Would You Rather (2012)

Někde jsem čet, že je tahle podívaná podobná Saw. Principiálně vzato ano, ale provedením, příběhem, i brutalitama, který se tady objevujou je to úplně jinde. Objevuje se tu o něco větší etický rozměr a určitě i jednodušší a tím i konzistentnější příběh. Sice je ve Would you rather nevysvětlená pointa celý story, takže se nakonec divák musí smířit s tím, že jde "jen" o hru vyšinutýho psychopata (kterej byl mimochodem bravurně ztvárněnej), kterej se oddává svýmu brutálnímu potěšení alá markýz de Sade, ale i tak je to celkem silná podívaná. Tohle je prostě typickej příklad, jak se dá za málo peněz udělat ve filmovým průmyslu hodně muziky.... i když vesměs pohřební.

Fruitvale (2013)

První polovina filmu je charakterovým vykreslováním hlavní postavy. Když už začnete zívat , protože se nic neděje, přijde teprve hlavní děj. Drama, ve kterým si nikdo nic nepřibarvuje a o to skutečnějš působí. Kdyby se příběh věnoval víc dramatické zápletce, dalo by se z toho vytřískat asi víc. Takhle je to smutně končící příběh s velkým dopadem, o čem mluví i poslední minuty, který teprve vtáhnou do autentičnosti celý story.

Konzultant (2013)

Na tak hvězdný obsazení, celkem slabota. Zápletka docela klasická, vyústění očekávaný a akce skoro žádná. Dobře, musím uznat, že na akci tenhle film ani stavět moc neměl, ale trochu mi nějakej ten přelet kulky ( z pistole:), nebo pěsti prostě chyběl. Co ovšem chybělo do děje, to bylo přidáno do dialogů, který musím pochválit, protože si někdy sáhnou až k nějaký tý filozofický hříčce v dobře trefenejch obratech a to i se špetkou nějaký tý správně zvrhlý perverze. Jinak role sedli snad všem ... teda kromě Cameron, protože tu jsem za takovou svini snad ani nikdy nečekal:).

Zachraňte pana Bankse (2013)

V podstatě se v tomhle filmu moc neděje. Celou dobu jsem čekal, že hlavní dějová linie teprve nastoupí, ale nedočkal jsem se. I tak ale má tahle podívaná svoje velký kouzlo a to včetně výbornýho Farrella a taky neuvěřitelný Emmy Thompson. Btw. hlavní Mary Poppins melodie mi brouká v hlavě ještě teď.

Nevyřízený účet (2013)

Klasickej akčňák s jako vždycky megasympatickým a dokonale se ohánějícím princem Jásoňem. Řek bych, že přesně tohle je jeho part. Podobně, jako v Kurýrovi, nebo Mechanikovi mlátí kolem sebe, co to jde a hned tak ho někdo neskolí. Do toho používá hlavu a snaží se být milým sousedem všem farmářům v okolí. Jenže některý vidláci prostě nejsou jen slaboduchý závodníci na traktorech a požírači fazolí z konzervy, ale psychopatický fetny, co si prostě koledujou o průser. Maj ho mít a my z toho máme super podívanou, kterou dost dobře upek božský SLY.

Crawlspace (2012)

Dlouho jsem tenhle film odkládal a měl jsem ho odložit úplně. Začátek je docela slibnej, ale pak už jenom zbytečně nastavovaná stopáž, ve který se plácá pár vojáků sem a tam ventilovou šachtou. Hlavní myšlenka možná zajímavá, ale zpracování a hlavně scénář, jako po lobotomii:/

Zpátky do ringu (2013)

Pěkně se obouchali, dědulové. Pochopitelně nebylo to jen o tom. V podstatě samotnýmu "fightu" patřila až závěrečná část, ale předchozí předehra nebyla jen prázdným natahováním. Něco se pořád dělo. Padaly hlášky, trénovalo se a osobní příběhy lítaly, jako na horský dráze nahoru a dolu. Tohle byl výjimečnej film nejen kvůli super obsazení, ale i díky trefně vybranejm dialogům všech zůčastněných. Pochopitelně se málokdo může ubránit srovnání s Rockym, ale tohle byl fakt úplně jinej žánr a jestli vám toho humoru přišlo málo, rozhodně jste neviděli obrazovou schovávačku v titulcích:)

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Taaatadataaaa taaatadaaaa taaaatadataaaa taaaatadaaaadaaaaadaaaa. Ano, všichni poznávají tuhle melodii, která provází Indiana Jonese už od ztracené archy.Je to totiž kultovní a já doufám, že na podobný supersérii jednou vyrostou i moje děti:). Poslední křížová výprava vůbec neztrácí dech, naopak Indyho rozdejchala tak, že by to neutáh snad ani respirátor.

Ona (2013)

Že operační systém může bejt pěkná děvka jsem si myslel vždycky, ale až teď jsem to poznal na vlastní oči:). Tenhle film je uchylnej, perverzní a hodně zvrhle romantickej, ale na druhou stranu je to taková hloubka do duše zamilovávání se, že tomu nejde odolat. Příběh Her je brilantním nápadem věštícím těžko uvěřitelnou budoucnost. Přesto s uvědoměním nezastavitelnýho pokroku začíná dávat trochu smyslu, kterej se odhaluje kousek po kousku. Čím víc zmiňovanýho "pokroku", kterej nás vzdaluje od reality, přichází, tím víc člověku ubývá opravdovost a s tím i uvědomění si odcizení nejen k okolí, ale i sama k sobě, což vygraduje až ve vystřízlivění v zoufalý osamělosti. Důležitý na tom je ten hraniční a opravdu až do extrému dohnanej moment, ve kterým to člověku docvakne a právě přes něj se ladně přehoupli tvůrci filmu a s nima i excelující Joaquin. Na tenhle úlet hned tak nezapomenu. Btw. Nelze tu upřít ani výchovný efekt. Možná totiž někteří, po shlídnutí Her, přestanou vysedávat u Facebooku a půjdou si, s tím s kým si "písmenkovali":), pořádně zapí.... (pochopitelně jen v případě, že nezůstanou při reálném shledání jen v němém šoku:)

Solo (2013)

Mladá rafinovaná tábornice se ve svých trampských šortkách prohání po opuštěném ostrově a přitom nacvičuje víc, než je zakládání ohně, stavění stanu, nebo hrátky s uzlema. Díky Ewě Farny v hollywoodském provedení se na tohle "dílo" koukalo o něco snesitelnějš. Taky díky ní dávám o hvězdu navíc. Konečně sexy hlavní hrdinka s pořádnou figurou a ne vychrtlá modelkovská rachitida. Ještě, že to s tím bláznem, co jí po ostrově naháněl skoncovala tak brzo, mohla by při dalším lítání od stromu ke stromu shodit nějaký to kilo a to by už byla vážně škoda.).