Jak se točil seriál Hra o trůny (2011) (TV film)

Klasický dokument o seriálu jen je z prostředí GoT takže mu přibila ještě jedna hvězdička. Ocenil bych více popisu o rodech a různých větších skupinách jako night watch nebo kings guard, ovšem do budoucna snad předvedou ještě něco podobného na delší a rozsáhlejší bázi.

Nedotknutelní (2011)

Plný počet a už se o tom dál nebudu bavit. Jeden z nejlepších filmů které sem za poslední dobu viděl. Jejich přátelství i s jakou vervou se navzájem dohnali k věcem jaké by dříve neudělali mě dohnalo k slzám. Ohledně toho "pokračování" či co to má být jen doufám že si z nás někdo utahuje.

Atlas mraků (2012)

Takový to když napíšete komentář přes půl monitoru a potom se vám "záhadně" neuloží. Krásný film který jsem si následující den po první projekci pustil znovu a hned mi začaly docházet ze začátku skryté detaily jaké mi umocnily zážitek z filmu. 6 časoprostorů navzájem se prolínajících a ovlivnujících ty další ? Fucking Awesome ! Myslím že nádherný příklad pravidla zobrazeného v Cloud Atlasu byl vztah mezi černošským otrokem Autuou a prosperujícím právníkém z lepšího světa, kdyby mu nepomohl, Autua by umřel, právník by umřel, smlouva s otroky by dostála platnosti a ten zrádný archeolog by měl zlata fůry. Ovšem právník pomohl a celá historka se otočila vzhůru nohama ! Snad si v brzké době najdu čas na další projekci a dopracování mého komentáře. btw jako pěknou myšlenku považuji že by Autua byl předkem té reportérky která zachránila 1000 lidí od jaderné hrozby :)

Faktor strachu (2001) (pořad)

Sleduji spíše kvůli fyzickým zkouškám ale občas potěší i nějaká ta sračka na talíři :D.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Hodiny strávené u Niňáá faktoru si nemůžu vynachválit. Je sice pravda, že občas příjde nějaký divný chlapík v obleku semaforu, ( 95% je to nějaký slavný čínský/japonský/korejský herec/celebrita ) který nepřekoná ani první úsek, ovšem tihle lidi se už staly neodmyslitelnou součástí Niňáá Faktoru, takže jsem s nimi smířen. Přesto jsou pro mě hlavní náplní Trauceři nebo Runneři, kteří přijeli na horu Midorijamu ( nebo tak něco ) předvést co umí. Jo a tenhle seriál má ještě jedno +, zapamatoval jsem si jméno prvního Asiata hned po Jackie Chanovi a Bruce Leeovy, samozřejmě to byl Makoto Nagano. PS : ať se mu stále daří i v budoucích sériích :).

Terapie láskou (2012)

Doják jako Brno ! Krásně zpracovaný příběh o dvou pošahancích kteří se díky společně strávenými chvílemi "vyléčí". Jo a ještě se musím přiznat že mě opravdu ještě nikdy nenapadlo hodnotit výkony hereček ve filmech... no díky Jennifer to od teď dělám.

Wall Street (1987)

Je pěkné vidět Charlieho ještě jako nesfetováného a dobrého herce.Slušné dialogy, hudba, scénář... a vůbec pěkný filmeček do nudy.

Equilibrium (2002)

Musím uznat že Gattaca je sice lepší nápadově a v celku jsem si z ní odnesl větší zážitek ale Equilibrium mě stejně něčím zaujalo. CÍTIL jsem v tom takovou napjatou atmosféru ohledně ukončení děje a ta mi vytvářela jedinečný zážitek z filmu. Ohledně hudby bych toho moc nezmiňoval byly pasáže kdy byla relativně dobrá a poměrně i sedla ovšem byly i pasáže kdy jsem jí radší přešel s broukáním. Je to poměrně předvídatelný film i když konec poměrně překvapil ( a zjíštění kdo je otec to nebylo.. ) Solidní 4 hvězdy... jo ještě se mi vnuklo jedno moudro : Lidi nečiní štastnými dosáhnutí cíle, ale cesta k němu :) Update SPOILER - když byly v undergroundu a zapršelo tak jaktože jejich vybavení jakožto nábytek a elektronika nezmokli ? ( Sprchová úvaha )

Vítejte v KLDR! (2008)

"Musím říct že žít v takovém bordelu bych opravdu nechtěl"... když tohle prohlásil ten pán který tam přijel zavzpomínat na staré dobré časy tak jsem si uvědomil že i v očích těch více provýchodních lidí je to tam hrozný. Ve filmu se objevilo samozřejmě více perliček o jaké se musím podělit například nedostavěný nejvyšší hotel v Pchjongjangu, absolutně vylidněné hlavní náměstí nebo výrazy a strnutí studentů ve chvíli když se dozvěděli že jedna paní z výpravy byla v USA. Jednoduše hodně poučný a zajimavý film u jakého můžeme vidět že vždycky může být mnohem , mnohem hůře. (4*)