Svatba upírů (1993)

Kultovní horrorová komedie, s (v té době ještě půvabnou) Ivetou Bartošovou a vynikajícím Hrušínským, Nárožným, Preissem a dalšími.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Dvojka brazilského thrilleru Tropa de Elite ukazuje, že za vším nestojí jen drogoví dealeři a zkorumpovaná policie, ale celý systém. Politická sféra celé Brazílie ovlivňuje pomocí zkorumpovaných policejních milic a jejich mafiánských praktik dění kolem obchodu s drogami, se zbraněmi a úkladnými vraždami svědků, obyčejný člověk už tady nemá místo - vše je v rukou politiků a jejich lobby. Neméně lepší než jednička!

Red (2008)

Celkem dobrý film se zajímavým příběhem. Není zbytečně pomalý, naopak vše rychle plyne a nenechá vás moc čekat. Ovšem poslední cca půlhodina je podle mne nezvládnutá, jakoby tvůrcům došly nápady. Počínaje honičkou v jeepech, přes přestřelku v lese - to už mě přílíš nebavilo a hrozně mě iritovalo zbarvení obrazu do červena po někerých částech filmu.

Nezastavitelný (2010)

Podobný scénář už jsme jednou viděli ve "Splašeném vlaku" z roku 1981, ale přesto je to jeden z nejlepších akčních snímků v tomto žánru. "Nezastavitelný" nabídne solidní dávku adrenalinu a napětí, obzvláště pak v poslední půlhodince filmu a Pine s Washingtonem to zvládli na jedničku.

Samotáři (2000)

Kultovní česká komedie s nepřekonatelným Jirkou Macháčkem a spoustou nesmrtelných hlášek :-) Plus výborná hudba Jana P. Muchowa.

Jedna ruka netleská (2003)

Skvělí Macháček a Trojan v jedné "podle mého názoru" z nejlepších českých černých komedií. Film zaujme spoustou vtipných situací a hlášek, jako v kultovnějších Samotářích, výbornými hereckými výkony i hudebním doprovodem od mistra Muchowa.

Vratné lahve (2007)

Příjemný, vtipný i vážný film, což je vlastně již od Svěráka zvykem.

Chyťte doktora (2007)

Přiblblá komedie, která postrádá vše, co bych od filmu takového kalibru očekával. Jedna hvězdička za slušný soundtrack a Táňu Vilhelmovou.

Yes Man (2008)

Jim Carey umí zahrát i vážnější role, jako například ve "Věčný svit neposkvrněné mysli", ale v komedii je vždy zárukou kvalitního humoru, což se povedlo i u tohoto snímku. "Yes Man" byla prostě zábavná oddychovka na přijemné nedělní odpoledne.

Muž na hraně (2012)

Nemám rád akční filmy, ale tenhle akční thriller mě naprosto uchvátil. Stylově, napětím a atmosférou hodně podobný Phone Booth s Colinem Farrellem. Worthington, Bell a Banks zahráli bravurně a Genesis Rodriguez byla pomyslnou třešničkou na dortu! Po celý snímek jsem napjatě sledoval, jak to celé dopadne a ikdyž byl závěr klasicky americký, tady mě nezklamal.