Trol (2022)

Dopozeral som to bez bolestí. Trol bol parádny, obsadenie na najpodstatnejších miestach sympatické a malo to celkom slušný spád. Ale absolútne nič z toho nevyťažili. Režisér sa ničím neblysol, nijak extra nevtiahol do deja, zvládol vlastne akurát to tempo rozprávania. Scenárista sa už vôbec s ničím nepáral, a ak si pomáhal scenáristickým softvérom (fakt to z odstupu presne takto pôsobí), potom je dupľovaný lenivec, že sa nepohral s dialógmi, pretože tie sú fádne... no, tiež ako zo stroja. A o pokusoch o "vtip" sa ani nebavme (narážka na Grétu, napríklad... ale to nie je jediný moment, kedy som nechápavo zvraštil obočie). Záver to potom ťahá ešte nižšie, je z kategórie "tak to spravme takto a môžeme baliť"... a že to veľký zmysel nedáva, sa pokúsili zamaskovať tým najväčším klišé v poslednej scéne (to už, predpokladám, mali pobalené a tú scénu si režisér dotvoril sám na domácom PC). Skrátka odvar, našťastie neškodný.

Bullet Train (2022)

Stokrát obohratý vzorec, bez čo i len molekuly invencie. Herci nasilu, dialógy pozérske (a naopak). To nie je ktg. "chutná jedno-hubka", to je v tom najlepšom prípade "nič extra o ničom".

Živí mrtví - Odpočívej v pokoji (2022) (epizoda) odpad!

Hurá, koniec. Pokiaľ súťažili v ktg. ako skurviť čo sa len dá, tak im to vyšlo na 110%. Odpad! je tu na mieste, ako dlho nie. Keďže si ale prvé 4 sezóny a úvod piatej pozriem kedykoľvek, hodnotím len poslednú epizódu, nie celú sériu. Nemám to srdce (dať odpad! celej sérii). Som sa už vyjadril - pozatvárať ich všetkých doživotne do tej najhlbšej jamy! (Je to také hrozné, také nezmyselné, také nepozorné až neúctivé k fanúšikovi série či prostému divákovi, že keby ma napríklad niekto poprosil, aby som mu len vyrozprával, ako to celé skončí, že pozerať to už nemá silu... tak mu, okrem "ona zomrela", nebudem mať čo povedať. Nič sa nedialo, nič sa dokopy nestalo. Iba to nejako dokopali do "akože finále". Kokoti!)

Is That Black Enough for You?!? (2022)

Trochu uplakané a dosť subjektívne a hlavne príliš dlhé. Ani informačnú hodnotu to nemá neviem akú, väčšinu mien aj filmov som poznal alebo o nej aspoň tušil. A to som okolo tejto kinematografie ledva prešiel, moje vedomosti sú vyskladané z čriepkov - tu rozhovor, tam slušný blog alebo náhodná zmienka - nikdy som sa do nej nezahĺbil. Takže než mindráky (akokoľvek pochopiteľné) a úvahy na hranici konšpiračných teórií, tak skôr odbornejší a v rôznych kontextoch hlbší ponor do témy by tu bol určite prínosnejší.

Penny Dreadful - Série 3 (2016) (série)

Cítiť, že to oproti pôvodným plánom uťali, bolo by tu ešte o čom na celú jednu sériu určite (a tak je účasť doktora Jekylla dosť samoúčelná či množstvo detailov alebo epizódnych zápletiek nedopovedaných). Ale až natoľko to nevadí. Keďže vedeli, že to musia uzavrieť, preniesli drvivú väčšinu pozornosti na tú najdôležitejšiu postavu a vymlátili z tohto fakt maximum. Zdieľal som smútok nad obrovskou stratou (a úľavu, že je koniec) s každou z postáv... a nevedel sa vyznať, s kým vlastne najviac. Až takto prirodzene sa to medzi nimi vyvinulo, že som plne chápal fakt všetkých. Hej, chcelo to ešte jednu, pokojne aj dve série. Ale fajn!

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

So scenárom si veľa roboty nedali, čo sa naplno obnažuje v bezradnom finále. Ale natočené je to pohodovo, obsadenie sympatické... neublížilo.

Tajemné hlubiny 3D (2005)

Kamery tu zapli nechtiac a keď zistili, koľko materiálu ich to stálo, rozhodli sa to nejako zostrihať do akože dokumentu, aby sa im aspoň nejaké náklady vrátili.

Penny Dreadful - Série 2 (2015) (série)

V ucelenejšej dramaturgii (postavy sú predstavené, môžeme sa naplno sústrediť na príbeh) si to ďalej ide to svoje. No čo do vývoja postáv (sú predstavené, nie dokončené), tu to nie raz (nie dvakrát) dokáže prekvapiť. A zakaždým pozitívne; bez čo i len náznakov klišé či obrátok o 180 stupňov. Skrátka sa nám to celé vyvíja k nie ledajakým konfliktom... až začínam mať obavy, ako s tým na priestore už len jedinej série budú vedieť zmysluplne naložiť. Tak či tak, bude to husté!

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Zadanie štúdia znelo - na nejaký čas s touto značkou končíme... takže, páni filmári, dve veci: plno, plno dinosaurov, na nečakaných miestach, pár nevidených druhov (tyranosaura ale samozrejme nevynechať a nech je zase impozantnejší než naposledy!!)... a pozor! povoláme do služby staré postavy, tak k tomu niečo vymyslite! Hlavne, nech je to veľké a aktuálne! ...no! a páni (filmári?) doslova NIEČO vymysleli. Dívať sa ale na niečo na hranici hocičoho je pramalá zábava...

Penny Dreadful - Série 1 (2014) (série)

Sen každého fanúšika monštier a čierno-čiernych mystérií. Je tu všetko a zatiaľ to všetko kočírujú veľmi dobre, bez čo i len náznaku preplácanosti. Len tri série? Tak snáď im to také vydržalo až do konca!