12 let v řetězech (2013)

A čééérný muž pod bičem otrokáře žil !!! Je pravda, že Fassbender je otrokář jak vyšitej. A je pravda, že kdybych neviděla předtím Djanga, tak by mě to zasáhlo daleko víc a dala bych asi 5, takhle už jsem ale všechnu tu krutost a bezpráví tušila dopředu a film mě víceméně ničím nepřekvapil. Nicméně palec nahoru za "tru story", ambice na Oscara jsou tu víc než zřetelné a nějak s tím ani nemám problém.

Drákula (2013) (seriál)

Achjo, Drácula v podání Meyerse ve staré dobré Anglii. Přiznávám, že se mi to líbilo ještě dřív, než jsem si pustila úvodní díl. Autoři zase jednou vyloženě pustili uzdu své fantazii, což mi zase jednou vůbec nevadilo. No a co, tak je Renfield černoch jak hora, Lucy má svůj coming out, Dracula si hraje na vynálezce, Van Helsing je dle mého skromného názoru pomstychtivej maniak (výbornej Kretschmann), a tak dále...ale Mína, ta mi přišla fakticky kouzelná...její studijní aj milostné problémy mě chytaly u aterosklerotickými koronárkami protkaného srdíčka, ale infarkt myokardu se dostavil až ve chvíli, kdy mi došlo, že další série není a nebude.

Sherlock (2010) (seriál)

Konečně jsem se dostala k fenoménu jménem Sherlock! Yes, je to opravdu bomba, skvěle zahráno, výborná hudba a především obdivuju toho, kdo vymejšlí takový scénáře. Samozřejmě měli autoři hooodně bujnou fantazii, ale seriál s takovým geniálním psychopatem, pardon, sociopatem, ála House a jemu podobní, beru čistě jako zábavu a je mi celkem jedno, jak moc je to přitažený za vlasy. Nejvíc nejzábavnější je pro mě ovšem Moriarty, částečně má na tom podíl šílenej dabing jeho postavy...když pak člověk přejde do originálního znění, hned na něj jako padouch udělá větší dojem. Pořád čekám, kdy vyměknu a přidám 5. hvězdu, ale abych byla trochu kritická, jednotlivé díly se mi zdají lehce nevyrovnané, ovšem přes co se nemůžu snad ani po třetí sérii přenést, je Cumberbatchův zjev, prostě čirá antipatie, pořád přemýšlím, který zvířátko mi připomíná (:-D)....takže až na to jednou přijdu, 5.* dodám, jelikož si ji tenhle seriál zaslouží.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Vůbec jsem netušila do čeho jdu, jediným vodítkem byla Em Watson a Taissa Farmiga, dokonce jsem netušila, že s tím má něco společného Sofia Coppola (kéž bych to radši nezjistila). Ač mám životopisné snímky dost ráda, tohle byla prostě jedna velká nuda a nezáživnost, i přes všechny ty Birkinky a Loubutinky a nevím co všechno. Dívat se na partu rozmazlených teenagerů, co to obden rozjíždí, ve mně opravdu nevyvolává žádné vzrušení. A Emmě sluší daleko víc jiné role, než hrát si na americkýho fakana.

Transcendence (2014)

Pravda je taková, že kdyby v popisku filmu namísto "akční sci-fi thiller" stálo "nuda k posrání", tak se tu teď nad tím budu rozplývat a dám i 3*. Parta buranů stavící podzemní komplex, teroristická jednotka v čele s blondýnou, teroristická jednotka spolupracující s vládní organizací, chudák Evelyn neustále bulící do monitoru (to bych asi nezahrála)......A.I.+opice+Johnny Depp--->transcendentní opičárna....taková zvučná jména a nic z toho. Pro mě tohle není film na velké plátno (hořké zklamání).

Šmejdi (2013)

Šmejdi- to je samozřejmě příliš slabé pojmenování tohoto lidského odpadu. 5 hvězd pro Silvii už jen za odvahu, se kterou k projektu přistoupila. Ve mně se silně obracel žaludek a nevím, jestli bylo horší sledovat ty tupé (velice se omlouvám všem starým lidem) seniory, kteří na takové akce dobrovolně jezdí, ač vědí, co se bude dít a naivně si myslí, že snad dokážou prodejce oblafnout a odolat nátlaku, nebo ty, s odpuštěním grázly, kteří zneužívají zdravotního a psychického stavu nejslabší skupiny (nejslabší vzhledem k tomu, že malé děti zatím aspoň nemají právo se k čemukoliv upsat). Pro mě další ukázka naprosté ignorance "státu", který by měl takovéto skupiny obyvatelstva příslušnou legislativou naopak chránit. (Další selhání, tentokrát v ochraně dětí, je obsaženo i obnaženo v novém dokumentu Ivo Bystřičana - Mých posledních 150 000 cigaret.) Nicméně tento dokument, u kterého nechci hodnotit uměleckou stránku, zcela splnil svůj účel, a to je podle mě na něm to nejcennější.

Mých posledních 150 000 cigaret (2013) (TV film)

Sice každou chvíli celý sál vybuchoval smíchy, zároveň ve mně ale narůstal velký pocit hořkosti. Má cenu svalovat vinu pouze na politiky a tabákovou lobby? Nemyslím si, tady podle mě selhává občanská společnost, která má po politické reprezentaci různé regulace tvrdě vyžadovat, ne kvůli utlačování kuřáků, ale zásadně kvůli ochraně dětí, které si v drtivém procentu vytvoří návyk právě v -nácti. O celé problematice by se dalo psát hodiny, ale zpátky k dokumentu. Musím ocenit, že samotný autor podstoupil nepříjemnou odvykačku, čímž nám dokázal, že přestat není nic nemožného, když člověk opravdu chce (i bez nákupu tun nikotinových žvýkaček a náplastí, což je zase jen další výdělečná monstrozita). Festivalová necenzurovaná verze byla opravdu upřímná, s následnou diskusí právě s Ivo Bystřičanem. Jak bylo řečeno - Klaus tady se vší slávou otvíral výrobnu tohohle svinstva, umíte si představit, že by to samé udělala třeba anglická královna? Závěrem chci dokumentu popřát co největší sledovanost v televizní premiéře a dále, aby se ho podařilo (v nějaké upravenější verzi :-) distribuovat do co nejvíce škol.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Můj názor na GoT se naprosto shoduje s Honest trailers - tam je řečeno snad vše podstatné. Další kvalitní seriál z produkce HBO? Jistě. Jeden z nejlépe hodnocených seriálů na čsfd ever? Never.

Vikingové (2013) (seriál)

Vikings mostly reap and pillage, they don´t worry about their appearance.... tak přesně tohle se zde zhruba odehrává....nechybí špína, krev a všechny ostatní tělní tekutiny, ale i tak, pořád na mě Vikingové působí jako taková drsná středověká telenovala. Asi jsem byla připravená na větší nálož :P Moc se mi líbí jak tam do sebe valí ty "ejlz", provolávaje "skol" (v podstatě jako dneska), takže věčná škoda, že nejsou Vikings celí třeba v norštině, protože by jim to dodalo ještě větší šmrnc (jako v Apocalyptu). Právě končím druhou sérii a přidávám 5. hvězdu, děkuju Odinovi za skvělou Lagerthu, bez ní by to nebylo ono. Jo a zakazuju si pouštět Vikings místo večerníčka, smrt ála bleeding eagle a podobný laskominky mi na klidném spánku zrovna nepřidávají.

Kůže, kterou nosím (2011)

Co jste mi to udělal? Vaginoplastiku. A ještě k tomu pacient obdržel pěknou sadu dilatátorů :-D. Haluz podobného ražení jsem očekávala, a tak Almodóvar zase jednou nezklamal. Musím konstantovat, že Antonio je opravdu nadaný a všestranný plastický chirurg, takový Bohdan Pomahač je proti němu naprostý amatér, hlavně co se týče rekonstrukce fejsu.