Oslava krásy (1938)

Druhá část tentokrát představuje ostatní disciplíny, než pouze atletické jako tomu bylo v první části. Opustíme tedy i berlínský stadion a podíváme se na pólo, cyklistiku, fotbal, box či šerm. Opět sledujeme nádherné a povedené záběry. Proto jsem i já musel opět hodnotit velmi vysoko. 9/10

Přehlídka národů (1938)

Leni Riefenstahl natočila skvělý dokument o olympiádě konané se v Berlíně 1936. Ano nechybí tam fandící Hitler či Goebbels a Göring, ale opravdu to není o nich, ale o sportovcích. O sportovních výkonech, rekordech a nádherných záběrech. I proto oba filmy Přehlídka národů a Oslava krásy  patří mezi 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete. U mě to asi  navíc korunuje fenomenální výkon Jesseho Owense a jeho čtyř zlatých medailí. Zároveň se mi líbí, jak se za těch necelých 90 let sport a rekordy stále posouvají  za nové hranice. 9/10

Becky je zpět (2023)

Pokračování Becky (2020) začíná příjezdem Becky (Lulu Wilson) k novým pěstounům, jenže ona ještě tu noc uteče a rozběhnou se úvodní titulky, během kterých dostáváme zrychlenou cestu Becky až k Eleně. Becky taky pracuje a tam to vlastně celé  začne, naštve kretény, kteří se jí chtějí pomstít, přičemž nečekají, že se Becky umí pomstít taky.  5/10

Dog Star Man (1964)

Dog Star Man jsou směsicí krátkých záběrů rozdělených do čtyř částí s celkovou délkou nad hodinu. Jde o experimentální zážitek, který mě nakonec neuchvátil. 5/10

Černí Češi (2022)

O tématu namibijských dětí v Československu jsem v minulosti slyšel. Byl jsem tedy moc rád, že jsem objevil tento dokument. 8/10

Vášnivé bytosti (1963)

Film je příšerně natočená dlouhá nuda, opravdu k tomu nemám co víc dodat, snad jen jedná hvězdička za odvahu natočit čuňačinky. 1/10

Šílení mistři (1955)

Tohle je prostě hrozně těžké na popisování. Africký domorodý kmen Hauka žijící v Akkře (Ghana) zachycen při svých rituálech, kde nechybí obětování  zvířete v tomto případě psa, francouzským režisérem Jean Rouchem. Kromě již zmíněného obětování, zde můžeme vidět i jakýsi trans, při kterých jim teče z úst pěna a celkově jsem při pohledu na ně čekal, kdy se tam začnou vzájemně masakrovat mačetou, no bylo to hodně divné a vlastně jsem po skončení neměl slov. Zkouknuto v rámci seznamu 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete. 5/10

Rampa (1962)

Původních 12 opic tedy La Jetée je i přes kompilaci černobílých fotek vyprávějících děj opravdu skvostným a zároveň ponurým dílem. 8/10

Méditerranée (1963)

"The line is drawn behind the curtain, where it is still forbidden to go, in the suspense of the conjunction, of the final juxtaposition." Těžko hodnotit tohle dílo, které celou dobu doprovází hluboké poetické řeči, přesto mě snímek něčím zvláštním okouzlil. 6/10

San Pietro (1945)

Mám hodně rád dobové záběry z válečných konfliktů, které vždy slibují surovost záběrů a i San Pietro, kde se proti sobě postavili Američané a Němci, tohle všechno nabízí, možná bych klidně bral delší stopáž, ale i tak dávám 7/10.