• Pohádka

Anděl Páně (2005)

Po velmi dlouhé době pohádka, která mne dokázala nadchnout a potěšit. Baví se u ní dospěli i děti, vtípky jsou inteligentní a vyžadují určité znalosti (Veronika a otisknutí tváře Ježíška do roušky). Celá pohádka je neotřelá, svižná, hravá a svěží. Bohužel pohádka má velkou slabinu - hudbu. Miloš Bok v jednom případě zkopíroval barokního skladatele (ono se to přece nepozná). Hudební podkres atmosféru pohádky nedotváří, ale nepříjemné vylézá ven a trčí. Chybí mi hravost a lehkost, hudba zbytečně hraje na supervážnou notu.

Chlapci a chlapi (1988) (seriál) odpad!

Absolutní ztráta času. Nevidím jediný důvod, proč by se člověk měl na Chlapce a chlapy dívat a tak, házím do odpadu. Za pár dní stopnu si vlak, přijedu na opušťák, ať si ten, kdo chtěl by tvůj skalp, bacha si dá. Ó hrůzo!

Casanova (2005)

To byla ale hezká ... pohádka. Měla všechno, co správná pohádka má mít - velikou lásku, překážky, souboje, zvraty i happy end. Nádherné kostýmy, romantické kulisy. Navíc byla vtipná, hravá a natočená s lehkostí vánku. A hlavně - nebrala se vážně.

Ivanhoe (1982) (TV film)

Olivia Hussey vyrostla do neuvěřitelné krásy. Úplně mi vyrazila dech. Film je rozvláčný, avšak poměrně věrně se drží předlohy. Nejvíc ale trpí kvůli šroubovaným dialogům a sem tam se objeví toporný herec. Ale ty lokace. Ach.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Už jen kvůli mužské části hereckého ansámbl stojí film za zkouknutí. :-) Když se k tomu přidá chraplák Bryana Adamse, pohádkový příběh se šťastným koncem a nostalgie, nemůžu jít pod čtyři hvězdy.

Moll Flandersová (1996)

Když jsem se dívala, nenudila jsem se. Ale po pár dnech jsem musela hodně lovit v paměti, o čem, že film vůbec byl. Neurazí, nenadchne, ale alespoň inspiruje k přečtení knížky (aby se člověk dozvěděl, jak to bylo "doopravdy").

Casino Royale (2006)

Po všech šarmantních, uhlazených, britských gentlemenech přichází nespoutaný živočich Daniel Craig. Bond, kterému je jedno, co pije a do čeho se obléká. Bond, který je výbušnější než sopka a má trochu vidlácké způsoby. A protože jsem v zásadě staromilec, zbrusu nový Bondův kabát, zklamal moje očekávání. Ano, vidím posun v akčních scénách, v hraní si s detaily, ve filmu je spousta napětí, souboje působí velmi realisticky, ale nevidím Bondovku, jen akční film se špionážními prvky. 70%

Šifra mistra Leonarda (2006)

Nuda a snaha co nejvíc šokovat. Podprůměrný film, který jsem dokoukala jen kvůli Ianu McKellenovi a Audrey Tautou.

Nezapomeň na mě (2010)

Oceňuji, že film není nijak extrémně sladký. Herci byli dobří, i Pattinson. Obzvláště na něm je vidět, že role psaná na tělo snad ani nemůže být špatně zahraná. A když si režisér svoji hvězdu pohlídá, výsledek může být velmi dobrý. Bavila jsem až do oné chvíle.... Proč do příběhu našrouboval scénárista tak stupidní závěr? Když už to tedy chtěl zakončit jistým "odchodem", pak zcela nechápu, proč nepoužil nějakou obyčejnou příhodu ze života. Že by taková obyčejná příhoda byla málo úderná? Že by nezasáhla dostatečně slzné kanálky američanů? Závěr byl vykonstruovaný, vykalkulovaný a hlavně naprosto zbytečný a s předcházejícím dějem nemající nic společné. 70% a ještě si rozmyslím, zda nepůjdu s hodnocením níže.

Tmavomodrý svět (2001)

První pocit v kině - obrovské zklamání a maximálně dvě hvězdy. Smrt jedné z postav byla natočena tak, že jsem si jí vlastně ani pořádně nevšimla, a pak se divila, co se to děje a proč se všichni tváří tak tragicky. Zdeněk Svěrák mne se svým laskavým vidění světa strašně štval. Film postrádá výraznější gradaci a občas jsem se přistihla, jak pokukuji po hodinkách. Kdybych měla kreslit křivku vzrušení, byla by to taková lehce kostrbatá rovná čára. Lágr nepůsobil realisticky, emoce vyvolávala jen vykalkulovaná Barča. Po duhém shlédnutí už mi to tak hrozné nepřišlo, možná proto, že jsem věděla, co od filmu očekávat Nakonec tedy dávám 70%. Za to, že Tmavomodrý svět je český film, za to, že je to film o letcích RAF, za Ondřeje Vetchého, pro kterého mám slabost, za Oldřicha Kaisera, který zraje jak víno a za krásná letadla. Byť jich tam z finančních důvodů zas až tolik není.