Zjizvená tvář (1983)

Po zhlédnutí tohoto snímu jsem nijak nadšený nebyl a i přes všechny poklony, které tady byly složeny a které mě při sledování napadaly, jsem neustále něco postrádal. Cca po roce však musím zvýšit hodnocení, neboť mám ten film v hlávě jak kdybych ho viděl včera, což o něčem vypovídá. Ale Carlitova cesta je stále srdcovka...

Skyfall (2012)

Pár věcí se mi zdálo přitažené za vlasy, při jiných mi zase připadalo, že se Sam Mendes nechal až příliš unést svou fantazií, ale jednu věc vím zcela jistě - Javier Bardem byl neskutečný a nepamatuju si v poslední době výkon, který by si více zasloužil získat oskara (nebo i jiné ocenění). Jinak musím souhlasit s tím, že je to opět tak trochu jiná bondovka, ale tím lépe.

Bez kalhot (2012)

Chatum a McConaughey dobrý, ale ostatní chvílemi přehrávali jak sviň (včetně Pettyfera). I tak se jedná o celkem pohodový snímek.

Prometheus (2012)

Na to, že to měl byt jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku, jsem poměrně zklamaný a jsem rád, že jsem na to nešel do kina. Absolutně nevyužitý potenciál v oblasti scénáře. Osobně bych si myslel, že režisér kalibru Ridleyho Scotta už ví, že jen krasné efekty, dokonalé kostýmy (Guye Pearce bych tedy opravdu nepoznal) a pár dechberoucích scén netvoří celý film a musí přece poznat scénáristický blábol. Celému snímku totiž neuvěřitelně rychle dochází dech a ve výsledků můžeme být rádi, že to má jen 2 hodiny (pokud by tedy půlhodinka navíc měla být v režii poslední třetiny). Se slušným scénářem by naopak byly 2 hodiny zatracené málo, ale bohužel... Pro mě jako milovníka scifi, fantasy a mystery (kterých je tak zatraceně málo) opravdu velké zklamání a netřeba dodávat nic dalšího, neboť vše již bylo řečeno v ostatních komentářích :(

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Zde se také přikloním k vyššímu hodnocení - netušil jsem, že je možné, aby z německé produkce vzniklo něco takového. O to větší bylo překvapení. Výborná dvojice ústředních hrdinů a také dobře zvolená stopáž. No a na zbytek se podívejte sami :)

Tenkrát na Západě (1968)

Pro mě to snad vždy bude nejlepší western a především film s nejlepším soundtrackem. O skvělých hereckých výkonech snad ani mluvit nemusím. Jeden z mála filmu, které vlastním na DVD (což v mém měřítku značí hodně). A velmi mě mrzí vypadnutí z TOP10 tady na ČSFD.

Avengers (2012)

Čím dál častěji mám problémy s hodnocením filmů, především proto, že 6 bodová stupnice prostě nestačí. Velmi často mám filmy na rozmezí a toto je jeden z těch připadů. Avengers je skvělý letní popcornový blockbuster se spoustou efektní akce a drsných a vtipných dialogů (které jsou dle mého názoru to nejlepší na celém filmu), ale postrádá jakýkoliv silnější příběh, hlubší myšlenku, okamžik zlomu. Nejlepší (nejvtipnější) z celého filmu je Hulk a IronMan, naopak Hawkey a Black Widow mi tam příjdou jen do počtu (možná tím, že nemají vlastní film). A Tom Hiddleston dostal hrozně málo prostoru a občas tak jako hlavní záporak působil spíše směšně, což mě mrzí. A ta poslední scéna, kdy se ukazuje, že Loki byl vlastně jen pěšák a že za vším hledej ještě větší monstrum (taková ta typická scénka slibující sequel), to už bylo jak z čítanky. Přesto se přikloním k vyššímu hodnocení, neboť nemoh říct, že bych se nudil. 90%

Thor (2011)

Na tomto filmu především oceňuji to, že je tam velmi málo takové té nudné výplně (např. seznamování Thora s tím, jak to funguje na zemi, seznamování pozemšťanů s tím, jak to funguje na Asgardu, zachraňování Thora ze spáru SHIELDu apod.), takže film celkem rychle odsýpá a nenudí, navíc celkem zajímavé herecké obsazení - na Natalii bych mohl koukat pořád a Tom Hiddleston je dobrý a neokoukaný záporák, ale mohlo mu být dáno více prostoru (stejně tak i v Avengers). 70%