Nevyřízený účet (2013)

Jedna z nejlepších Stathamovek. První polovina hodně cool, druhá hodně akční. Tak to má být.

Ve jménu krále 3: Síla medailonu (2013)

Naprosto neuvěřitelná hovadina, kterou od odpadu zachránilo to, že jsem se smál tam, kde to autoři jistě nezamýšleli. Nechápu, jak Uwe mohl rychle po sobě natočit Assault on Wall Street, který byl slušný a pak hned takovou slátaninu se stejným hercem, Dominicem Purcellem. Ten je mimochodem jedinou jakože hvězdou filmu, která je obklopená šíleným bulharským výběrem nevím odkud. Jestli vzali zaměstnance bulharského supermarketu nebo co, vážně nevím, ale každá replika pronešená někým jiným než Purcellem je utrpení a sranda zároveň. Kolem těchto neherců je pak odkudsi z nějaké osady vyhrabaný komparz deseti bulharských cikánů, kteří mají celý film na hlavě kukly, aby nebylo poznat, že se v každé akční scéně vystřídá všech deset sedmkrát. No prostě šílenost, která ale dokáže nechtěně pobavit. Purcell má mimochodem na obálce fešácký brněný, ale ve filmu ani jednou něco podobného nenosí. Celou dobu má jen otrhané hadrové tričko a za pasem bouchačku bez nábojů a nejvýpravnější scénou filmu je bitka neherců a komparzistů v lese ve stejně otrhaném oblečení (brnění jako Purcell na obálce nemá vůbec nikdo), kdy po zhruba jedné minutě zařve jeden Bulhar přestaňte bojovat a všichni přestanou do milivteřiny bojovat. Je to celé takovej bizár, že bych to snad i mohl doporučit i přes jednu udělenou hvězdičku. Pro lidi co se chtěj zasmát nad špatností filmu ideální záležitost.

Oldboy (2013)

Původní Oldboy má takovou typickou asijskou atmosféru, která se tady úplně vytratila. Na druhou stranu tenhle počin byl zase takový o dost temnější a všechno to bylo takové víc freaky.

Pryč od pece (2013)

Mezi tou vší předraženou produkcí nebo rádoby oscarovejma nízkorozpočťákama příjemnej low budget přecpanej hvězdama a skvělejma hereckejma výkonama. Taková americká Poupata. Až jsem Baleově postavě nezáviděl, kolik sraček se na ní nabalilo. Bale mimochodem mnohem lepší výkon než v přeceňovaným American Hustle.

Jasmíniny slzy (2013)

Tragikomický pohled do života jedné zlatokopky, která neuměla nic a bez zdroje zlata byla ztracená. Pobavilo.

Zmizení (2013)

Skvělé. Jen ten konec blbý, Něco podobného už jsme ve filmu viděli tisíckrát, není to už vtipné a rozhodně se to zde nehodilo.

Útok na Wall Street (2013)

Je to tak, Uwe natočil dobrej film. Samozřejmě má svoje nedostatky, spoustu dlouhých záběrů, kde se neděje vůbec nic, celkově je to ale nářez. Purcell byl jako chlápek co už nemá co ztratit super a závěr špica. Takhle správně by měla řádit černá ruka trhu a regulovat přísun peněz k chamtivejm zlodějům v sáčkách.

Enderova hra (2013)

Z těch teenage blockbusterů to je jinde než třeba Hunger Games. Je dost škoda, že takový průměry typu Hunger Games dostávaj neuvěřitelnej hype a takovejhle filmek o úroveň výš je docela upozaděnej.

Rocky Marciano (1999) (TV film)

Jako většina filmu byla strašná levná slátanina někde mezi hnojem a dvěma hvězdama. Posledních dvacet minut to ale vyšvihlo na 3 hvězdy. Kdyby to mělo vyšší rozpočet, kvalitnější herce a formát 16:9, tak by nebylo co řešit. Námět je to silnej. Že se divím, že není o Rocky Marcianovi žádný pořádný film, ale jenom tenhle amatérský pokus plavající ve vodách průměru.

Švindlíři (2003)

Škoda, že tak od půlky jsem věděl, jak to zhruba skončí. Ztratila se tím většina kouzla z nadcházejícího děje. Jinak solidní průměr, na Ridleyho ale podprůměrný, rutinní film.