Liga výjimečných

Liga výnimočných

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko / Velká Británie, 2003, 110 min

• POMO

Je to niekde medzi * a **, ale hollywoodska komercia, robiaca z diváka idiota, si kompromisy nezaslúži. Úplne najlepšia na tom celom je gigantická ponorka, premávajúca sa v kanáloch po Benátkach. A úplne najhoršie na tom je, že za hlavu sa chytalo nielen celé osadentsvo novinárov, ale aj môj 14 ročný brat (ináč tu vedený pod nickom "AGO"). Bezpochyby najdebilnejší a najpreplácanejší veľkofilm svojho druhu. WILD WILD WEST je oproti tomu filmový klenot.(17.7.2003)

Že se ponorka ve skutečnosti neprotáhne kanálem? Taky nemám zlatou olympijskou v prostných, ale nic mi nebrání si to představovat a pak: Stuart Townsend a Benátky .... když je miluješ, není co řešit.(30.9.2005)

• KevSpa

Nepovedený film se špatnými triky a scénářem plným hrozných dialogů. První půlka je docela svižná, jedna akční scéna střídá druhou a i když nejsou příliš nápadité, dá se na film koukat. Bohužel poté, co už jsou všichni hlavní hrdinové představeni a veškeré jejich schopnosti jsou názorně předvedeny, stává se z filmu nudná podívaná. Sledování Ligy výjimečných je v druhé půlce hotové utrpení a člověk už jen čeká, který známý film bude v každé další scéně vykraden.(13.8.2003)

• Cival

Je zajímavé, že ze dvou velkolepě zamýšlených podívaných, které přišly do kin celkem krátce po sobě a obě operují s Richardem Roxburghem, upíry a panem Hydem, se vyklubaly takové sračky. A i když má LXG slabší triky než Van Helsing, přiznávám, že je mi mnohem sympatičtější. Scenář je sice megadebilní a Norrington znovu nezvládá to, co mi nesedělo už u Blada - totiž práci s postavami a atmosférou vyprávění -, ale překvapivě ani většinu vizuálně velkolepých, triky nadupaných akcí (celá idiotská pasáž v Benátkách). Naštěstí akci Norrington pořád ovládá na výbornou (to se o Sommersovi říct nedá), takže úvodní souboj a nadupaná závěrečná půlhodinka zachraňují výstřední gentlemany od totálního kolapsu. Navíc narozdíl od Helsinga má Liga i jakýs takýs styl - i když to možná jen probleskuje láska k brilantní comicsové předloze.(24.7.2004)

• Lima

Tenhle film má ucházející triky a výpravu a to je asi jediné, co lze na něm aspoň trochu pochválit. Děj je asi takový, jaký bych od popcornové zábavy čekal. Nevadila mi megaponorka, prohánějící se v benátských kanálech, trocha té nadsázky nikoho nezabije a jde přeci o comicsovou adaptaci. Ovšem řetězová demolice domů v Benátkách, to už bylo na facku scenáristovi....Násilně naroubovaného "správného chlapce" a zástupce hrdinů ze Spojených států Toma Sawyera si američani taky mohli odpustit a Conneryho tatínkovské pudy rovněž. A proč Nemo vypadal jako Usáma, to je mi též záhadou, tvůrci filmu zřejmě nikdy neviděli klasické kresby De Neuvilla, dvorního Verneova ilustrátora. Výsledkem je standartní hollywoodský prefabrikát, taková obyčejná jednohubka, kterou jsem sice polkl, ale trošku jsem se při tom zakuckal a za pár minut už jsem o ní nevěděl....Sean Connery Václavu Havlovi slíbil, že když se film povede, zařídí světovou premiéru v Praze. I stalo se tak. Mám pocit, že Mr. Connery začíná trpět ztrátou soudnosti.(8.12.2003)

• Galadriel

Strašný, děsný, příšerný!!! Taková slátanina. Tři velké akční scény slepené čtyřmi menšími akčními scénami a občasným rádoby vtipným nebo moudrým dialogem. Jak vůbec mohl Sean takhle hluboko klesnout??? Ponorka kapitána Nema vypadá jak ze 4 roky staré počítačové hry a ani zbylými triky se tvůrci nemůžou moc chlubit. Navíc od začátku do konce je všude takových logických kopanců, že už dlouho jsem neviděla film, kde by jich bylo tolik. Nudný děj jenom podporuje jejich hledání (chytlavý film by nedovolil chyby hledat, takováhle slátanina k tomu přímo svádí). Ta jedna hvězdička je zejména za slušnou hudbu Trevora Jonese...(15.3.2004)

• Gemini

Když jsem byl malý, chodíval jsem s dědou k řece. A jak už to tak dědové dělávají, i ten můj mě učil házet žabky. Docela mi to šlo a bavilo mě to, kdo by taky neměl rád ty hezky ohlazené oblázky a nesledoval jak letí nízko nad hladinou, zběsile rotují, dopadají na vodu a zase se od ní odrážejí...až se nakonec neodrazí a nezůstane po nich ani stopa. A přesně tak se to má s Ligou Výjimečných. Na pohled uhlazené, vymazlené a hodně slibné dílko, obzvlášť když znáte Alana Moorea a vidíte drsně se tvářícího Seana Conneryho a uhlazeného zhýralce Stuarta Townsenda. Potom začne ten pestrobarevný kolotoč, kterým je například bitva v knihovně...a pak se ten pomalu snižující se let nad hladinou, symbolizující úroveň filmu, dostane do svého nejnižšího bodu (to je třeba logický kopanec nebo tak něco...každopádně je toho ve filmu víc než je omluvitelné, OBZVLÁŠŤ POKUD ZNÁTE ALANA MOOREA), ze kterého se ještě párkrát povznese (třeba když začne řádit paní Harkerová;)), ale stále víc a víc je vidět úbytek energie....a pak přijde konec. Konec, který ve vás nenechá nic, stejně jako když se nad žabkou zavře voda. Trestuhodné zmrhání, opravdu trestuhodné.(3.12.2006)

Spojení kapitána Nema, Doriana Graye, Toma Sawyera či dr. Moriartyho? Zní to teda příšerně, ale film se nevleče, má dobré triky, sympatické obsazení (zvlášť Connery a Roxbrugh) a taky to, co u popkornu přímo vyžaduji - lehkost. Nenáročný, rychle ubíhající, letní akční spektákl, který si na nic nehraje. The End.(18.4.2005)

• Tom Hardy

Totálně nevydařená adaptace excelentního komiksu selhává snad ve všech možných ohledech. Příběh je vyloženě pitomý, dialogy strašné, osekanost vůči předloze otřesná a grafická stránka jeden velký zmatek. Jedna hvězdička za solidní obsazení a pár zručně natočených akčních scén... obojí však tenhle paskvil od filmového bahna těžko zachrání...(27.8.2003)

• Djkoma

Slabota!!!!!! Hodně velká slabota. Škoda, že se tenhle filmek nepovedl....(19.6.2004)

• Enšpígl

Kdyyb film dojel tak jak se rozjel šlo by dát možná i 4*.Akci,humor vystřídá nuda a trapnost. To je tak když je něco vyjímečného a je to ještě celá liga.(29.8.2006)

• Marigold

Ukázka toho, jak se koní film. Námět poskytuje tolik poezie, humoru i možných hrátek, že by z toho šikovný režisér a scénárista zaplesal, ovšem Norrington a Robinson si tak nějak všimli jen pomíjivého pozlátka. Po plátně tak pobíhá spousta "známých firem" z kánonu světové literatury a filmu, ale krom jmen na nich nenajdeme nic extraordinérního, jsou to jen obtažená schémata zcela bez kouzla a šťávy. Teroristický vous kapitána Nema, světácká bradka Doriana Graye, vrabčí hnízdo Toma Sawyera... a dál? Dál nic, pustina, špatné herecké výkony. Když to neklape v Lize, nemůže to klapat ani v okolních složkách a Norrington balí krám bez boje. Film je doslova nasáklý mizernými digitálními efetky, které redukují pestrý a kouzelný svět fin de siècle na snůšku předrenderované umělotiny. Příběh je naprosto nijaký, padouch vyčichlý a výkon sira Conneryho, promiňte mi to, dočista nekrofilní. Američané przní známé literární postavy s velkou bravurou, nicméně britský šmatlal Norrington tomu nasazuje korunu. Konina. Slátanina.(2.5.2006)

Rozpočet $78miliónovTržby USA $66,465,204Tržby Celosvetovo $179,265,204/65%/(7.6.2005)

Chvílemi je film docela příjemná podívaná. Connery je výborný, hudba Trevora Jonese skvělá, postavy příběhu zajímavé, je zde plno bombastických trikových scén, ale! Chvílemi je film značně nepřehledný (Norringtonův klipovitý „bladeovský“ styl bitek se sem moc nehodí), nejde ovšem jen o klipovitou nepřehlednost akčních scén, kdy někdy divák přesně neví, co se zrovna na plátně děje, ale i o nepřehlednost dějovou, jakoby tvůrci dodatečně vypustili některé části tak, aby jen následovala jedna akční scéna za druhou, čímž ale ztížili divákovu orientaci v příběhu. Pokud se ovšem necháte tvůrci jen bavit, a nebudete hloubat nad nelogičnostmi některých scén (např. ponorka v benátských kanálech) a nad chvilkovou nesrozumitelností příběhu, můžete si to příjemně užít. PS: Jsem zvědavý co na tu divočárnu říkal Havel s Dagmar.(13.8.2003)

• AngelAngie

Na první shlédnutí jsem dala jednu hvězdu, s odstupem času jsem si uvědomila, že přeci na tom filmu něco je .. koukla jsem znovu a není to tak hrozný.(30.5.2008)

• DaViD´82

I ta naše fotbalová liga je více výjimečná, než tahle nudná slátanina. Chudák Moore aby chodil kanálama.(27.2.2008)

• hirnlego

Do Benátek to převážně šlo, pak už převážně ne. Dobrodružství Toma Sawyera už nikdy nebudu číst stejnýma očima, tfuj.(11.8.2013)

• mandes

rozpocet-$78 million trzby celosvetovo- $179,265,204(28.9.2006)

Soundtrack Trevor Jones: 1. Dawn Of A New Century ,2. Kenya - Wait For Me (for the film 'The League of Extraordinary Gentleme ,3. The Task Requires Heroes ,4. The Promenade By The Sea ,5. The Nautilus - Sword Of The O ,6. The Game Is On ,7. The Old Tiger ,8. The Capturing Mr. Hyde ,9. The Mina Harker's Secret ,10. The Phantom's Lair ,11. The Portrait of Dorian Gray ,12. The Treachery ,13. The Storming Of The Fortress ,14. The May This New Century Be Y ,15. Son Of Africa (for the film 'The League of Extraordinary Gentlemen'),(19.5.2011)

• kiddo

Nebudeme si nic nalhávat; námět je dementní už u Moorea. Jenže tam, kde Moore vytváří plnohodnotný svět s vlastními pravidly, do kterého jsou známé (a lehce pozměněné) literární postavy pouze zasazeny a v kterém tudíž mohou fungovat, aniž by si čtenář onu šílenost a brakovost původní myšlenky neustále uvědomoval, tam se z adaptace stává pouhé líbivé předžvýkání klasik pro dvanáctileté nečtenáře ve stylu Vetřelec vs. Predátor. Postavy nemají vztahy a chybí jim vzájemná interakce, která by je spojovala a ukotvovala v příběhu; takto se jedná pouze o vedle sebe postavené figurky, přičemž absurdnost jejich koexistence člověk nepřestane vnímat ani na okamžik. Vzhledem k tomu, že po půl hodině děje by místo Ligy mohl zaskakovat třeba tým Lovců pokladů a na kvalitě snímku by to nikdo nepoznal, je asi zmínka o ne úplně zvládnutém scénáři trošku zbytečná. Na televizní obrazovce v podobě seriálu ve stylu těch devadesátkových, rýpajících do literárních děl (Robin Hood, Ztracený svět) by se jednalo o luxusní podívanou, ale ve formátu celovečerního filmu raději nee. PS: mám nepěkný pocit, že pohlaví vůdce Ligy výjimečných bylo oproti předloze změněno také kvůli tomu, aby se Seanu Connerymu nezavdávala příčina provozovat u stromu gerontologický sex.(2.10.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27