Wimbledon (2004)

Pro mě snad nejkrásnější romantická komedie, s nejkrásnější hlavní představitelkou a ještě navíc z tenisového prostředí. Sportu, který mám moc rád. Na Paula s Kirsten se krásně kouká, vše jim divák věří, vše co prožívají a jak reagují je tak skutečné. Mimochodem James McAvoy v roli bratra Paula Bettanyho, který věčně sází proti němu, je taky skvělý, byť neměl žádný prostor.

Avatar (2009)

Tento film je jedna velká, epická pohádka, díky které jsem odcházel z kina nadšen, unešen. Vše předčilo má už tak dost vysoká očekávání. Hned jsem pochopil, proč to nemohl režisér Cameron natočit již před těmi mnoha lety, když říkal, že v té době k tomu není potřebná technologie. Scéna, kdy titulní skupina "vědců" s Michelle Rodriguez coby armádní pilotkou letí mezi skálami, které jsou jen tak ve vzduch, hraje k tomu hudba od James Horner a Steve Jablonski, je dokonalá a já si připadal, jako bych tam letěl s nimi. Toto je opravdu velkofilm, toto je mistrovské dílo člověka, který své sny mění opravdu ve skutečnost.

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Skvělá adaptace Romea a Julie přenesená do westernu z konce občanské války v Severní Americe. Moc se mi líbí, jak ani jedna z rodin není perfektní, není zde rozdíl mezi dobrem a zlem, není komu jasně fandit. Každou chvíli mě svým chováním tyto rodiny vyvádějí z míry. Mimochodem maminky to mají slušně na háku.Po zhlédnutí třettího dílu musím říct, že ač jsem byl připraven na hodně, tohle jsem nečekal. Mizérie, nenávist, zlost se nasčítala za ty první dva díly tak, že ve třetí už jsem ani nedýchal a přál si, aby to už skončilo, protože bych to nemusel unést.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Seriál, který nikdy neomrzí. Vždy vám zvedne náladu, a přitom je to tak trpký, černý humor. Skvělí Alan Alda a Wayne Rogers s jejich Bažinou a destilátem, díky kterému tuto (jejich pohledem) absurdní válkou přežívaji (ještě díky sarkastickému humoru a golfu na minovém poli samozřejmě). I když si myslím, že původní složení je nejlepší, rozhodně moc neutrpí, když do táborá dorazí BJ a plukovník Sherman Potter, následně i major Winchester, který je prostě dokonalý, a dle mého soudu lepší jak kuní ksicht. Toto nikdy neomrzí. Nej postavy: Trapper, Winchester.

Dexter (2006) (seriál)

Originální seriál, kdy hlavní postava je vlastně seriový vrah. První serié je skvělá, škoda jen, že takto nenavazují i ty další.

Tohle je válka! (2012)

Kdo kdy soupeřil o srdce nějaké dívky, musí tento film mít rád. Když navíc pracujete jako tajný agent, který je speciálně bojovně vycvičen a má téměř neomezené technologické vychytávky, je z toho dobrá komedie se skvělými herci. Duo Pine Hardy je skvělé, ti si to vyloženě užívali. Doporučuji alespoň bloopers z natáčení, výborné.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Tony Dinozzo a jeho věčné utahování si z McGeeho, kdy mu vymýšlí ruzná jména (McGeeky, McGoogle), následné pohlavkování Gibbse a anglické výrazy učící se Ziva David. Do toho vcelku slušné zápletky. Tento seriál rozhodně nenudí!

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Skvělý Jared Harris alias profesor Moriarty. Takto chladného, zákeřného, inteligentního padoucha jsem již dlouho neviděl. Naposledy mě takto zamrazilo, když jsem viděl Kevina Spaceyho ve filmu Sedm, kde ale padouch neměl tolik prostoru, jako zde a to se mi moc líbilo. Sherlock a Dr. Watson jsou jako vždy skvělí, i když si myslím, že by mohl být Sherlock Holmes alespoň o trochu méně..... jak jen to říct.... šílený.

Sherlock Holmes (2009)

Co na to říct? Guy Ritchie opět nezklamal. Jude Law jak Dr. Watson exceluje a Rober Downey jako Sherlock jakbysmet. Film má strhující děj, který vás nenechá vydechnou. Při každém pohledu na lorda Blackwooda vás zamrazí a do toho skvělé hlášky hlavního dua. Myslím si, že sir A.C.Doyle by byl s tímto počinem spokojen!

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Rozhodně nejpovedenější z celé série a to z jednoho prostého důvodu. Věřím jim to. Úplně vše. Jsou starší, konečně na svůj věk vypadají, sceny jsou realističtější, tím pádem s nimi i člověk více soucití. A navíc třešnička na dortu v podobě krásné Finchovy matky.