Nezahrávej si s ohněm (2012)

Takové průměrné béčko - ničím nenadchne, ničím vysloveně nezklame. Hlavní hrdina nic moc charisma, Rosario standardní, záporák velká svině a Willis jen tak do počtu.

Vidím tě (2019)

Nebyl to zázrak, ale koukat se na to dalo, speciálně proto, že se hepáč tak nějak nekonal.. Co ale bylo naprosto neuvěřitelné, bylo to, že by Helen Hunt mohla mít milence. Ve svých 56 má tak propadlou držku, že jsem si vzpomněl na svou babičku - když si ve svých 75 letech vyndala falešný zuby, vypadala přesně tak. Ostatní postavy nic extra, akorát ten vypatlanej blonďák byl na první pohled extra nesympatickej.

Lupin (2021) (seriál)

Tak rozhodně lepší než Lupinovská sračka z roku 2004. Tenhle seriál není o tom, jak to dopadne, protože dopředu je jasné, že to dopadne dobře, takže se divák může soustředit na to, jaké zápletky autoři vymyslí. Místy je to trochu naivní až dětinské, ale sympatická hlavní dvojka to vynahrazuje. Že je v hlavní roli černoch, mi vůbec nevadí, koneckonců to není klasický Lupin, ale příběh Lupinova fanouška, který chce být jako on. Docela se mi líbí styl "něco se stane a časem se ve flashbacku vysvětlí, jak to bylo". Já jsem se u toho bavil. Příběh se uzavřel, a tak pevně doufám, že je konec, protože se obávám, že pokračování by to rozpatlalo k nekoukání. Snad budou mít Frantíci rozum.

Francouzská revoluce (2020) (seriál)

Když to shrnu: Je to v podstatě hrozná slátanina, která spojuje jakési voodoo a upírsko-zombícké téma ve francouzských reáliích v době těsně před vypuknutím VFR. Celkově to nedává nijak velký smysl, jediné postavy, které diváka mohou zaujmout, jsou Elise a malá Madeleine. Dr. Guillotin, který nás dějem provází, chápe nesmrtelnost modrokrváků jako chorobu, kterou chce léčit. Moc tomu nerozumím, protože aby se člověk mohl stát modrokrvákem, musel nejdřív umřít - jak se léčí mrtvola? Po podání vakcíny zůstane v klidu mrtvá??? Taky mi chyběla nějaká pointa - např., že dr. Guillotin konečně prohlédne a dojde mu, že jediným lékem je vymyslet něco efektivního na sekání hlav. Sakra, že bych tady teď shrnul druhou sérii?

Tanec s vlky (1990)

Bylo to kurevsky dlouhý, ale koukat se na to dalo. Když  jsem chodil do tanečních, měl jsem jednou vlka, tak vím, jak je to náročný.

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Tak tenhle seriál vůbec nebyl špatnej! Klasických mušketýrů byla natočena halda, takže by nemělo smysl koukat zase na novou verzi toho samýho. Samotní mušketýři jsou zcela v pohodě - to, že Porthos je míšenec, mě nijak neuráží - to byl koneckonců Dumas také. Tahle čtyřka je sympatická a charismatická. První sérii si trochu krade Capaldi v roli kardinála - je skoro škoda, že na konci série umírá. Ve druhé sérii se hlavním padouchem stává Rochefort, který je tak odpudivý už od pohledu, že se divák diví, že mu král všechno tak žere. Tak obyčejný konec si ovšem Rochefort nezasloužil, toužil jsem po tom, aby byl odsouzen za vlastizradu a rozčtvcen na náměstí. Třetí série sleduje umírání krále a intriky jeho slizského brášky Gastona. Hlavním padouchem je zde bezskrupulózní zmetek Grimaud a primitivní hajzl Marcheaux. Nakonec všechno dobře dopadne, šmejdi zdechnou a mušketýři zaslouženě zvítězí. Pro nás je samozřejmě přitažlivé i zasazení celého děje do českých reálií, ale také skvělé obsazení dalších postav, ze kterých lze vyzdvihnout Trévilla, Constance, královnu, ale i Milady de Winter, která sice není vyslovená krasavice, ale má šmrnc. Je to akční, dobrodružné, zábavné - prostě spokojenost.

Fantasy Island (2020)

Ach jo, takhle to vypadá, když se někdo rozhodne, že natočí něco neotřelého, ale úplně se v tom ztratí, a tím pádem mu vyjde zmatená hovadina. A ta Sloane - jestli tahle příšera měla být krasavice celé střední, tak to holky asi místo školy navštěvovaly dost hustý vobludárium.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Vcelku zajímavé téma, slušné zpracování, nicméně představa, že za všeobecného chaosu a paniky se Gerard a Morena bez problémů najdou napříč celými Spojenými státy, je fakt komická. Za téhle situace by se těžko našli i v katastru Žabovřesk...

Tombstone (1993)

Za mě asi nejlepší western 90. let s haldou oblíbených herců - potěší Sam Elliot, Bill Paxton, Powers Boothe, Michael Biehn a nakonec i ten Kurt Russell, jehož hurvínkovský frňák moc earpovsky nepůsobí. Val Kilmer je v roli Doc Holidaye výborný, i když nevypadá tak vychrtle tuberácky jako skutečný Doc. Co se týče vlastní půlminutové přestřelky u O.K. Corralu, ta je vykreslena s téměř historickou přesností. Snad jen ta Wyattova milostná linka tam byla trochu navíc...

Nezvaný host (2020)

No hrůza, Bruce Willis a chlápek, co vypadá jak popelář, bojují proti vesmírnému humusu, který napadá i lidi v kryostázi (kromě popelářovy těhotné milenky, na kterou vytáhli další australskou pindu). Vše vyřeší čistidlo s brutální kyselinou, která v koncentrované formě prožere i stůl - tyhle fórky s chloroformem nastříkaným na polystyrenovou desku známe už z prvního Vetřelce. Vyvázne jen popelářova rodinka, která po přistání na Nové Zemi zjistí, že jsou sami na celou humusem obsazenou planetu. Ale popelář zavelí: "Jdem je vymlátit!" - asi má nekonečnou ampuli na svém kyselinometu! No, dá se u toho zasmát!