Equilibrium (2002)

Jak rekl Taye ´´ Je divadelní hra plná ponaučení´´. S tím naprosto souhlasím. Equilibrium je vyjímečný film s perfektním námětem. Přece jen. Kdo z nás by si takovou budoucnoust představovat? Budoucnoust s povinností brát drogy. Neumím si totož představit být bez pocitů. Život bez toho, aby sem byl na někoho nasranej, už jen proto že do mě třeba strčil. EE neumím.

Edith Piaf (2007)

V žánru životopisních filmů patří příběh Edith Piaf stoprocentně k nadstandartním snímkům. Hudba, krásné prostředí, masky, režie.. prostě všchno co patří k vynikajícímu filmu, Vše tu jelo naplno a to ještě nepíšu o výkonu Marion Citillard. Ta předvedla mistrovský výkon a zcela právem byla oceněna Oscarem a spousty dalších cen. Takhle má životopisný snímek vypadat.

Český sen (2004)

Není nad to, jít do obchoďáku pro TV za 500 kč a nakonec bejt nasranej na všechny okolo. Krásná ukázka český demence. A jak někteří i běželi, jen aby byli první uvnitř.

V Bruggách (2008)

Takovej normální film, kterej z průměru vytahuje druhá polovina filmu a hodně nadprůměrný soundtrack.

Hrdost a sláva (2008)

Nuda, kterou ty dva nebo tři momenty akce a zábavy rozhodně nezachrání a nepomůže tomu ani zajímavé obsazení.

Sekera (2005)

Jakmile někdo z vás dostane vyhazov, tak se seberte, pořiďte si pistol a běžte to řešit. Vždyť bez práce nejsou koláče a ješte k tomu šlechtí. Přece si nemůžeme dovolit být doma. To radši své konkurenti postřílejte. Blahopřeji. Právě ste viděli návod jak si posrat život.

Králova řeč (2010)

Na 4 Oscary asi né , ale i přes to šlo o zajímavou podívanou. Firth a Rush naprosto skvělá dvojka, kteří v nádherném anglickém prosředí opravdu září. Ale kdyby záleželo na mě, letošním Oscarovým filmem by pro mě byla Aronofskeho Černá labuť.

Pavouk (2007)

První konec je opravdu hodně nečekaný a ty čtyři hvězdy by si stoprocentně snímek zasloužil, ale druhý zvrat to celý podělal a film se stal jedním z mnoha krátkometrážních filmů. Škoda.

Ti druzí (2001)

Tomu říkám poctivá filmová duchařina. Fajnovej snímek s pěkným rozuzlením a ne tak zamotaným koncem jak je to v módě u ostatních duchařských snímků.

Londýnský gangster (2010)

!!!!V tomto komentáři je SPOILER!!!! Dobře, tak pěkně od začátku. Colin si to vyjde z basy. Rozhodne se, že bude hodný chlapec a bude udržovat baráček nějaky superstar ve stylu Přemka Pohlahy. Ani tu Ophelii neobtáhnul a to ji prej měli všichni. Ale v pohodě. Začne skoropracovat, ale prostě podsvětí ho chce zpět a Colina si vyhlídne zdejší největší kápo a chce s ním ovládnou svět. Ale Colinovi se to nelíbí a hned na druhý schůzce ho Colin zprcá jak malýho fakana a na třetí ho zjebe ještě víc. To se ale Gantovi taky nelíbí a tak se rozhodne něco mu provést. Mezitím Colin začne táhnou s onou Keirou, která se (co si budeme vyprávět) mohla o něco více vycpat. A takhle to tam jede do té doby než Gant navštíví Colinovo ségru. A to se už vážne naštve a během následujících pěti minut přepere Colin Gantovu manželku paragánskou padinou a oddělá bosse všech bossů. A to je vlastně vše. Než se film pořádně stačí rozjet je po něm. Colin je pořád drsnej, s Keirou mluví o hovadinách a doprovází to naprosto stupidní hudba, kterou bych očekával ve filmu ze sedmdesátých let. Prosím pana Monahan ať zůstane jen u scénářů a nesere se do větších soust.