• Thriller

Breakheartský průsmyk (1975)

Příjemný oddechový a přesto napínavý western,odehrávající se při cestě americkou divočinou,převážně ve vlaku.Originální pojetí netradičního námětu dodává filmu punc nevšednosti.Charles Bronson jako hlavní hrdina přímo strhne.Pohodový a ve své podstatě i zajímavý westernový snímek.

Správná posádka (1983)

Velmi dobrý film o rivalistickém souboji mezi dvěma světovými velmocemi,o dobývání vesmíru.Film je dostatečnou studnicí informací a sondou do nitra vesmírného programu od jeho počátku skrze překonání rychlosti zvuku,až po první vesmírné lety.Naprosto již od prvních minut vás vystřelí do vesmíru na tříhodinovou jízdu,plnou napětí a děje.Vynikající herecké obsazení všech zůčastněných je přímo mistrovské a dodává filmu dokonalé působivosti.Fanoušci letů a záhad vesmíru si přímo smlsnou.Nádhera!

Invaze zlodějů těl (1978)

Oldscholová psychárna.Dosti zajímavý námět,s rostlinou a invazí mimozemštanů.Donald Sutherland v poněkud nevšední roli jak jej neznáme.Dobrý film který stojí za to shlédnout.

Mackenovo zlato (1969)

Příjemně oddechový western,který vás nenáročně vtahne do děje dopřeje vám sympatickou a dobrodružnou podívanou,z klasickými a i když přesto stokrát ohranými klišé honby za pokladem/mapa,lumpové,sluneční stín ukazující tajemné místo../nijak vás neurazí ale příjemně pobaví.

Poslední údolí (1971)

Není to špatný film,jen je poněkud moc komorní a tím chvílemi ztrácí napětí.Je spíše postaven na církevních a náboženských dogmatech středověku.Proto na mě chvílemi působil,že se v něm až moc debatuje a tím ztrácí na síle.4 hvězdičky jen pro výborné herecké obsazení.

Takoví normální zabijáci (1994)

Docela zajímavé a i když trocha toho Tarantinismu z filmu cítit lze,nikoliv však na škodu.Hlavní uder však nastává jako kopanec společnosti v podání kolotočářského humoru do mediálních korporací a jejich hamižnosti na všem vydělat,až k zblití a naší naivně konzumní touze po zmatečných a hloupých informacích.Jinak příjemně uchýlné,a neskutečně humorné.

Wyatt Earp (1994)

Naprostá westernová lahůdka!Pravda někomu se film může zdát příliš dlouhý.Myslím však,že i přes svoji stopáž by snímek ztratil zbytečně svoji výpravnost která se mi zdála,naprosto dokonalá.Navíc vynikající herecká sestava,poutavost a přitažlivost celého příběhu o legendárním šerifovi vše naprosto dokonale podtrhuje.Jeden z nejlepších westernů 90-tých let!

Rob Roy (1995)

Výborný historický film který velmi důstojně šlape na paty Gibsonovu Statečnému srdci,i když poněkud jinak a přesto se svým originálním ksichtem.Liam Neeson jako vždy a hodně v pohodě ve strhujícím výkonu.Musím souhlasit se zdejšími názory že Tim Roth je ve své podstatě mrazivě a chladně démonický a předvádí se ve světle neskutečného bastarda.Skvělý snímek o legendárním skotském horalovi,cti,lásce a spravedlnosti.

Drsný Harry (1971)

Snad jedna z nejlepších a nejdrsnějších kriminálek 70-tých let.První díl z trilogie/a dle mě nejlepší/ o detektivu Harrym Callahanovi,zde pojednává o nebezpečném psychopatickém střelci terorizujícím ulice San Franciska.Drsně provedené krimi,plné napětí které by se chvílemi dalo i krájet.Inspektor Callahan v podání herecké legendy Clinta Eastwooda zde předvádí mistrovské vystoupení v roli která jako jedna z nejhlavnějších mu přinesla status kultu!

Magnum Force (1973)

Výborný druhý díl trilogie o drsném San Franciském policistovi Harry Callahanovi,který si /po podle mě nejlepším 1 díle/opět nebere žádné servítky při jednání z různými kriminálními vyvrženci,ale jde tvrdě za svým cílem dosáhnout spravedlnosti.V jeho rukopisu vyšetřování alá ´´učel světí prostředky´´,tentokrát vyšetřuje serii vražd zločinců města u Golden Gate.Vše nasvědčuje tomu že někdo vzal spravedlnost do svých rukou a to doslova.To však našemu Harrymu nestačí..