• Fantasy

Počátek (2010)

Mimořádně velkolepý, neskutečně efektní, konstrukčně velmi složitý film, který zkrátka nelze při prvních pár podíváních nesledovat s otevřenou pusou. Snímek s neobyčejně originálním nápadem a do detailu propracovaným provedením, které divák ocení až po několikanásobném shlédnutí. Snímek s velmi schopnými a ve většině případů neokoukanými herci. A k tomu všemu mimořádně chytrý a nepodbízivý film, se skvělými vizuálními efekty a výborným soundtrackem. K žádnému jinému snímku nepadnou slova "dech beroucí" tak, jako právě k Inception. Má jen jednu jedinou, zato dost podstatnou chybu - je chladný jako kus ledu. Kromě úžasu a obdivu nad propracovaností u něj prakticky nepocítíte vůbec žádné emoce a proto jsem nakonec po několika letech snížila hodnocení.

Spartakus (2010) (seriál)

Pokud Spartaka neberete skoro vůbec vážně a jako historický seriál teprve ne, je to vlastně ve své přehnané brakovitosti docela zábava. Všichni "Římané" vypadají vesměs jako herci z porna (někteří asi i jsou ;-) s perfektně vyvinutými a osvalenými postavami, které nikdy neváhají znovu a znovu odhalit v celé své "přirozené" kráse a ukázat je v akci. Dějová linka v podstatě perfektně vystihuje neskutečnou povrchnost a jednoduchost dnešního konzumního diváka, protože se na obrazovce nesouloží jen ve chvíli, kdy se zúčastnění dopouštějí krvavých řežeb a naopak. Hádám, že v rámci stupňování tohoto trendu se už herci za pár let nebudou muset ani učit otravné scénáře, jejichž pronášení prakticky jenom zpomaluje příval sexu a násilí.

Pokoj 1408 (2007)

Pro mě asi nejpůsobivější horor vůbec. Vkusný, chytrý, depresivní, děsivý a s famózní pointou. Navíc ozdobený skvělým hereckým výkonem Johna Cusacka, který je na plátně většinu stopáže prakticky sám.

Mlha (2007)

Víc, než horor v klasickém slova smyslu, je Mlha výbornou sociální sondou do psychologie lidí v davu. Stephen King se zkrátka nezapře.

Requiem za sen (2000)

Pro mě stále nejlepší film od Darrena Aronofskyho. Úžasný ve své urputné depresivní nevyhnutelnosti...

Santa je úchyl! (2003)

Dobrý protiklad ke všem zaláskovaným a nekonečně šťastným vánočním rodinným filmům, které se na diváka o adventním čase hrnou ze všech stran. Občas trochu trapný nebo nechutný, ale většinou prostě vtipný... ;-) (Hodnotím ovšem verzi s původním necenzurovaným dabingem).

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Pro mě nejlepší nafilmovaný koncert ze všech. Moje srdcová kapela, po své nejlepší desce a s nejlepší zpěvačkou na světě. Bohužel už opravdu naposledy pohromadě, o čemž v průběhu koncertu jediná Tarja nic neví... Je jedno, kolikrát jsem to už viděla, vždycky mi běhá mráz po zádech.

Within Temptation & The Metropole Orchestra: Black Symphony (2008) (koncert)

Domnívám se, že tenhle koncert už Within Temptation nikdy nepřekonají... Stále i po šesti letech je to famózní zážitek, ke kterému se člověk vždycky rád vrátí. Skutečně výborně složený playlist s většinou nejlepších skladeb skupiny v čele s (podle mého názoru) nejvydařenější deskou WT vůbec - tedy The Heart of Everything, kapela ve výborné formě a velkolepé jevištní provedení (obzvláště Jillian, Angels a Ice Queen berou dech)! Jedinou slabinou koncertu (kvůli které jsem dlouhou dobu váhala dát 5*) je zvukově výrazné potlačení kytar, kvůli přílišnému vytažení zpěvu a orchestru dopředu (DTS je to trochu vyrovnanější, u DD 5.1 strašně markantní) až by člověk neznalý originálů mohl pochybovat, zda se vůbec jedná o metal.... PS: Nástup Sharon den Adel na pódium při Jillian považuji za nejefektnější začátek koncertu, jaký jsem kdy viděla.

Pan Pip (2012)

Nikdy v životě mi nepřišly Nadějné vyhlídky tak úžasné, jako když je předčítal Hugh Laurie... Ale nejen z toho důvodu jsem udělila 4*. Pan Pip je film originální a z neokoukaného prostředí. Je to film o rozdílných kulturách, o tom, jaký vliv na nás mohou mít dobří učitelé a také jak dokážeme prožívat milovanou knihu. Je to snímek, který něco sděluje, nejen jede po předem ozkoušených hollywoodských vzorcích. Je to film, který mě obohatil a za to ty 4*.

Katyň (2007)

Skvělá závěrečná scéna masakru polských vojáků a intelektuálů bohužel nezachrání roztáhanost a nezajímavost celého snímku, ani přes zajímavé téma.