Ctihodný občan (2009)

Originální, napínavý a neuvěřitelně vtahující thriller, který mě pohltil záplavou sice očekávaných, nicméně i tak strhujících momentů. Gerard Butler v roli tvůrce spravedlnosti mě nesmírně překvapil. Neměl hrát psychopatického šílence, ale tátu od rodiny, který jen chce nastolit spravedlnost za vraždu své rodiny, kterou soudní systém pohřbil. S klidným výrazem v tváři to zvládl bravurně! Režisér Gray tady u mě opravdu zabodoval.

Sinister (2012)

Málo se stává, že bych u filmů tohoto žánru dával plný počet hvězdiček, ale Derrickson mě tentokrát doslova zasypal svou hromadou napětí a bestiálnosti a vše očekávané bylo v závěru strženo a nahrazeno neočekávaným. Sinister je skvělá duchařina, která po dlouhé době zase vynikne v hororovém žánru. Nejlepší horor roku!

Space Jam (1996)

Jako mladší jsem tuhle napůl animovanou komedii miloval, ale s postupem času mě přestala bavit a já začal přemýšlet o tom, že se to dalo udělat i lépe. Nicméně basketbal fajn, gagy animovaných zvířátek skvělé a soundtrack super (viz. I believe I can fly od R.Kellyho) :-)

Stáhni mě do pekla (2009)

Trochu tuctový horor, který ničím nepřekvapí, ale ani nezklame. Příběh zajímavý, nicméně lekačky celkem čekatelné a já od Sama Raimiho čekal trochu více než jen nechutné záběry manipulace se zubní protézou cikánské čarodějnice. Nicméně v rámci žánru přijatelné a zábavné.

Inkognito (1995)

I.D. je nejlepší film o hooligans, který jsem dosud viděl. Reece Dinsdale naprosto perfektně zahrál policistu, jehož kariéra se docela slušně rozjíždí a dostane za úkol, aby se infiltroval mezi fotbalové rowdies, získal jejich pravou identitu a pomohl je dostat na hodně dlouho za mříže. Časem ale zjistí, že to, co dělá, ho naplňuje a že on mezi chuligány chce opravdu patřit. Brzy propadne davové psychóze a od základu se změní ve fotbalového rváče. I za cenu toho, že může přijít o své nejbližší a o svůj celkem bezstarostný život, stane se opravodvým členem chuligánského gangu. Zakončení příběhu a poslední scéna mě dostali do kolen. Fantastické! " My jsme Shadwell, brloh je náš dům! " :-)

Horší než smrt (2007)

Super černá komedie o tom, kolik legrace a náhlých zvratů může člověk prožít na události, jež by ho měla vážně poznamenat po celý zbytek člověka.

Spolubydlící (2011)

Cekem tuctový horrorový příběh s již několikrát ohraným tématem. Koukat se na to dalo a normálně bych hodnotil dvěmi hvězdičkami, ale krásný holky a perfektní soundtrack mě prostě donutil zvednout hodnocení na tři.

Svět podle Prota (2001)

Nezapomenutelný, emotivní, lidský film s velmi dobrým Jeffem Bridgesem a úžasným Kevinem Spaceym. Jeho příběh je originální a dojímá tak, že jsem nucen dát nejvyšší hodnocení.

Velmi nebezpečné známosti 3 (2004)

Ve stejných šlépějích kráčí i třetí díl, u kterého mám stejný názor jako u druhého. Jedničku už prostě nepředčí.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Pokračování úspěšné jedničky bohužel zklamalo, protože má v podstatě stejný příběh a průběh jako díl první.