku neopakovalo!Skvělé!

Stůj při mně (1986)

Milý pěkně udělaný film,ovšem nějak nám to vázne.Chlapci vydajíc se na výlet do hlubokých lesů,hledat mrtvolu pohřešovaného chlapce zní děsně zajímavě dle scénáře,ovšem jistá nuda lze ze snímku cítit v poněkud vlekoucím se ději a to filmu ubírá z tempa i když zpočátku má dobře našlápnuto.Přesto nadprůměrně zajímavé 70% ale víc ani ránu škoda.

DonT Stop (2012)

Povedenej pohled na dobu kdy v čechách byl punk v plenkách a teprve se rodila scéna tohoto hudebního i životního stylu.Dramatické vyprávění z období normalizace o partě mladých punkerů jako prvních průkopníků v čechách.

Poločas rozpadu Timofeje Berezina (2006)

Velmi dobré drama o otci který se rozhodl po vyhazovu z jaderné elektrárny v rusku ukrást trochu plutonia a prodat jej gangsterům,aby měl na zajištění své nejbližší rodiny.Kruté a celkem posmutnělé pokoukání z chladného ruského prostředí o marném boji jednotlivce proti systému.Nejhustější scéna je kokainový omyl,až shlédnete pochopíte a celkem se i zasmějete :-)).Dávám 4 hvězdičky tak jasných 75%.

Bangkok Hilton (1989) (seriál)

Jěště mladinká Nicole Kidman v drsném krimidrama seriálu,o naivní holčině hledající svého otce,která se shodou okolností jako obětní beránek zapletla do pašování heroinu v Thajském království.Vynikající seriál o špinavém a drsném vězení a záchraně před jistým trestem smrti.

Ti druzí (2001)

Starý dům z rozlehlými zahradami,podivné služebnictvo,paní domu a její dvě děti a prazvláštní potemnělá atmosféra..Nicol Kidman opět exceluje v hororovějším snímku s překvapivým koncem.Velmi originální mysteriozně zaměřená podívaná s dusivými momenty.75%!

Návrat do Cold Mountain (2003)

Likvidační citovka v dobrém slova smyslu.Nádherná Nicole je mazel k pohledání plná lásky a Jude Law dodává svým herectvím příběhu dramatičtější linku.Na pozadí občanské války se tak rozjíždí v podstatě melodrama s úchvatným dějem a výpravnými scénami,a se smutným koncem.Ovšem klíšovitost s filmu nesmažete,ale i tak 80%!

Vanessa - Ave Agony (2010)

Vanessa je kult a legenda české EBM scény.DVD sice nabízí jistou pestrost což je naprosto skvělý jak rozhovory z členy kapely tak i Samirovo vyprávění drogových historek,v hávu legendárního seriálu Slovácko sa nesúdi,přes záběry ze zkušebny a zákulisí comebackového vystoupení této legendy 90tých let,až po samotný sestřih koncertu.Jediná vada?Tou je jeho malá minutáž.

Skleněné peklo (1974)

Jedna z největších katastrofických filmových pecek stříbrného plátna.Napínavé a strhující od začátku do konce kde si vzájemně mistrovsky sekundují dva mistři hereckého umění par excellence!Co dodat nádhera..

Austrálie (2008)

Pohodová nasládlá hollywoodská oddechovka,sice s kýčovitým příběhem ale pěkně vám to utíká.Nicole Kidman se stále jeví,že z přibývajícími léty je čím dál krásnější a tak i proto vás film přitáhne.Příjemně zábavná záležitost při dnech k povalování 75%.