Lovecká sezóna (2006)

Náhodné setkání zdomácnělého medvěda grizzlyho s ukecaným vyzáblým jelenem se stává jedním velkým průšvihem. Díky nastřádání se průšvihů musí méďa ne zcela vlastní vinou opustit svoje soužití s lidmi. Pro rozmazleného medvěda je jeho vyhoštění do přírody skutečným traumatem. Chudák si nedokáže ani odskočit na velkou do křoví, aby ho někdo nepozoroval a neměl narážky. Vše se však v průběhu mění a z bojácného medvěda se stává ten pravý organizátor bojů proti lovcům. Svými hláškami zde excelují i veverky, bobři, zajíci a všelijaká lesní zvěř. Za zmínku stojí určitě i trošičku přihřátý ježek (či ježura), který sem tam vykoukne za stromem a pronese větu se slovem „milouš“. Dabing si určitě zaslouží výbornou! V závěru se odehraje bitva zvířátek verzus lovci, kteří proti nabitým podprsenkám dobře umístěných v paroží jelenů jako praky, nemají šanci.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Je to velice dobře zpracováno-pěkně vyvážené záběry z interiéru i exteriéru; nádherné dialogy mezi vězni; skvělí příběh a děj; suprové herecké obsazení. Na tento film musí být hlavně nálada, když se na něj díváte třeba když je kolem Vás velký šrumec ztrácíte dojem z těch nádherných "maličkostí" které jsem uvedl výše ve výčtu.

Okrsek 13 (2004)

Hustá divočina, ve které když se rozjede akce (především v podobě parkourových honiček a kontaktních soubojů), dostane fanda žánru neodbytný pocit, že bůh opravdu existuje aneb vražedně skvělá kombinace dokonalé choreografie a snad ještě lepšího nasnímání (a hudby!). V neakčních scénách je to sice kapku nuda a brát to jakkoliv seriózně by se nedalo ani pod vlivem těch nejomamnějších látek, ale jako totální oddechový výplach se skromnou délkou je to skoro bezchybné. A ti dva pánové v hlavních rolích (David Belle a Cyril Raffaelli) jsou nehorázní borci!

Smrtonosná past 3 (1995)

Nemohu si stěžovat, ačkoliv je to trojka , jsem celkem spokojený. Děj je zcela nový (ve srovnání s předchozími díly )- název je shodný pouze proto, aby přilákal více diváků (a vydělal víc peněz- ach ta komerce)- ale klidně by to mohl být samostatný film.. Film se mi poměrně líbil- klasické akční scény podpořené kvalitním Brucovým výkonem.

Hory mají oči (2006)

Ten kdo viděl druhý díl tohoto hororu tak mi asi dá za pravdu,že tento první díl je mnohem lepší.U některých snímků točit další díl je si myslím někdy o ničem.Na filmu bylo škoda,jak ten jejich fotr hrozně brzo umřel respektive proč se nechal tak lehko zneškodnit,jak má pak ten borec s tím cucákem a bandou ženských nakopat tu bandu mutantů,nakonec ale jo. Docela dobrý horor.

Mistři hazardu (2005)

Vynikající akčně komediální snímek ve svižném tempu. Jsou tu dokonalé hlášky a záběry obou "bráchanců", vše dokáže perfektně vyřešit jejich krásná sestřenka a abych udělal nějaký rozumný závěr: Parádní akčňák s humorem, vynikající oddechovka a já jako divák jsem se dokonale bavil! Doporučuji

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Totální bomba! Návrat krále je více než grandiózní vyvrcholení té nejnádhernější a nejkouzelnější filmové série všech dob. Samozřejmě, že i jedné z nejlepších. Bitevní i emocionální scény jsou tak mohutné, že se při jejich sledování div nerozsypete. O hercích můžu říct jen to, že díky nim jsem si většinu postav zamiloval natolik, že bych si přál, aby takoví lidé . Famózní hudební podkres Howarda Shorea je kapitola sama pro sebe a IMHO se díky své výraznosti a nepostradatelnosti v takřka každé scéně sama stává jednou z hlavních postav . Režie Petera Jacksona je geniální a nesmírně vymazlená, a i když opomenu, že výtečně "zfilmoval nezfilmovatelné", tak stejně musím říct, že minimálně v tomto článku trilogie spáchal hned několik malých mistrovských děl: průjezd Gandalfa a Pipina městem Minas Tirith, zapalování majáků, prolínání Faramirova sebevražedného útoku s Pipinovým zpěvem pro Denethora, katapultovaný obří kámen padající na velitele skřetí armády, útok Rohirů proti několikanásobné skřetí přesile (při tomhle obzvlášť umírám blahem – emotivních a nadpozemsky dokonalých pár minut), souboj s olifanty, celá sekvence v Hoře osudu, posledních 20 minut - tohle všechno (a je toho pochopitelně ještě víc) jsou scény tak skvělé a nádherné, že i když je uvidíte postopadesáté, stejně se neomrzí a budete je chtít vidět zase znovu. Boží film a velká srdeční záležitost, které těch 11 Oscarů zatraceně přeju.

Armageddon (1998)

Jeden z klasických amerických sci-fi katastrofických filmů, kdy se na Zem řítí nějaká pohroma z dalekého vesmíru a je nutné ji zastavit nebo lidstvo zanikne. Ale i přesto, že je to jeden z tuctových filmů, tak je dost povedený a přece jenom svým způsobem originální. Část posádky výpravu nepřežije a vlastně je ten film i dojemný.

Gladiátor (2000)

Maximus je jednou z životních rolí Australana Russella Crowea, hereckého boha nejtěžšího kalibru, kterého právě tento snímek katapultoval mezi skutečnou hollywoodskou elitu. Ale jinak je Gladiátor více-méně jen dokonale, opakuji dokonale natočený akční nářez, tvářící se jako hlubokomyslné drama. Formálně stoprocentní (zejména pak hudba ostříleného soundtrackového veterána Hanse Zimmera je úžasná), příběhově a scénáristicky však jen l nadprůměrná. Jestli máte rádi filmy, u kterých forma těžce převládá nad obsahem, Gladiátor je film pro Vás.

Wrestler (2008)

Skvělý příběh o pomíjivosti slávy, která zdaleka nemusí znamenat životní štěstí. Všechno něco stojí a každý musí dříve nebo později zaplatit... tak o tom přesně je tento film, který určitě stojí za to shlédnout. Donutí vás přemýšlet o tom, co je v životě důležité. Navíc Mickeymu role hlavního roli sedla jako ulitá.