Rec 2 (2009) odpad!

Stupidita (a to je hodně mírné hodnocení) postav - tedy scénáristy, absolutně přebila i jediný kladný aspekt filmu a to vizuální stránku resp. masky. Mnozí tu přirovnali jednání policejní jednotky k dětem z mateřské školky resp. dětěm celkově. Já bych řek, že mnoho dětí dnešní generace, nezřídka doslova odkojených na PC, by předvedlo o několik tříd lepší taktickou akci. :)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Prvních cca 60 minut byla příjemná podívaná, přestože příběh sám byl vcelku obyčejný, podařilo se navodit pohodovou atmosféru. A hlavně byl člověk pořád v očekávání něčeho velkolepějšího, vždyť dokonce zbývalo ještě dalších cca 100 minut, tudíž pomalý rozjezd zdánlivě ničemu nevadil. Ovšem to by nesměla nastat prudce sestupná tendence celkové atmosféry, ještě pomalejší tempo vyprávění a zejména fakt, že se ani po zbytek filmu VŮBEC NIC zajímavého neudálo. Takový film prostě nemůže mít 160 minut a ještě si "říkat" mysteriózní. Takže dvě hvězdy za prvních 60 minut.

Swiss Toni (2003) (seriál)

Ohh, captain Hook.. I'm Swiss Toni.. all ladies know me.. I don't take no baloney.. and I SELL cars. Swiss Toni never ever lonely.. I ride a pony.. and UNDO women's bras. Tento seriál jsem viděl poprvé na BBC a teď po velice dlouhé době jsem se k němu podruhé vrátil na DVD. A výsledek...? Je ještě lepší, než jsem si ho pamatoval. Doposud okupoval v mém žebříčku neotřesitelně první místo "Red Dwarf", ale Tonimu se povedlo zdánlivě nemožné. "The word to describe the awesomeness of this series is yet to be invented, but that's what it is." Naprosto dokonalé postavy, každá další epizoda posouvá laťku ještě o kus výš než ta předchozí. Z původního zhlédnutí mi utkvěla v paměti zejména Toniho záliba v přirovnávání všedních záležitostí k milování s krásnou ženou. Po druhém zhlédnuží už vím, že to je teprve začátek. Dealing with an employee's request for a pay rise is very much like making love to a beautiful woman. Screw them hard and always leave them begging for more. Mimochodem v popisu chybí druhá serie, dohromady má seriál 16 dílů.

Moulin Rouge (2001) odpad!

Byl jsem v příjemném očekávání, o co jsem těch zhruba 9 let přicházel. Nejenomže o nic, bylo to ještě horší. Ale jsem rád, že už je to za mnou. Moje pocity z filmu jsou zhruba kombinací komentářů od "Kiki-Jiki"; "alambert" a "elementál". A místo bonusové hvězdy, za alespoň jeden aspekt filmu, přidám slovní hodnocení: Absolutní nesourodost

Zuřící býk (1980)

Exceletní De Niro a Pesci, záběry z ringu a několik dalších scén.

Rudá Sonja (1985)

Tenhle snímek drží nad vodou jednak "Arnie", což je, vzhledem k tomu, že hraje vedlejší roli, vcelku smutný fakt a zejména hudba. Jinak se zdá, že se tvůrci nemohli rozhodnout jestli to bude rodinný film či nikoliv, což vůbec filmu neprospělo. Obsazení Brigitte Nielsen také zůstává "záhadou" (obrazně řečeno :). To samé platí pro hlavní "záporačku". A ačkoli v rámci fantasy odpustím spoustu věcí, tak vyrovnaný souboj Conana se Sonjou rozhodně ne. Po první ráně by šla Sonja do kolen. Dokonalým zvládnutím techniky se sice dá nahnat dost, ale v podobě takového tintítka by v takovémto souboji síly neobstála ani omylem, leda nějakou lstí.

Interview s upírem (1994)

První třetinu to vypadlo celkem slibně, ale následně to bylo zdlouhavější a zdlouhavější až jsem málem usnul a to se mi před půlnocí opravdu nestává.

Přemluv bábu (2010)

Hodnotit nebudu, poněvadž to už tu můžem rovnou hodnotit reklamy. Případně videa z youtube.

C'était un rendez-vous (1976)

No, těžko hodnotit jako film, takových videí jsou dneska mraky a byť se na ně rád podívám, neoznačil bych je za filmy. Nicméně, jako video hodně dobré, akorát bych uvítal i záběry zevnitř. Musím říct, že mě pobavily komentáře, že se jedná o "týpka na motorce". Zajímalo by mě, jak na to dotyční přišli? Už jen podle náklonů kamery v zatáčkách je jasné, že o motorku se nejedná ani omylem. Dnes existuje spousta lepších videí na toto "téma", tohle ale ve své době konkurenci asi nemělo.

Mike Oldfield: Tubular Bells III (1999) (koncert)

Původně jsem si tento koncert obstaral kvůli písni "Man in the Rain" v podání Pepsi Demacque, kterou jsem nedávno "znovuobjevil" a rovnou jsem zhlédl celý koncert, po jehož konci jsem chvíli jen tak seděl v němém úžasu. Jestli to z první věty nevyplynulo, doposud jsem se s tvorbou Mike Oldfielda seznámil pouze prostřednictvím několika písní, jež bych spočítal na prstech jedné ruky. Nicméně tento koncert je opravdu PECKA, zejména pak vygradované finále. Ještě, že si mohu dovolit velice hlasitou reprodukci, aniž bych pobuřoval sousedy. Rozhodně doporučuji, alespoň trochu rozumné ozvučení. Jediné mínus je, že jsem to nezažil naživo. Prepare to get blown away....