Uprchlík (1993)

Uzasny film, ktory za 23 rokov ani trochu nestratil na kvalite, no naopak, krasne zreje.

Masterchef Slovensko (2016) (pořad) odpad!

Show, ktora to hra na emocie a pozy, odosobneny porotcovia riadeny reziou a sem-tam sa mihne jedlo z ktoreho som nemal nic. Uvod lacny az umely

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Realisticky vykreslený Nolanov batman sa so Snyderovým scifi komiksovským nedá porovnať. Ľudia, ktorý spisovali petície aby Affleck nepošpinil netopiera dostali kopačku priamo na prsia aby si uvedomili, že netreba vidieť hneť všetko čierne ale ani biele ale skôr dáko šedo a presne tak mi pripadal aj jeho výkon. Celková zápletka BvS je nadstavená dobre, skvele poukazuje na zrod konfliktu no jeho vyvrcholenie je ako zlý vtip - síce som ťa chcel zabiť po extrémnej príprave, čomu vďačí vyše hodinová stopáž ale stačí jedno slovo a sme kamoši...WTF?!? film ale beriem ako úvod do novej kapitoly DC comics, ktorá sa bude od tohto filmu rozvíjať všetkými možnými smermi. Nemusím veľmi prepálené scifi no toto mi až tak nevadilo, Doomsday super spravený tak isto Wonder Woman, ktorá sa mi z traileru do tejto parite vôbec nehodila, milo prekvapila. Marvel je veľmi comedy no DC si ide temnou cestou čo sa mi veľmi páči a som si istý, že nie len mne. 3/5

Evakuace Země (2012) (TV film)

"Chcel by som vás upozorniť, že tento briefing a táto prezentácia je veľmi tajná". Som velmi rád, že zapnem magio a mám k dispozícii tieto info ku ktorým sa bežný človek nedostane. Keby chcel niekto vedieť, koniec sveta nastane presne(!) za 72 rokov. Hoax v pravom slova zmysle.

Osm hrozných (2015)

Milujem tie dialogy!!! Myslim si, ze Tarantina vie ocenit iba jeho fanusik. Typicky jeho styl, ktory v dnesnej dobe je velmi zriedkavy a vzacny, odzrkadleny v 3 hodinovom westerne. Zelene platno, bezvyznamne dialogy a sama akcia, to je sucasny ziadany dopyt, ktory tu nastastie nenajdete, co ludi moze k smrti nudit a tym aj znizovat hodnotenie, no dockate sa praveho opaku vykresleneho tak dobre, ako sa da len predstavit...jednoducho Tarantino, ako ho pozname. Prelinanie deja ukazkove, scenar famozny na to, ze ho musel prepisovat, kto vie, ci to pomohlo alebo nie. Koniec prepisknuty na moj vkus az tak, ze som musel znizit na 4*

Padesát odstínů šedi (2015)

Slow motion takto by som nazval prvú časť. Jasne čitatelný koniec celej ságy, kde jedine ma prekvapí, ak by niekto zomrel..samozrejme na príliš silné ubyčovanie bradaviek. Dakota Johnsom je strašne sexi čo je vlastne jej jediná úloha, okrem toho, že sa nevie rozhodnúť, či sa nechá zbyčovať a užívať život alebo ťahať šichty v železiarni. 90% ludí by tento film nevidelo, pokiaľ by nemal až tak masívny marketing, že ho vypustili rovno na valentína a knihomoľov s úchylkou čítať braky čo majú zrovna najväčší hype.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Milujem filmy tohto typu nastavené na jemnu temnotu, ktora výbornou stopážou pomalicky graduje a prekvapuje novými prvkami, ktoré sa nedajú ale vôbec predvídať a miestami šokujú. Niečo ako No country for old men. Soundrack udava filmu ten spravny drive a vydaril sa náramne, jeden z najlepších tohto žánru. Chýba uzavretie čo by ma totálne odpálilo no bohužial len sladko potešilo ale aj tak slušných 8/10

Mr. Robot (2015) (seriál)

Na toto som čakal. Pilot 10/10. Nabudený na pokračovanie po skvelom štarte s brilantným atmosferickým soundtrackom.

Expresní zásilka (2012)

policajt, ktorý potrebuje peniaze lebo svoje(nezmyselne) prehral v hazarde a tak ich ide ukradnúť čínanke, ktorá ich potrebuje aby ilegálne deportovala svojho syna s matkou no do toho všetkého vstúpi neohrozený cyklistický kuriér čo jazdí sťa už vyhral 4x Tour de France a jedno Giro. Neviem, mne to príde smiešne ale za to na druhej strane ako cyklistický fanúšik + v hl. úlohe Levitt sa to vyšplhalo aspoň na 2stars. Cyklistika otvára nové možnosti akčných scén, ktoré bavia, vidím tam potenciál ale dejovo tento film nebol zvládnutý.

Divocí koně (2015) (seriál) odpad!

Tieto nekonecne slovenske "serialy" na mojveru horsie ako mexicke telenovely na cele s najvacsim odpadom na svete menom Panelak mi natahuju zaludok. Vypovedna hodnota menej ako 0. Ako toto mozu ludia pozerat asi nikdy nepochopim