Robocop (2014)

Aktuální zpracování, trefně prostřihovaný mediálním tlakem "Novak" show odpovídalo tomu, co si zaslouží nálepku slušnej remake. Plecháč řádí, jako zběsilej, kamera stíhá úplně všechno, efekty se taky nemaj za co stydět a člověku ani nepřijde, že tohle story trvalo dvě hodiny.

Pompeje (2014)

Nemůžu se ubránit pocitu, že se někdy ohodnotí film podstatně hůř, čím větší byla reklama a očekávání. U Pompejí se těžko dá "neočekávat" i bez reklamní kampaně. Člověk čmuchá katastrofální, pompézní a soptící orgie, ale pravděpodobně tuší, že to bude chtít i nějakej ten příběh. Na snadě je pochopitelně romantika, v tomhle případě kombinovaná s gladiátorskou akcí. Tudíž základem je neočekávat nic světobornýho a pak může bejt člověk i spokojenej. A to i navzdory nesympatickýmu obsazení (teda až na jednoho černocha:) a konci, kterej asociuje Titanic v o něco beznadějnější podobě. Nakonec to ale za ty čtyři hvězdy s odřenejma (a odstávajícíma:) ušima hlavní hrdinky stálo.

Paralelní světy (2012)

Co dělá romantiku romantikou je originalita. Večeře při svíčkách, kytky ve vaně a pusa u západu slunce sice podle někoho romanticky vypadá, ale vzhledem ke kýčovitosti těchto aktivit to za romantický už ani považovat nemůžem. Právě tady ovšem o hodně originální romantiku jde. Možná až tak moc, že to přespříliš racionálně uvažujícím divákům přijde jako blbost, zatímco my, snílci a romantici si to užíváme:). Přitažlivost tady hraje hlavní roli doslova a do písmene. Musí se nechat, že její potenciál vyždímali tvůrci slušně. K tomu přidali nádherný vizuál a pěkně polopaticky vyložený příběh. Je fakt, že bych tenhle biják trochu přiostřil nějakou tou akční revolucí, ale to už bych chtěl asi moc.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Zmrzlina padající z nebe - můj splněný dětský sen. Hamburgry padající z nebe - můj splněný teenagerovský sen. Když padá slanina a volský oka, jde o můj dospělácký sen a doufám, že jednou mým snem nebude déšť prášků na stařeckou demenci. Úlet, ve kterým pršej ty nej dobroty z nebe přidává tomuhle filmu zásadní body, protože se tady realizuje jedna z nejpříjemnějších představ, která určitě napadla drtivou většinu obyvatel týhle planety. Na obraze si tak prožíváme svůj sen, kterej je vyjádřenej víc, než chutně:). Navíc nechybí humor, i když na něm tahle podívaná rozhodně postavená není. Spíš tady funguje i trochu víc romantiky, ale to vše proběhne hodně rychle a hlavně akčně, jako celá tahle "pohádka pro malý, i velký - žrouty a možná i vegetariány":)

Mutant (2006)

Takovej potenciáol a tak to zkurv.t.Korejci dominujou v jednom a to sice v neuvěřitelně nudným podání, s ještě nudnějším, příšerným hudebním podkladem. Dlouhý pasáže o ničem střídaj jakž takž ucházející scény s přerostlou chodící rybou. Navíc se do toho všeho tvůrci snažili nacpat rádoby vtipný scény, který vzhlížely víc, než tristně. Připisuju to asi úplně jiný mentalitě, která tenhle film možná kvitovala s povděkem. Za mě by snad pomoh remake, ale asi by se toho musel chytnout někdo jinej.

Nejvyšší nabídka (2013)

Rafinovaný story. Pěkně si pohraje s divákem, kterej si občas řekne, tak je to umělecká romantika se vším všudy, nebo ...? To, že "nebo" vyhraje přidává Nejvyšší nabídce ještě jednu hvězdu. Líbila se mi kamera, tajemná atmosféra, i dobře vybraný herci. Navíc na rozdíl od jinejch příběhů to, začalo a skončilo tam, kde mělo. Na csfd dražbě vydraženo za 4 hvězdy .. víc fakt nedám. Šetřím si taky něco na nový X-many:)

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Spousta filmů se honosí tím, že je jiná, ale málokde to platí tolik, jako tady. Možná v tomhle případě sedí i výraz "nekorektní" až podpásová prča, což taky potvrzuje fakt, že absurdnost některejch scén má blízko třeba k takovýmu Boratovi. Je to prostě úlet, jako blázen a to snad na všechny pomyslný strany. Zprávař se vymyká všemu možnýmu, co jsem viděl a to potvrzovaly i salvy smíchu, který jsem během celý podívaný absolvoval. Nejde tu ale o klasickej humor, prvoplánovou legrandu, nebo nějakou inteligentní "čtverárnu", ale o naprosto crazy styl, kterej potvrzujou i scény, co mi přišli trochu "moc". Na druhou stranu jsem nevěděl, jestli se mám divit tomu, že někdo vymyslel takovouhle scénu, nebo, že se jí propůjčila i elita komediálního Hollywoodu. Ať tak, či onak, jestli chcete vidět jeden z divů komediálního světa, tohle je pro vás povinnost:)

Stroj (2013)

Díky syntetizátorový muzice alá 80. léta jsem měl pocit, že na mě za chvíli vybafnou návštěvníci a ozve se Centrální Mozek Lidstva:). Jinak bych film zkrátil tak na půlku a do tý druhý přidal nějakou akci. Takhle The machine vypadaj tak nějak polovičatě, což je škoda, protože myšlenka je docela dobrá. Takovej to moh bejt hezkej film (kolikrát jsem si tohle už řek:).

The Day the Earth Stopped Masturbating (2012)

Docela prča! Za tak krátkou chvíli představit funny originální příběh, to se hned tak nevidí. Zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby se z toho udělal celovečerák. Pravděpodobně by šlo o obstojný péčko pro gaye. SPOILER!!! Druhý díl by moh bejt o tom, jak by chudáci přeživší trpěli pod náporem naddrženejch ženskejch, kterejm zbyla jenom okurka, nebo poslední dva chlapi na planetě (shodou okolností taky pěkný okurky:)

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Tak nějak jsem doufal, že tyhle Activity budou mít konečně koule, ale o5 se pravděpodobně dočkám většího vzrušení, až mi někdo bude, u Activit s barevnejma panáčkama a soutěžníma kartama, předvádět papiňák. Oceňuju jinej přístup a nový "bubáky", ale dalo se s nima vykouzlit o dost víc. Fakt nevím, jestli se zase nechám nachytat dalším dílem.