Marťanské lodě (2021)

Kdo nemiluje Martina Kyšperského, ať si odečte hvězdičku. Koho nezaujme ani Eliška Křenková a Brno, ať si odečte další.

Enderova hra (2013)

Pozor, tohle je filmík (jen) pro teenagery. Nedává to smysl - skoro dvě hodiny marného čekání, abych zjistil, jak na ČSFD mohl dostat 70 %. Prý je to hodně zkrácená verze (mnohem lepší) knihy - každopádně pro dospělého diváka bez znalosti předlohy je to ztráta času. Hvězdička obecně za myšlenku s dětskými vojáky.

Posvátná duše (2021)

Amatérský film (v tom špatném slova smyslu). Je utrpení se na to dívat. Téma je sice chvályhodné, ale opravdu špatně zpracované.

Prometheus (2012)

Oskar za nejvíc nevyužitou šanci roku. Nesmyslný scénář, úplně nelogické chování postav.. Jinak by to bylo fajn, první polovina vynikající!

Tiché místo (2018)

Hvězdička za nápad, hvězdička za atmosféru. Jinak je to film plný totálních nelogičností...

Donnie Darko (2001)

Po výborných hodnoceních na ČSFD to pro mě bylo trochu zklamání. Solidní film, zajímavá atmosféra, ale nic víc. Hraje si na chytřejší, než je. Náladou to připomíná Americkou krásu, naopak (zde hodně zmiňovanému) Davidu Lynchovi se to neblíží ani zdaleka (snad kromě jednoho záběru s paní u poštovní schránky). Na Osudový dotek nebo Svěrací kazajku to bohužel nemá. (Nejdřív jsem viděl kinoverzi, pak režisérskou, která je nepatrně lepší.)

Diktátor (2012)

Konečně! Konečně je tu víc humoru než trapnosti. Ještě prosím trochu zmírnit gejzír tělesných tekutin a bude to důstojný pokračovatel Bláznivých střel.

Strážci - Watchmen (2009)

Komiks neznám, ale jako film to vůbec nefunguje. Tyhle žánry jsou na ČSFD hrozně nadhodnocené.

Okrsek 13 (2004)

Solidně natočený akční film. Označení "sci-fi" na ČSFD je špatně.