Gattaca (1997)

Tento film jsem si stáhl na místní doporučení a musím říct že jsem si na nudný večer nemohl vybrat lépe. Pěkné komorní sci-fi které mě donutilo držet palce Vincentovi a jeho "nedokonalé" genetické výbavě. Určitě si ho zařadím mezi své filmy na dlouhý večer 5*.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Jeden z mála seriálů, který si vždy pustím rád a bez jakéhokoliv přemlouvání. Stal se jednoznačně seriálem mého dětství a nejspíše zůstane mým NEJ seriálem i do budoucna. Přesto že jsem člověk se špatnou pamětí na jména filmových/seriálových postav tak jména jako : Samantha Carterová, Jack O'Neill, Daniel Jackson, Teal'c, Generál Hammond a tak dále bych mohl vypisovat ještě pěkných pár řádků bez jakéhokoliv přemýšlení. Přes svou dlouholetou vysílací dobu StarGate nešla dolů s kvalitou ale naopak nahoru což není u takto dlouho trvajících seriálů pravidlem. Ještě se přidávám ke Geminimu názoru že lepší poslední epizodu jsem si nemohl přát a nemohu říct že u konečných titulků mi neukápla slza :)

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Další Tarantinovka která mě nenechala chladným. Co se mi na filmu opravdu líbilo, byly hlavně scény v autech, které ve mě probudili tolik adrenalinu, že jsem měl chuť se jít taky projet a pořádně šlápnout na plyn :D. Co bych možná vytknul jsou ženské dialogy ale dalo se to přežít. 85% a snad si někdy najdu čas i na prodlouženou verzi.

Temný rytíř povstal (2012)

Úžasné ! Celý film, ba celou Nolanovu serii jsem hltal od samého počátku. Úžasné herecké výkony, kamera, střih no prostě nádhera. Batmana jsem měl rád již dříve, ovšem vždy tomu něco chybělo a to byl právě Nolan. Dnes už si nedokážu představit jiného Batmana, než právě toho jeho + Zimmerova hudba ve mě naladili takovou směsici pocitů, kterou jsem nezažil od prvního shlédnutí Dokonalého triku, možná i dříve. Ovšem co mě na filmu nejvíce zaujalo a snad i přebilo dřívejší pocity z filmu byl závěr. Celý film mi bylo trochu líto že odněkuď nevyleze Robin a nezačne s Batmanem očišťovat ulice Gothamu taky bylo mým přáním aby se dala nepoddajná Catwoman dohromady s Brucem a žili spolu šťastně až na věky a obě tyto naděje se mi splnili. Závěr nabídl tolik teorii co by se mohlo stát až si nejsem jistý kterou začít :). U mě má tento film už jen za závěr 70% a čestné místo v Oblíbených filmech.

Počátek (2010)

Christopher Nolan mi předložil film který se snad ani nedá plně chápat. Je to asi jako snažit se pochopit Ztracené, nebo cestování časem v Hrdinech :D. Inception jsem si při svém prvním shlédnutí velmi užil a u druhého ještě více věřím tomu, že snad jednou rozluštím všechny hádanky a spletitosti tohoto filmu a budu moct spát s klidným srdcem :). Inception má z mojí strany 5 hvězdiček a minimálně dvě jsou za ideální ztvárnění všech postav ze strany herců.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Zkrátka nádhera, nejen že tento film zaplnil mezeru ve Wolverinově minulosti, ale také přinesl další nálož akce a hlavně X-Menů ! Wolverine Origins beru jako super podívanou, na kterou se vyplatí jít do kina. Říkal jsem si jestli se ještě Hugh Jackman zvládne takto vžít do svojí role a podle zážitků které se odnáším to dokázal.

Hrdinové (2006) (seriál)

Dlouhou dobu jsem tento seriál obcházel a radši se pouštěl do jiných kousků, ale hned po shlédnutí prvního dílu jsem poznal že to byla chyba. Příběh o lidech kteří mají jiné životy a útrapy přesto mají jednu věc společnou, schopnosti. To postupné spojení jejich osudů mi nedávalo spát a každý večer jsem alespoň půlhodinku přemýšlel co se stane v dalším díle. Po postupném dosledování celého seriálu jsem se cítil naplněný a přesvědčený že můžu dokázat víc než ostatní :). Za mě má tento seriál 5 hvězdiček děj se co děj.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobit : Neočekávaná cesta : Rok intensivní přípravy a čekání na Hobita mi možná trošku zatemnil úsudek, ale já jsem v Hobitovi nenašel žádnou pasáž, u které bych se nudil. Jako čtenář knihy jsem i přes velké ohlasy ne tak úplně věřil tomu co někteří chválili jako použití celé knižní předlohy, ovšem bylo to tak. Kdybych se měl podívat na stránku kamery, také mi nic nechybělo, jen občas při velkoplošných efektech trošku šlo poznat ( podle přehnané dokonalosti ) využití počítačů. Z mého Hobbitofilního hlediska tento film nemá žádnou chybu ba naopak Peter ještě využil předlohy z nedokončených příběhů, nebo jen ze zmínek a děj znatelně rozšířil :).