Méďa (2012)

Velmi povedená kmedie , výkon Méďy byl výborný :D skvělé forky od záčátku filmu až do konce . Skvělá komedie doporučuji!

Avengers (2012)

Mohlo to dopadnout úplně všelijak, ale Whedon a spol. tuhle obří maškarádu ustáli se vztyčenou hlavou (a penízky se jim za to jen sypou, dvojka je tu nejdéle do tří let). AVENGERS jako celek nejsou plnokrevní, ultimátní a už vůbec ne geniální (byť některé scény a momenty jsou neodolatelné, hlavně ty humorné). Nicméně zábava je to výborná a velice sebeuvědomělá - skoro pokaždé, když film začne působit příliš vážně a pateticky, přijde vzápětí nějaký úžasný podvratný vtípek, který to skvěle odlehčí a vrátí zpět do té správné roviny nezávadného oddechového letního popcornu. Ve druhé třetině se o mě už trochu začínala pokoušet nuda vinou asi půlhodinového řetězce průměrných dialogů, který je ale naštěstí v poslední chvíli utnut druhou největší akční scénou filmu. Půlhodinové finále ve městě je bezpochyby vrcholem a parádní velkolepou podívanou, přesto mám pořád trošku dojem, že celé to mohlo být ještě epičtější a bombastičtější (osobně bych dal ještě více prostoru Iron Manovi a především Hulkovi). Tudíž i přes drobné chyby u mě rozhodně panuje značná spokojenost.

Vetřelec (1979)

Pro mě jasná jednička mezi horory y. Vizuální stránka filmu patří mezi to nejúchvatnější, co jsem kdy měl možnost vidět. Výborný výkon všech herců . Až se mi nechce věřit, že tohle dokázali vytvořit na konci 70. let. Stejně skvělá je i hudba, scénář, herecké výkony a režie. Ridley Scott dokázal všechny prvky filmu namixovat tak, že výsledek je vyjímečný. Film, který podle mě nemá chybu!

Prometheus (2012)

Velkolepá podívaná, ze které je však pach vetřelce cítit více, než by bylo žádoucí. Děj je zabydlen zbytečnou přehršlí postav, které nemají žádnou funkci. Od začátku vám je jasné, že poslouží jako dobrá potrava pro šmejda z vesmíru nebo alespoň zemřou nějakou efektní smrtí. Noomi Rapace je hlavní hrdinkou spíše z donucení, kdežto Michael Fassbender aspiruje na statut kultovní postavy už teď. Většina zvratů příliš nefunguje a ti bystřejší je stejně odhalili už z trailerů. Ve vzduchu visí poněkud nepěkná pachuť nedořečených odpovědí a násilně otevřeného konce. Uvidíme, co Scott vykouzlí v director's cut, ale tato verze zůstala značně na půli cesty.

Kokosy na sněhu (1993)

Na pobavení je tahle komedie přímo stvořená.Proč se mi jen ten film tak hrozne moc líbi?Scény u tréningu pak i na závode sou nezapomenutelný.Jednoduchej příbeh,jak začnou kluci z Jamajky,zvyklí na horko a slunce,trénovat na závod v bobech.Konec je síce sklamaný,ale pravdivý.Né pořád,že na konci filmu hlavný hrdina vyhraje a končí se to happyendem.

Terminator Salvation (2009)

Čím dál víc chápu Camerona, proč se mu po dvojce do dalších dílů nechtělo. Jsou totiž zbytečné. V jedničce šlo v podstatě o záchranu vůdčí osobnosti hnutí odporu, ve dvojce (kromě téhož) především o zabránění nastání samotného soudného dne a následné války se stroji. Cameron to měl celé skvěle promyšlené a jeho vize byla jasná - budoucnost se dá změnit. Pak ale přišla trojka s protichůdnou myšlenkou, že soudnému dni se nedá zabránit, dá se pouze oddálit. Na tento koncept navazuje právě Terminator Salvation (čtyřka?!). Bez ohledu na to, jak moc je tenhle film zábavný (akce je hodně a není vůbec špatná, atmosféra taky není k zahození, Bale se do role Johna Connora hodí dokonale a sympaťák Sam Worthington je opravdu velkým příslibem do budoucna), se asi jen tak nebudu moct zbavit pocitu, jak těžko je uchopitelný (jako samostatný film působí nekomplexně a trochu prázdně a jako pokračování kultovní série neuspokojuje skoro vůbec - na Cameronovu osobitou ponurost McG nemá a na vtipné a lehkonohé variování ala Mostow se tahle látka prostě nehodí) a vlastně zbytečný. Úplně nejproblematičtější je to s navázáním děje na předchozí díly, především ohledně časových paradoxů (v tomto aspektu jsem scénáristům už předem jejich práci upřímně nezáviděl, jelikož mi bylo jasné, jak složitý před nimi stojí úkol - no a bohužel to moc neustáli). S tím také souvisí, že je trochu nesmyslné nadávat na McG, který je vlastně pouhým realizátorem scénáře, na kterém se sám (pokud se nepletu) nijak nepodílel (čímž neříkám, že by si TS nezasloužil zajímavějšího a nápaditějšího režiséra). I tak mám ale docela chuť na další zhlédnutí - hlavně kvůli titulní dvojici, výborné honičce náklaďáku s mototerminátory a digitálnímu Arniemu.

Jezero smrti (2008)

Ze slibného námětu se dalo vytěžit opravdu více. Jednoznačně špatně využitý potenciál filmu. Neuvěřitelně nudný, půlhodinový prolog následuje vynikající a napínává třičtvrtě hodinka. Povedená zápletka, solidně zahrané postavy. Škoda neuvěřitelné naivity hlavní ženské postavy. Závěr je mírně rozpačitý. Průměrný horor.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Tak tento díl je asi o něco lepší než předchozí díly a to hlavně díky tomu že Stiffler tady dostal konečně prostor ukázat co v něm je. I zde nechybí dobrý příběh doprovázený výbornými soundtrackami na které jsme už zvyklí v předchozích dílech.

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Na tomhle filmu mě překvapilo, jak něco může být tak neskutečně blbý. Zápletka neoriginální a stupidní. Extra zábavné to taky nebylo, spoustu hluchých míst. Jo, bylo tam pár dobrých gangů a postav, ale to film nezachrání. Fakticky ztráta času.

Zběsilý útěk (2006)

Kdo si myslel, že Paul Walker je jen urostlý hezounek, který vypadá dobře v "muscle car", tak se pořádně pletl. Zběsilý útěk ukazuje, že si poradí i rolí, ve které se nesází jen na nebesky modrý pohled a "pekáč buchet" na břiše. Brutální, trošku překombinovaná, depresivní podívaná, která vás zavede do světa, kde najdete brutální pasáky i pedofilní sadisty a jen málokdo má čisté svědomí. Thriller jak má být.