Cesta do fantazie (2001)

Ač zpracování bez diskuze výborné a s příběhem, který má hezký nápad a hlavně hloubku, tak jsem se sledováním příliš nebavil a říkejte si, co chcete. O tom hlavně filmy jsou ne?

Donnie Darko (2001)

Možná bych si měl nechat hodnocení až po druhém shlédnutí, protože teď musím uznat, že jsem filmu uspokojivě neporozumněl. Čekal jsem rozuzlující pointu na konci filmu, něco ve stylu starého Shyamalana, ale autor nám místo toho vytvoří další řadu otázek. Už při psaní tohoto komentáře mi snímek nedává spát, což má za následek hodinové opakování některých jeho částí. Závěr? Mr. Kelly nechává pointu čistě na nás. Ač se snaží ji naznačit, či směrovat nás správnou cestou, tak nedává návod k pochopení. Chce, aby nám film nedal spát, dokud nedojdeme ke svému vlastnímu závěru a obávám se, že k uspokojivé pointě dojde jen málo z nás. Trochu mě mrzí nerozvedený příběh paní Sparrowové. Myslel jsem, že základní myšlenka stojí právě někde mezi její postavou a Donniem a možná i stojí... Ale právě toto "nedovyprávění do konce" na nás chrlí nepřeberné množství alternativ, jak si film vyložit o což, výše naznačeno, pravděpodobně autorovi šlo. A díky tomu se stává ze snímku nezapomenutelné dílo.

Nelítostný souboj (1995)

První polovinou filmu, která se rozjíždí nezvykle pomalým tempem, nám opět skvělý Michael Mann, představuje hlavní postavy tak, že se opravdu vpijí do krve a v době, kdy si člověk začne říkat, že čekal něco víc, tempo vzroste rychlostí, co vás zaskočí a rázem se ocitáme uprostřed jedné z nejlepších přestřelek, co jsem kdy viděl. V té chvíli máme příběh nastíněn velmi dobře a teď nás čeká jen grandiózní finále, jež nepolevuje do samého konce a nenechává v člověku jen napětí. Osudy jednotlivých gangsterů se rozbíhají různými cesty, přesto ani jeden zatajen nebude. Do toho všeho skvělý herecký výkon v první řadě Al Pacina, v druhé pak De Nira, za nimiž ostatní nezaostávájí, dáva dohromady opravdu krásnou podívanou.

Trestná lavice (2005)

Nemastnou, neslanou Sandlerovskou komedii nezachraňuje ani Chris Rock, na kterého jsem spoléhal v případě selhání Sandlera, který nám společně s režisérem Peterem Segalem přínáší skoro Cčkovou komedii, jež posunuje výš až závěr filmu. Nemůžu říct, že jsem se královsky bavil, ač nudu jsem taky nepocítil. Ale od Sandlera jsem čekal něco víc. 2,5*

Kill Bill (2003)

Na bojové scény je radost pohledět. QT si umí výborně poradit i s hudbou a po vizuální stránce film taktéž nestrádá. Upřímně i přes tyto klady jsem se ale poměrně často nudil a pochybuji, že si k najdu cestu z5 k tomuto snímku.

Terminator Salvation (2009)

Z vizuální stránky bezchybné dílo. Po zdařilé akci také není sháňka, ale čím víc o snímku člověk bude přemýšlet, tím menší smysl mu budou dávat ve filmu představené činy lidí/strojů, což na dobrém dojmu rozhodně nepřidává. Přesto doufám, že původně zamýšlená trilogie dostane šanci na reparát v podbě pokračování. Lepší 3*..

Těžká váha (2005)

Rocky je legenda. Na charizmatického Aliho tenhle bijec také trochu ztrácí, ale jinak má v sobě něco, co ani jeden z výše jmenovaných neměl a nezažil. Tenhle film nás dostane nejednou do kolen a jsem hrozně rád, že jsem nevěděl, jak vypadal osud Jamese J. Braddocka před filmem. Je to opravdu neuvěřitelný příběh a ještě krásně natočen. Crowe mi ze začátku do role boxera vůbec neseděl, ale znovu ukázal jak skvělý je to herec. Příjemným překvapením pro mne byla i Renée Zellweger. A Ron Howard nás provede příběhem tak, že to na každém musí něco zanechat...

Temný obraz (2006)

Hodně zvláštní a zajímavý film natočen hodně zvláštně a zajímavě. Výborný Robert Downey Jr. oproti trochu ztrácejícímu Keanu Reevesovi. Film dokáže překvapit, ale bohužel dokáže i vynutit nějaké to zívnutí. Občas jsem se trochu ztrácel.. Možná bylo na mě moc pozdě,než aby se mi chtělo trochu přemýšlet, ale bez toho je lepší se do filmu nepouštět...

Faunův labyrint (2006)

Šel jsem do tohoto snímku více méně na slepo. Čekal jsem hlavně zajímavé fantasy postavy z kreativní del Torovy ruky a byl jsem dějem velmi překapen. Má totiž v podstatě dvě hlavní dějové linky, které spolu téměř nesouvisí a protkávají se jen minimálně a hlavně nepřímo. Občas pak máte pocit, že sledujete dva filmy najednou, ale nejde říct, že by se jeden nepovedl. Já jako fanoušek sci-fi a fantasy jsem byl lákán hlavně dějem tohoto žánru a byl jsem, pří vší jeho zajímavosti, malinko zklamán. Doufal jsem stále totiž v propojení obou linek, což by nemuselo být na škodu. Oba příběhy, jak ten pohádkový, tak ten z reálného života, jsou natočeny kvalitně. Jen škoda, že se prvnímu jmenovanému nedostalo více prostoru. 3 a půl *.. zaokrouhluji, díky představivosti režiséra, nahoru.

Gran Torino (2008)

Úžasný film. Jak jinak vystihnout toto dílo z rukou pana Eastwooda. Výborný herecký výkon a ještě lepší režie nám přínáší opravdu hluboký zážitek, který přetrvá. Nemám co jiného dodat...