Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tento film je můj nejoblíbenější a proto mu dávám svůj první komentář. Kultovní hlášky, svělý český dabing a opravdu velká porce zábavy. Dialogy mezi Jacksonem a Travoltou jsou nezapomenutelný. Stejně jako scéna se Zedem, nebo rande Travolty s Thurmanovou. Kdo neviděl, tak by měl. U mě má tento film jasnejch 10/10.

Spider-Man (2002)

Spider-Man se mi hodně líbil. Zrod losera v superhrdinu byl zábavný. Kdyby mi bylo o patnáct let méně, jsem si jistý, že bych hned běžel ven si na Spider-Mana hrát.

Americký ninja 5 (1993)

Normálně by to byla jedna hvězdička, dávám ale i druhou z nostalgie. Jako malý jsem to prostě žral. Teď mě to bavilo spíš svou nedokonalostí. Všiml jsem si tedy jen dvou kaskadérů, kteří vypadali úplně jinak než herci, v jedné scéně se zničehonic u vědce objeví na obličeji brýle a také, když si berou plynové masky na konci, tak ta hloupá blondýna si ji navlékne obráceně, zatímco záporáci s malou škvírkou na masce umírají, ona, ač ji má obráceně a nemá ji pořádně nasazenou je v pohodě, zničehonic se ji ale v dalším záběru obrátí správně. Také v ruční konzoli Game Gear běžela hudba ze hry Shinobi a Sonic: The Hedgehog a přitom tam ten kluk hrál něco jiného. Těchto věcí jsem si všiml po jednom shlédnutí. A to nezmiňuju nelogické chování hlavních hrdinů, kteří nechávají zbraně ležet u záporáků a odejdou, záporáci se samozřejmě probudí a v další scéně po nich ze svých zbraní střílí. Ještě nezmiňuju nudné souboje, které jsem jako malý považoval za vrchol choreografie a absolutně nelogické situace, kdy hlavní hrdina jde kdesi v trávě a najednou se kolem něj objeví houpající pytle se zabodnutými meči, jejichž hroty ohrožují hrdinu na životě, nebo jakési ostré špejle svázané do chomáče, kolem nichž jde hlavní hrdina jako kolem nějakých nebezpečných min, přitom i pětileté děcko by ty špejle v klidu rozduplo bez úhony. No na další projekci už nemám trpělivost, ale určitě by se tam našlo víc "zajímavých" věcí. Jo a ještě jsem nepochopil snahu o komediální prvky, které snad měly dát konci série Amerických ninjů nějaký nadhled a tak trochu parodovat předchozí díly. Doteď nevím, jestli to byl záměr autorů, nebo tam daly ty komediální prvky nechtěně, Každopádně tak jako tak vtipné nebyly a celý trapný film ztrapňovaly ještě víc. Jediné co docela ušlo bylo chování a hlášky drzého kluka, hlavně jak ukradl to policejní auto se mi líbilo a u toho jsem se snad jedinkrát pousmál, jo a vlastně ještě hláška "myslím, že mě zajímají holky" nebyla špatná. No ale jak říkám. Z nostalgie druhá hvězda. Na VHS jsem si to v minulosti pouštěl opravdu pořád dokola a někdy i okamžitě po závěrečných titulkách.

Likvidátor (1996)

Nevím o jakém návratu to tady lidi mluví. Pokud vím tak Arnie točil v té době pořád dost. Je ale fakt, že tohle už byl jeho poslední celkem solidní snímek a pak už to šlo pryč. Každopádně dva roky po Pravdivých lžích není žádný návrat, ale jen pokračování úspěšné kariéry.