Vůně ženy (1992)

Mistrovský výkon od Al Pacino, které samozřejmě nemusí někomu vůbec sednout. V tom chumlu nadávek a rozkazů je něco citového,  jen si v tom každý musí najít to svoje. Za mě solidní snímek, který ale nic moc ničím nepřekvapí a proto dávám průměrné hodnocení a jen velmi mírné doporučení.

7 žen a jedna záhada (2021)

Tenhle výběr se mé drahé polovičce vůbec nepovedl, jednalo se o totálně tupou ptákovinu, kterou Netflix vyprodukuje mraky. Nedoporučuju.

Zraněná srdce (2019)

Filmík o milostném trojúhelníku zasazen do poválečného Německa. Nebýt velmi kvalitního obsazení, kdy výkony protagonistů, drží slaboučký příběh nad vodou podprůměrnosti. Nicméně toto nemohu fakt doporučit i když dávám průměr.

Poslední prázdniny (2006)

Překvapivě milý fajn a úžasným obsazením v hlavní roli, mohu doporučit.

Hypnotik (2023)

Opět zase zajímavý námět, který byl zabit doslova za pět minut dvanáct. Všechny kdo se na tvorbě filmu podíleli, to přestalo bavit a tak zpackaný závěr jsem už dlouho neviděl. Aby toho nebylo málo, do pod titulkové scény vloží námět, kdyby náhodou film vydělal. Jediné co dost vybočuje do plusu je herecký výkon Afflecka.

Chraň nás od zlého (2014)

Po delší době (mimo snímky James Wan), jsem měl čest, vidět pořádný horor, kde mimo klasických a snad i lacinějších lekaček, je zde hutná atmosféra. Ta je podporována solidním hudebním podkladem a šikovnou prací ve střižně, spolu s efekty. Eric Bana to se této role skoro až narodil. Když to shrnu, je to jednoznačný maximální počet hvězd a mé doporučení.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Sucharský kousek od Marvel. Capitan America je fajn, čestný týpek, ale bohužel stavět film okolo něj, postrádá drajf a potřebnou energii si z plno věcí dělat srandu (jak to umí Iron Man či i později Thor). Velmi suchopádný akčnák a dávám průměrné hodnocení, jen s velmi mírným doporučením.

Thor: Temný svět (2013)

Jeden ze slabších pokračování Thora. Slabší z pohledu příběhu, jelikož akce a afekty a podívaná je stále na vysokém stupni. Doporučuji.

Stranger Things (2016) (seriál)

Velmi napínavý a temný seroš s výraznými hororovými prvky. Nápad je fakt super, ale co dělá výraznou nadstavbu je šerif (Hoper), bez něho by tak silnou stopu, ve mě seriál nezanechal. Postupně se pracuje nyní již na 5. sérii a každá zatím držela vysoko nasazenou latku. Doufám že tomu bude i dál a poté recenzi doplním. Zatím ke konci 4. série doporučuji.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Walter, Peter, Olivie a další... Ta parta mi strašně přirostla k srdci hned během první série a ne a ne se pustit. Prožíval jsem každý případ, každou epizodu a ke konci zůstalo jen prázdno, že těch 5 sérií a 100 dílů je za mnou. Ano občas to bylo dosti nechutné (primárně u první řady nedoporučuji jíst během sledování) a mimo vyšetřování postupné a čím dál frekventovanější řešení hlavní problematiky, která je kreativní a zaujímavá. Bohužel jak to tak bývá, scénář se postupem sérií vyčerpal a nastavovaná kaše, kterou bych ještě ve 4 sérii vydržel, už byla v páté dost přes čáru. Kdyby celý seriál skončil se 3 sériemi úplně by to stačilo, tak mi to dosti kalí celkový pohled. I přes mírnou výtku doporučuji.