Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Vynikající zmapování Hitlerova vzestupu k moci s naprosto úchylným a "hitlerovským" Robertem Carlylem. Z jeho Hitlera opravdu šel strach na sto honů. Nedokážu posoudit historickou korektnost filmu, jelikož se v problematice předválečeného Německa zas tolik nevyznám, ale film působí vyzrále a přesvědčivě. Ostatní role taky potěší, zvlášt Peter Stormare a Liev Schreiber. Prostě jsem film (filmy) slupnul jedním dechem

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Je to prostě skvělá zábava pro širokou diváckou veřejnost. Johnny je samozřejmě skvělý, Davey Jones v podání Billa Nighyo je padouch jak má být a všechno okolo je dobrodružná akčí podívaná, která má spád. Možná některé akční scény jsou až příliš "akční" a dlouhé (scéna s kolem), ale to jenom můj názor. Pravdou ale je, že se mi při zmíněné scéně dělalo trochu blivno a motala se mi už z toho hlava. Překvapil a potěšil mě závěr filmu, který dává třetímu dílu perfektní základ, "karty jsou rozdány", a kdo viděl dvojku, na trojku prostě pujde, stejně jako já.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Do kina jsem šel s představou inteligentní kultovní anglické srandy a částečně se mi jí dostalo. Na druhou stranu mi některé situace přišly malinko hloupé, stejně jako styl humoru v některých částech. Bude to asi hlavně neznalostí knižní předlohy. Jako plus musím uvést plejádu vynikajících herců, v čele s frajerem Samem Rockwellem jako prezidentem galaxie. Melancholický robot je taky fajn, ale jinak mě film přišel dost překomplikovaný a ztrácel jsem se v něm. Holt asi nemám ten správný smysl pro humor

Interstate 60 (2002)

Vtipná, svižná a originální komedie se skvělým Gary Oldmanem V paměti mi utkvěla část se zmanipulovaným, zfetovaným městečkem.

Tarzan (1984)

Nejlepší film o Tarzanovi. Lambert se do role opravdu vžil a dal do ní všechno co mohl. Na výsledku je to vidět, těžko bych si představil lepší obsazení. Lambert = Tarzan

Horizont události (1997)

Vynikající temný sci-fi horror, u kterého jsem se opravdu dost bál. Velmi originální námět operující se zajímavou myšlenkou co je za hranicemi vesmíru. Ještě dlouho jsem po filmu přemýšlel, kde vlastně ta loď byla.

Mys hrůzy (1991)

Mistrovský thriller v nejlepším duchu otce žánru Hitchcocka. Scorsese si neuvěřitelně vyhrál s režií, s nájezdy kamery, rychlým střihem, barevnou stylizací a měnícím se tempem. De Niro si roli vyloženě užívá a dává do ní přesně tu pravou dávku déra, při čemž stejně vynikající je i zbytek ansámblu. Nemůžu než doporučit taky stejnojmenný díl Simpsnů s Levákem Bobem !

Magnolia (1999)

Filmy o pochmurných a neveselých lidských osudech jsem měl vždycky strašně rád. U Magnolie jsem si proto chrochtal. Propletenost všech charakterů´skrze televizní show a jejich uvěřitelné příběhy jsou hlavní chloubou tohoto vynikajícího filmu. Nemluvě o skvělých hereckých výkonech, především William H. Macy jako homosexuální bývalá dětská hvězda, nebo John C. Reily, pro kterého mam prostě slabost. No a konec s padajícími žábami je něco, co jsem ve filmu už hodně dlouho neviděl.

Fargo (1996)

Je jasné, proč je Fargo jedním z největších kultů 90. let - je to vypiplaný, vybroušený a dokonale celistvý snímek. Nevystihl bych to líp, než Radek99, mrkněte na jeho skvělej komentář

Liga výjimečných (2003)

Snažil jsem se Ligu výjmečných brát HODNĚ s nadhledem, ale i přes solidní herecké obsazení mě film nudil a atmosféricky i dějově mi přišel dost hloupý. Sice to bude hlavně neznalostí komixu, ale pokud mám hodnotit film tak nic moc