Zilionáři (2016)

Bolo to myslene ako lacna (nie co sa financii tyka) p_covina, aj to bola lacna p_covina. Pokial chcete vypnut po tazkom tyzdni, resp. po tazkom comkolvek, vcelku sa to hodi. Asi najviac trojhviezdickovy film aky moze byt.

Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Tak...zacnem od konca. Terryho Brooksa a jeho "The Shannara chronicles" v kniznej podobe mam precitane takmer vsetky. Ide o autora ktory svojou prvou knihou PROSTE LEN skopiroval pana prstenov (netusim ako nieco take mohli realne vydat) a v dalsich knihach...povedzme...dost vyrazne sa nim inspiroval a vlastne stale tocil len tie iste pribehy s nejakymi obmenami dokola...bola to lacna, rychlokvasna literatura a fanusik Dostojevkeho by si s nou asi moc neuzil. No, ale hoci sa asi kazdy citatel par krat zastavil a zamyslel co za volovinu to vlastne cita a ako ho urcite veci mohli napadnut, Terry Brooks do toho dal proste daco, co cloveka ku knizke "prilepilo" a nejakym sposobom ho zaujalo. Vytvoril oddychovu, nenarocnu literaturu, kde bol sice dej absolutne plytky ale mal dostatocny spad. No...a toto Terry Brook-ovske knizne fluidum, ktore robilo z braku citatelnu zalezitost a bolo s nim nutne zaobchadzat velmi citlivo a opatrne .... proste v tomto serialy TOTALNE ODDRBALI a vytvorili z toho sragorovinu pod znackou MTV. Nebudempresne porovnavat knizny a filmovy pribeh...snad len ze tie najlepsie pasaze z knihy dali prec a nahradili ich "zamilovanými scenami" medzi nejakym chujom co sa tam uplne mimo kontextu objavil a odfarbenou elfskou blondinou. Skor mi hlavou vrta hlavne otazka..ako mohli dat hrat GIMLIHO elfskeho krala...to uz kde sme bohaca :D No a teda...herecke vykony zle, cele nemasne, neslane....eeeee tak trochu debilne. Ja neviem, fakt som asi rad ze nie som v sucasnosti pubertakom.

The Grand Tour (2016) (pořad)

Viete, aky je rozdiel medzi tým, ked bývate na intráku a s kamaratmi si nakupite za naskrabane drobne pofiderný chlast z Lidla a 3 baliky Marsiek, rano pridete rozbity, s dotrhanymi vecami ale aj napriek tomu bola ta akcia super, a tým keď sa potom za par rokov dobre zamestnate a mate peniaze na kubanske doutniky a znackovy alkohol ale si uvedomite, ze to uz proste neni ono (respektive sa z vas pomaly stava alkoholik a ste proste celkovo starý chuj). Ano, presne taky isty ako medzi TG a tGT. Vyšší rozpočet proste nie je všetko. Celé mi to príde, že to proste stratilo nejaku povodnu charizmu, vtipky su velmi silené a bez rozmyslu (aj ked velmi drahe) a co je uplne najhorsie, vzajomny kamaratsky vztah medzi triom moderatorov, ktory bol predtym uplne prirodzeny a spontanny posobi nejak umelo a je strasne podsuvany. Kazdopadne, pozerat sa to da, na druhej strane, keby s niecim takymto zacinali pred tymi n-rokmi, asi by velku dieru do sveta nespravili. Aj ked velmi nerad, oproti 5-hviezdickovemu TG musim 2 odobrat.

Sebevražedný oddíl (2016)

Prečo mi príde, že všetky komixové "Blockbustery" sa líšia akurát v kostýmoch a rozsahoch výbuchov a špeciálnych efektov. Aha, vlastne preto, že v USA majú veľmi radi niečo ako Wrestling a podaktorí si aj myslia, že to je reálne. Vykradnuté, bezduché, bez lepšieho nápadu, dejová línia bez prekvapení a jasná po 30 sekundách filmu. Predošlé komixárny v bledo-ružovom. Jedna hviezda za budget a s ním spojené efekty a druhá hviezda za Margot Robbie (a jej pozadie, ktoré ma preberalo z letargie)

Už je tady zas (2015)

Tak autori si zobrali celkom tazku temu a popravde ju moc nezvladli. Samozrejme, s myslienkou, ktorú film predostiera, ze pokial nefunguje system tak ako by mal, si ludia zacnu hladat alternativne (rozumej extremnejsie a horsie) cesty sa da len suhlasit (Vid Kotleba na Slovensku :D). Zvysne posolstva filmu sa uz extremne pchaju do riti prehnanej politickej korektnosti, aj napriek fakt velkemu potenciálu spravit to inac - proti migrantom vystupuju len vybraní pobudovia z ulice s minimalnym rozhladom a na politiku Angely nadava len samotný Hitler. A vlastne v skratke, Nemci su tak blbý národ, že by si asi zase zvolili Hitlera, lebo si neuvedomujú, ako je super nechať sa kultúrne obohatiť. Ano, Hitler a jeho banda bol ciste zlo a keby sa dostane k moci zase by to skoncilo tak ako to skoncilo...kazdopádne davat v politicky korektnom duchu do hladacika to, co sa deje teraz v Nemecku ako protipol Hilerovskemu zlu (ktoré by teoreticky opat podporily všetci blbci z Nemecka) mi pride fakt prehnane. Co sa týka samotného filmu po ostatnych strankach, slabe tri hviezdy.

Bohové Egypta (2016)

Takze, na zaciatok si to zosumarizujeme...tento film je strasna koko_ina. Avsak, zalezi od uhla pohladu ako sa na to chcete divat...pokial sa ma hodnotit iba film ako taky, pravom dostane jednu hviezdicku za efekty. Pokial to hodnotite ako formu dusevnej hygieny, pri ktorej chcete nasrati, po celom tyzdni v robote (hocikde) vypnut, neriesit podstatu a maximalne sa zamyslat nad tym, ako niekoho vobec napadlo takuto chobotninu posplacat dokopy, urcite si zasluzi 4 hviezdicky.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Cervikovi upíri, sedivy upirobijec s artritidou... wtf ??? Logika, herecke vykony...wtf ??? Ale pre niekoho kto mierne masochisticky przni svoj cas s tedenciou proste len vypnut obstojne (stale je to hodnotnejsie ako pozerat stefanove skvosty po roku 2000 sobotu vecer)

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Nebudem vulgarny. Je to strasna pi..hlupost. Strasne velka. Bez akejkolvek zaujatosti - nema to absolutne ziadnu hlavu ani patu, ani logiku, ani nic. STRASNE, OTRASNE, podnecujuca k nepretrzitej vomitacii.

Vikingové (2013) (seriál)

Obcas klise, obcas predvidatelne (nie len z historickeho hladiska), obcas bojove sceny ako zo zaberov naboru karate tretej triedy ZS, ale celkovo super. No a ano, alfa viking je z Australie. No a co - kedze ide o sucasny serial, ocakaval som tam minimalne Jarla Samuela L. Jacksona a Kinga Morgana Freemana.

Justin Bieber's Believe (2013) odpad!

Clovek sa snazi byt nezaujaty voci jeho osobe, snazi sa to pozerat s vedomim, ze to nebude len recesia , proste sa snazi...ale nejde to.