Transformers: Zánik (2014)

No, už to trochu pokulhává. Děj se natahuje, jako alergikova vykejchlá nudle a zápletka je taková nějaká "nedomrdlá":). Podobně je na tom i teenagerský element, který zjevně zastupuje Shiu. Reynor, kterej tenhle part tak trochu zastává je tady skutečně spíš jen tak do počtu. Naštěstí to docela zachraňuje, jako vždy excelentní Mark. Na rozpočtu se opět nešetřilo, takže akční orgie se najdou, byť mi předchozí díly přišly v akci trochu víc přehledný a dramatický. Tady to prostě hlavně "bouchá a lítá". 3D zpracování docela ušlo, i když tendenci uhýbat před letící střepinou z granátu jsem mockrát neměl. I když věřím, že fanoušci "trancek" budou opět nadšený, na pět hvězd to určitě není. Chybí pořádnej děj a dost nedotažený jsou i naznačený souvislosti..... třeba si to Michael eBay šetří na další pokračování.

Ulička hanby (2014)

Blonďatá sympaťanda Elizabeth Banks to dala na výbornou. Hluchý chvilky taky nebyly a i když jsem se neřezal pořád smíchy, těch 95 minut uteklo, jako pošťák před rozzuřeným pitbullem.

Kid Cannabis (2014)

Netradiční mix dealerskejch reálií s brejlatou popelkou, který "úspěch" trochu stoupnul do hlavy. Nicméně nebyla to jeho hlava, co způsobila vlastní pád. V balení alá American pie bez fórů a "prciček", zato s přehlednou koncepcí, si Kid Cannabis zaslouží minimálně tři hvězdy ... a kdyby to skončilo trochu veselejš, dal bych i čtyři:)

Mr. Jones (2013)

klepatůrní kamera docela slavila úspěch, rozhodně pochybuju, že by to bez ní mělo takový koule. Film krásně graduje, ale finále přináší jen psychedelický orgie a předvídatelý vyústění. Mr. jones má super nápad a silnej tah na branku, ale chybí gól.

Grandhotel Budapešť (2014)

Nechybí příběh, barvy, hvězdný herecký obsazení (snad s nejkratší rolí George Clooneyho), a svět Zubrowky se vám k tomu dostane pod kůži. Za to všechno přidávám jednu hvězdu. Na druhou stranu mě tu nic moc kromě dokonalýho zpracování neuchvátilo. Každopádě na moje stominutový ubytování v tomhle grandhotelu hned tak nezapomenu.

NON-STOP (2014)

Neeson je pro "tyhle" role jako stvořenej. I když se jeho tvář, jako tvář lidskýho drsňáka, co si umí vždycky poradit, ukázala v podstatě nedávno u filmu 96 hodin, kde byl přeci jen o něco přesvědčivější. U tohohle bijáku se jasně ukazuje moc médií, který tu hrajou chytře svojí důležitou roli a tím umocňujou prožívání celejch 107mi minut. Tyhle minuty utečou fakt rychle a člověka při tom prožene i pár paranoidních myšlenek o tom, jestli se z toho nemá vyklubat nějaká "psychopakárna", kdy se z hodnýho stane zlej. To naštěstí ne a scénáristi nám díky tomu zamotávaj hlavu jen v mezích logiky bez zbytečnejch "mindfucků".

Špionáž (2013)

Říkal jsem si, že s hodnocením tohohle filmu nebudu pospíchat a nechám si ho trochu rozležet v hlavě, než budu hodnotit tady a po ani ne tejdnu jsem si vůbec nemoh vzpomenout o čem že to vlastně je. Synopse naštěstí pomohla a já si vzpomněl. Nejdřív na super telefon, se kterým si doufám jednou zavolám a pak na morální dilema týpka, co má kliku na ženský, ale smůlu na šéfy. Mě to ale vážně moc neoslovilo ... asi jsem náchylnej k jinejm "dilematům". Třeba jestli bych tenhle film hodnotil dvěma, nebo na třema hvězdama ... "b" je správně, ale s odřenejma ušima ... od mobilu:)

Zimní příběh (2014)

Když to porovnám se spoustou jinejch filmů, honosících se označením "romantický", tak tohle je ultraromanťárna. Poetická, emotivní lovestory ochucená prvkama, který asi nejsou pro každýho. Dokonce bych řek, že podle líbivosti, nebo nelíbivosti tohohle story se dá určovat část lidský povahy. Já jsem asi ta citlivka, která sice tyhle filmy moc často nevyhledává, protože mi přijdou, jako přeslazený kýče, ale v tomhle případě si nemůžu pomoct, povedlo se. Trochu mě zamrzelo, že v případě "mystérií", na kterejch je Zimní příběh postavenej, zůstalo jen u náznaků, ale jinak jsem si to fakt užil. Skvělá muzika, výbornej Farrell a příběh bez hluchejch míst.

The Battery (2012)

Moh to bejt taaak dobrej film, kdyby jeho tvůrci tolik nezabili konec. Nevadilo mi, že zombie akci nahradila docela pohodová road movie. Celkem jsem si i zasmál při některejch neotřelejch a vtipnejch scénkách, ale ten konec fááákt NE. Když už to dostane koule a člověk čeká, že se to nějak vyvine, tak přijdou celkem zajímavý orgie v prostoru jednoho kombíku, ale pak už si má děj divák domyslet sám (teda pakliže vypne film deset minut před koncem). !!! SPOILER !!! Když někdo zůstane zavřenej v autě, obklopenej zombíkama, čekám že si poradí líp, než že pošle kámoše hledat klíče do pole, aniž by se snažil odlákávat pozornost dotírajících zombies. A když už jsme u toho zavření, copak hlavní "hrdinové" neviděli The Walking dead a nevěděj, že si je můžou podávat jednoho po druhým propichováním jejich mozků skrz pootevřený okno:)?"KONEC SPOILERU !!! Miluju filmy se zombíkama, ale tohle bylo ne k zoufání, ale k nas.ání. Díky první půlce, předfinálovýmu zvratu a výborný muzice si to přesto nějakou tu hvězdu zaslouží.

Jack Ryan: V utajení (2014)

S Ryanem jsem se dneska setkal poprvý, proto možná nedokážu "zkritizovat" tohle provedení, jak bývá u některých zvykem.). Za mě je Jack Ryan novým druhem agenta CIA. Není to drsňák, co má na rtech vždycky nějakou tu hlášku a ještě při tom dokáže postřílet deset padouchů se zbejvajícíma třema kulkama v zásobníku. Je to agent "Ňůůůňa:)", jehož roztomilej kukuč podtrženej modrejma kukadlama musej holky prostě žrát. Sice vypadá, že neumí do pěti počítat, ale ve skutečnosti má spočítaný úplně všechno. Pine na něj byl vybranej ideálně a když už jsme u obsazení, povedlo se se vším všudy. Keiře přitom narostla prsa a Kevin mi konečně přišel o něco lidštější. Napětí a nějaký to chroupání (i když ne moc komplikovaný) pro mozek by se tu našlo taky, takže za 4 hvězdy "pane agente Ňůůňo":)